PARAGLAJDING
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: PARAGLAJDING

Početnik
    Učlanjen
    19.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PARAGLAJDING

U poslednje vreme je poceo da me privlaci paraglajding pa sam poceo razmisljati da se malo aktiviram.Pa me interesuje kako sve to funkcionise,znacio bi mi svaki savet i informacija.Znaci, koji klub(Bgd ,zem),koliko para je potrebno za obuku,letenje,opremu itd
    hvala

Obećava Bob75 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: PARAGLAJDING

Jedna jedina licencirana skola paraglajdinga u Srbiji je u Beogradu. Nju vodi cika Voja ( 52 godine ) i glavni je instruktor. Obuka kosta 500 € i placa se 250 € odmah i ostalo u 5 jednakih mesecnih rata. Obuka traje najmanje godinu dana. Leti se sa Vrsacke kule i sa jednog brda u okolini Vrsca. Da bi dobio dozvolu da letis moras proci lekarski pregled tj. moras zadovoljiti C kriterijum. Lekarski kosta oko 3000 din i ako nosis cvike ( kao ja ) neces proci u suprotnom nema problema. Sastanci su svakog cetvrtka u klubu na Savskom Vencu, ali ne znam tacnu adresu. Vojin telefon je 063 353177
    Ima jos jedan lik, Bujke. Yivi negde na Novom Beogradu ima registrovan klub u Uzicu i leti na Zlatiboru i Titelskom bregu. Kod njega mozes na obuku na 7za 200 €, ne dobijas nikakvu dozvolu, na divlje ali je covek iskusan i OK je. I jedan i drugi ti daju neku njihovu opremu ali budi spreman da ti traze lovu za gorivo tj. prevoz do letilista i ostale neke troskove. Sport je relativno skup ali je osecaj letenja glajderom nemerljiv. Sve ovo i mnogo vise mozes videti na http://www.yupg.com/portal/

Pozdrav !

Početnik
    Učlanjen
    19.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: PARAGLAJDING

Hvala druze.Znao sam da je skupo ali nisam ocekivao bas ovoliko :shock: .U svakom slucaju verujem da vredi tih para.
    E da ,da li sama dozvola znaci ili je cisto proforme,da li je neophodna za neka letenja u buducnosti.Izgleda mi da je padobranstvo mnogo pristupacnije za dzep
    Bedno je to sto novcanik mora da nas ogranicava,ali ko zna mozda i ova tranzicija uspe.
    Poslednji put ažurirao/la Gilezi : 20.04.2006. u 02:05

Obećava Bob75 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Pa koliko znam, u inostranstvu ne mozes da poletis bez dozvole, a u Srbiji je vise proforme. Komplet kvalitetna oprema je od 1500 do 2500 €. Da bi mogao sam da letis potrebno je najmanje 30-40 poletanja ( ako si super talentovan ) uz pomoc i asistenciju instruktora. Za razliku od padobranstva gde u letu provodis nekoliko minuta ovde mozes da letis satima ako te prosere i ako umes. Evo ti Bujketov br telefona. On je mene ucio. Bujic Miodrag 063 391 765. Mozda se nekako dogovorite. Pozdrav !

Obećava
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ja sam takodje zainteresovan za taj sport, pa bi voleo da dobijem informacije vezane za bezbednost bavljenja tim sportom.Naime imam iskustva sa sličnim opasnim sportovima i znam da svaki od njih nosi svoje rizike, ali gotovo svi prijatelji sa kojima sam razgovarao koji znaju nešto o tome (mada verovatno nedovoljno) smatraju ovaj sport izuzetno opasnim,
    Voleo bih nešto više da saznam o tome.

Takodje me zanima koliko bih imao problema na lekarskom pregledu jer imam dioptriju 0.75

I na kraju koliko nosi vremena aktivno bavljenje ovim sportom, da li se sve svodi na povremene letove ili postoje i neke druge klubske aktivnosti?

Početnik
    Učlanjen
    19.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

www.yupg.com Tu imas gomilu informacija.A sto se naocara tice,kako bob kaze,nema sanse da prodjes lekarski,ali to je samo ako hoces da posle obuke dobijes dozvolu.Uvek imas drugu opciju.
    AJDE AKO U MEDJUVREMENU PODJES NA NEKU OBUKU OBAVESTI ME KAKO TO IDE,POSTO JA NECU MOCI U NAREDNIH 6 MESECI.MOJ MAIL JE gile_jahu@yahoo.com

Početnik
    Učlanjen
    30.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Paraglajding

Ima li tu koji su probali paraglajding i tandem sokok?koji je boji?gde postoji u Srbiji paraglajding?koliko kosta..?ja bi zelela da isprobam

Zainteresovan član ALPENGIRL (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

a ko bi želeo jednom da leti, koja je cena i koji klub to radi ?
    EARTHLINGS !

