Demokratija

marlоn:
Voleli bi da vidimo ovde onaj veliki eremitin post, jer mu je i tu mesto.

Можда се Ирону не допада мој одговор - уосталом, можда мисли да сам "неовлашћено" упао у дијалог између њега и Јабуке...хммм...

п.с. Ма пусти Длакаву стрвину, он и онако никада не учествује у дискусији, његово учествовање се своди на то да као "зеза" друге учеснике "духовитим" доскочицама... :roll: :roll: :roll: уместо да се потруди да учествује излагањем својих
аргумената или контрааргумената у расправи...
 
eremita:
Можда се Ирону не допада мој одговор - уосталом, можда мисли да сам "неовлашћено" упао у дијалог између њега и Јабуке...хммм...

п.с. Ма пусти Длакаву стрвину, он и онако никада не учествује у дискусији, његово учествовање се своди на то да као "зеза" друге учеснике "духовитим" доскочицама... :roll: :roll: :roll: уместо да се потруди да учествује излагањем својих
аргумената или контрааргумената у расправи...

1) Slobodno iznesite svoje mišljenje. I sami znate da sam juče sredjivao ovaj deo. To što sam ja napisao je moje vidjenje preživljenog. (Iron Lord)

2) Ne prepirite se sa ljudima do čijeg mišljenja vam nije stalo (Tolstoj) :wink:
 
paola:
Напротив! била сам врло активна и то на страни ДС Мићуновићеве! Али, када сам видела куда то води и какве су све деобе настале и свађе и подметачине и.... схватила сам каква је то братија! Највише симпатије сам задржала за Коштуницу, па и сада имам за њега те симпатије од свих плаво-жутих, Ови остали су БЉАК у политичком смислу и СТВАРНО мислим да би најстабилнија влада била СРС-ДСС-СПС! Поштена, бесконфлитна, кооперативна и за народ најкориснија и најприхватљивија!
zaboravila si casna, iskrena, nepotkupljiva...
 
Iron Lord:
Pa ako smo započeli polemiku, hajde da nastavimo.
Posle ću obrisati neke izjave koji ne priliče temi.
Kada bih se strogo pridržavao Pravilnika i Uslova korišćenja onda ovde ne bi bilo toliko ljudi koji bi vodili uskostranačku politiku.Svako gleda svoje a ne vidi šta drugi potura?

Господине ја не припадам НИ ЈЕДНОЈ СТРАНЦИ... ја припадам своме народу... и не гледам ништа "своје"... трудим се да видим ОПШТЕ.


Iron:
Neki su pristali da budu deo režima a drugi su uklanjani.
Setite se kako su pravljene čistke iz perioda dolaska, sada pokojnog, Slobodana Miloševića?
Kako u partiji tako i po firmama.
Zato su neki bili patriote a drugi nepoželjni izdajnici i strani plaćenici.

Ово што пишете, драги Господине, потпуна је НЕИСТИНА. Ја сам целог свог живота ОПОЗИЦИЈА КОМУНИСТИМА и тврдим вам да је сада покојни СМ прави демократа у односу на Брозов режим... Ви заиста не схватате шта то знаћи "бити уклоњен"... појма немате... ово што пишете је просто невероватна жвака која везе са истином нема... а све вам могу аргументовати само то би подразумевало да морам да јавно откривам свој идентитет... зато останите у својој "причи"... али будите сигурни да су људи АНТИКОМУНИСТИ као што сам ја први пут могли ДА СЛОБОДНО УДАХНУ ВАЗДУХ доласком Милошевића и то не зато што је он подржавао националну опцију - него зато што нас уопште није ни примећивао...


Iron:
Verovatno su izašli zbog doživljenog a nesnimljenog?
Da pojednostavimo.
Šta da radimo sa snimljenim materijalom na nivou optičke varke?
Recimo čuvena izvesna pomoć u vidu kamiona koji je kružio oko kamere.
Tako smo dobili utisak konvoja.

Сигурно да је са приказивањем и снимцима догађања било много превара - то добро знају сви они који су било када учествовали у протестним скуповима...и то није проблем - ПРОБЛЕМ ЈЕ ШТО СЕ СА ФАЛСИФИКОВАЊЕМ ДОГАЂАЊА ДАЛЕКО ЖЕШЋЕ НАСТАВИЛО ПОСЛЕ 5.октобра.


Iron:
Opšte je poznato da svako inteligenatan nikada za sebe neće reći da sve zna.
To je prepušteno onima koji sve znaju samo se za ništa ne pitaju.
Poremećena osoba se zaista, ne može izlečiti ali se može odstraniti iz društva dovodjenjem u stručnu ustanovu.
Sigurno ćete moći da mi odgovorite gde je granica izmedju ljudskog i agresivnog?