Zainteresovan član pely (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    181
    Reputaciona moć
    35

Exclamation Re: PARAGLAJDING

Uf ode moj san u snove...
    Hvala na informacijama.

Teško ću ovo prgutati...ahhhhhhhhhh

Zainteresovan član slob (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

da, jel zna neko gde moze da se poleti u tandemu sa instruktorom i koliko bi taj jedan let koshtao?

Zainteresovan član tupperware (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ja sam sa cvikerima i astigmatizmom dobio lekarsko za padobranca(isto uverenje vazi i za paraglajder) uz napomenu da moram da nosim cvike ili sociva...to je bilo za ona stara koja vaze godinu dana ali ne verujem da su promenjeni kriterijumi

Nov član
    Učlanjen
    30.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

i mene zanima let sa instruktorom koji moze da se obavi bez prethodne obuke...

slabo ima informacija na netu (uopste o paraglajdingu u srbiji) tek ovde sam nasla sve konkretno. najvise me privlaci rajac, kopaonik, zlatar i crna gora - veca visina i najlepsa priroda...

Početnik
    Učlanjen
    22.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

S obzirom da je tema o paraglajdingu,steta je ne napomenuti da je selo Sicevo,simbol srpskog (i evropskog) paraglajdinga dobilo zvanicnu internet prezentaciju....Sajt sadrzi stranu o paraglajdingu koja je u izradi.Svi mogu ucestvovati u izradi strane saljuci slike i tekstove o paraglajdingu u Sicevu....

www.sicevo.com

Početnik
    Učlanjen
    30.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Paraglajding

Paraglajding skola Ak Jat
    Vojvode Milenka 35/1
    Cetvrtkom u 18h je sastanak,tu mozes da dobijes sve informacije.

Početnik
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Paraglajding

ja letim za dzabe

Početnik
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

evo vam malo da se napalite na letenje jedan nas kolektivni snimak
    https://www.youtube.com/watch?v=_XfQCHV2poQ

Nov član
    Učlanjen
    14.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Najbolje mesto na zemlji je nebo
    Sve sto vas zanima za paraglajding mozete me slobodno pitati, obuka, tandem letovi...zasto ptice pevaju...

Početnik
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slob Pogledaj poruku
    da, jel zna neko gde moze da se poleti u tandemu sa instruktorom i koliko bi taj jedan let koshtao?
    U Loznici imas decka koi radi paratax i kosta 30e. Akoste zainteresovani broj je 064/3576484

Početnik
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slob Pogledaj poruku
    U Loznici ima decko koi radi parataxi sa Guceva za 30e, koje zainteresovan broj je 064/3576484 COBRA

Početnik
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zasto ptice pevaju?

Zainteresovan član spu (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

zato sto im ne treba termika da bi letele!

Početnik
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bob75 Pogledaj poruku
    Jedna jedina licencirana skola paraglajdinga u Srbiji je u Beogradu. Nju vodi cika Voja ( 52 godine ) i glavni je instruktor. Obuka kosta 500 € i placa se 250 € odmah i ostalo u 5 jednakih mesecnih rata. Obuka traje najmanje godinu dana. Leti se sa Vrsacke kule i sa jednog brda u okolini Vrsca. Da bi dobio dozvolu da letis moras proci lekarski pregled tj. moras zadovoljiti C kriterijum. Lekarski kosta oko 3000 din i ako nosis cvike ( kao ja ) neces proci u suprotnom nema problema. Sastanci su svakog cetvrtka u klubu na Savskom Vencu, ali ne znam tacnu adresu. Vojin telefon je 063 353177
    Ima jos jedan lik, Bujke. Yivi negde na Novom Beogradu ima registrovan klub u Uzicu i leti na Zlatiboru i Titelskom bregu. Kod njega mozes na obuku na 7za 200 €, ne dobijas nikakvu dozvolu, na divlje ali je covek iskusan i OK je. I jedan i drugi ti daju neku njihovu opremu ali budi spreman da ti traze lovu za gorivo tj. prevoz do letilista i ostale neke troskove. Sport je relativno skup ali je osecaj letenja glajderom nemerljiv. Sve ovo i mnogo vise mozes videti na http://www.yupg.com/portal/

Pozdrav !
    U Batajnici se osniva paraglajding klub, svi zainteresovani mogu dase jave. Vrsicese i obuka i parataxi.
    063/84 250 99 Kraso

Zainteresovan član slob (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio KRASO Pogledaj poruku
    U Loznici ima decko koi radi parataxi sa Guceva za 30e, koje zainteresovan broj je 064/3576484 COBRA
    e super, hvala

Zainteresovan član ALPENGIRL (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

HVALA
    EARTHLINGS !

Pravila za slanje poruka