Жао ми је што себи дозвољавате да постављате дијагнозе - то је за Вас веома лош знак. Агресивно стање неког човека тј. стање БЕСА ЗБОГ НЕПРАВДЕ КОЈА МУ СЕ НАНОСИ И МУЧЕЊА КОЈИМА ЈЕ ИЗЛОЖЕН свакако није повод да буде смештен у СТРУЧНУ УСТАНОВУ - у том случају морали би да осмислите установу која би примила једно 2-3,000 000 грађана Србије.



Iron:
Pomenuli ste klanicu?
Klanica je nastala posle upotrebe tenkova i vodenih topova.
Odnsosno - panični stampedo.
Prelazili smo iz perioda mira i socijalne sigurnosti u period straha i brige o suvoj egzistenciji.
Ono što je vojska pogrešila 9. marta, nije ponovila 5. oktobra
Nije se smenjivala vojska nego režim.
Znamo detalje razgovora Milošević-Pavković u tim momentima.


Ово што тврдите је потпуно непознавање ситуације у Србији... ваша сазнања о "револуцији" и "кланици" и "стампеду" су очигледно ослоњена на недостатак довољне количине уља и шећера и преваре разних банака (Дафине и Језде) али какве то везе има са животом и са ГРАЂАНСКИМ РАТОМ КОЈИ ЈЕ БИО У ТОКУ ? Не могу да верујем да било ко у овој земљи мисли да је РЕЖИМ СМЕЊЕН...режим се мимикрисао, променио агрегатно стање... и то је привремено... нажалост... уосталом можда би било добро да наведете у чему се то режим "променио"...???


Iron:
Cena je nažalost plaćena životima odnosno smrću desetina hiljada ljudi.
Raseljenih i prognanih čijom se nesrećom mešetari.
Mešetare oni koji su tu nesreću i napravili
Demokratija kao najmladje državno uredjenje lepo zvuči "na uvo"
Samo mnogo bolje uredjenje nego TOTALITARNO iz perioda jednog čoveka.

Ово је невероватно! Пишете о ТОТАЛИТАРНОМ систему а да при томе не помињете КРВАВУ ДИКТАТУРУ ЈОСИПА БРОЗА И ЊЕГОВИХ САТРАПА чија деца данас продају му*а за бубреге у облику "демократије"... какве везе има влада СМ са тоталитарним системом - НИКАКВЕ, за његово време је уведен вишепартијски ситем ! У његово време сте сваки дан могли да гледате ОПОЗИЦИЈУ на б92 - а данас????? Шипак, драги господине! Данас је ДИКТАТУРА!
To što neko veštom retorikom manipuliše "kako demokrate" nisu uradile ništa je čista nebuloza.


Iron:
Prvo, nema toliko naručenih ubistava.
Drugo, ne iznose se pare iz zemlje na način koji je bio razradjen.
Treće, možete slobodno da pričate šta želite i da vas niko sem nekih samoproklamovanih oslobodilaca srpskog naroda, neće sačekivati.
Setite se samo svakodnevnih tužbi iz apsolutističkog perioda.
Posebno na čemu se zasnivala optužba i kojom se brzinom slučaj rešavao.

Ostalo je medjutim da vrana vrani oči ne vadi.
I to se neće menjati.

А Вашу тврдњу ДА СЕ НЕ ИЗНОСЕ ПАРЕ ИЗ ЗЕМЉЕ НА НАЧИН КОЈИ ЈЕ РАЗРАЂЕН - заиста сматрам неозбиљном и да није вредна коментара.

Подсећам вас да је у времену после 5.октобра, (у току 2005.године) НА ЗАХТЕВ ВУКА ДРАШКОВИЋА ЗАБРАЊЕНА КЊИГА О ЗОРАНУ ЂИНЂИЋУ...а не сећам се када се нешто слично уназад догодило.

Једино где се можемо сложити је да ВРАНА ВРАНИ ОЧИ НЕ КОПА - а то само значи да још увек није дошло ни до каквих озбиљних промена у друштву.


п.с.Ироне, хвала што ми је враћен пост.
 
JABUCHILO:
sloboda naroda je bila neprikosnovena do dodira sa rimsko-romejsko-germanskom civilizacijom. i sad meni treba neko da pise o slobodi 'individuuma' i 'demokratiji'. jako ja to dobro razumem. i previse dobro.

Господине Јабучило,
не знам колико Вам је позната симболика "Сунца Слободе", то јест "Солнца Свабожде" које се спомиње како у руској химни, тако и код Пушкина, Доситеја, и у многим овдашњим родољубивим песмама до 2. С.Р.
Много јак симбол и пре свега, словенски ! :D
 
Јабучило:
vidim. eto, a mene u kad bi strpali u samicu dozivotno ja bi se ko covek lepo odmorio. imam li ja demokratsko pravo da ne prihvatim demkratiju? ne zezam. ako bi hipoteticki bio referendum, i 95% biralo predsednicku diktaturu recimo, protiv demokratije... da li bi to bilo demokratski? zasto mi nameces prava koja ja ne zelim? ja ne zelim tolika prava, jer sam svestan kolike obaveze ta prava povlace. sto da primim toliko prava na sebe samo zato sto me ubedjuju ljudi koji ne razumeju posledice tih prava?[/QUOTE]

Да ли је долазак Хитлера на власт био демократски....
Ја кажем: НАЈДЕМОКРАТСКИЈИ

Ко разуме, схватиће ! ;)
===========================================================

С порастом слободе расте и пораст одговорности, уједно и страха и стрепње.... читати Сартра.... нажалост данас нема више тако бистрих констатација
 
eremita:
Господине ја не припадам НИ ЈЕДНОЈ СТРАНЦИ... ја припадам своме народу... и не гледам ништа "своје"... трудим се да видим ОПШТЕ.

Ovde smo slični.
Meni je premala i vasiona a kamoli da me zbijete u neku stranku.
U stranke se ide ili zbog ideala ili zbog lične koristi.

eremita:
Ово што пишете, драги Господине, потпуна је НЕИСТИНА. Ја сам целог свог живота ОПОЗИЦИЈА КОМУНИСТИМА и тврдим вам да је сада покојни СМ прави демократа у односу на Брозов режим... Ви заиста не схватате шта то знаћи "бити уклоњен"... појма немате... ово што пишете је просто невероватна жвака која везе са истином нема... а све вам могу аргументовати само то би подразумевало да морам да јавно откривам свој идентитет... зато останите у својој "причи"... али будите сигурни да су људи АНТИКОМУНИСТИ као што сам ја први пут могли ДА СЛОБОДНО УДАХНУ ВАЗДУХ доласком Милошевића и то не зато што је он подржавао националну опцију - него зато што нас уопште није ни примећивао...

Vaš identitet mi nije bitan.
Možemo razgovarati i ovako.

Nije mi samo jasno kako neko ko je opozicija komunistima može da podrži, sada pokojnog Slobodana Miloševića?
Zna se koja je struja ljudi bila izričito protiv komunizma. A to nije politička struja iz koje je izašao pokojni Slobodan Milošević. Ne želim da znam šta znači biti pomeren ili uklonjen od ovog demokrate.
I u Brozovo vreme se robijalo ili uklanjalo zbog verbalnog delikta.
I tada je političko neslaganje nazivano državnom izdajom.

eremita:
Сигурно да је са приказивањем и снимцима догађања било много превара - то добро знају сви они који су било када учествовали у протестним скуповима...и то није проблем - ПРОБЛЕМ ЈЕ ШТО СЕ СА ФАЛСИФИКОВАЊЕМ ДОГАЂАЊА ДАЛЕКО ЖЕШЋЕ НАСТАВИЛО ПОСЛЕ 5.октобра.

Na svu sreću pametnom čoveku nije potreban nikakav snimak sa TV-a ili radio emisija od pola sata, sat da bi mu se objasnilo kako se on oseća.

eremita:
Жао ми је што себи дозвољавате да постављате дијагнозе - то је за Вас веома лош знак. Агресивно стање неког човека тј. стање БЕСА ЗБОГ НЕПРАВДЕ КОЈА МУ СЕ НАНОСИ И МУЧЕЊА КОЈИМА ЈЕ ИЗЛОЖЕН свакако није повод да буде смештен у СТРУЧНУ УСТАНОВУ - у том случају морали би да осмислите установу која би примила једно 2-3,000 000 грађана Србије.

Skrećete sa poente originalnog komentara. To ne valja. To je bio moj odgovor koji nije upućen Vama. Batinanje uz muziku. Iživljavanje nad ljudima.
To nije Hrišćanski i zalud im ako to rade za pare.
Torture tog tipa se sprovode u totalitarnim režimima i pojedinim grupacijama iz podzemlja radi prikupljanja izjava.

Recimo Amerika.
Iako deklarativno demokratska zemlja, otimaju ljude po svetu i avionima prebacuju do čuvenih zatvora za mučenja. Naravno, pod izgovorom istrage. Ali i bez pravdanja u slučaju greške.

Što se drugog dela Vašeg komentara tiče, veliki deo stanovnika Srbije je pod stresom. To se zbog masovnosti ne tretira kao bolest već kao radno stanje našeg naroda. Posledica srozavanja životnog standarda ogromnog broja gradjana i bogaćenja pojedinaca sa druge strane.

eremita:
Ово што тврдите је потпуно непознавање ситуације у Србији... ваша сазнања о "револуцији" и "кланици" и "стампеду" су очигледно ослоњена на недостатак довољне количине уља и шећера и преваре разних банака (Дафине и Језде) али какве то везе има са животом и са ГРАЂАНСКИМ РАТОМ КОЈИ ЈЕ БИО У ТОКУ ? Не могу да верујем да било ко у овој земљи мисли да је РЕЖИМ СМЕЊЕН...режим се мимикрисао, променио агрегатно стање... и то је привремено... нажалост... уосталом можда би било добро да наведете у чему се то режим "променио"...???
Sve pomenuto se dešavalo za vreme vladavine Slobodana Miloševića.

Valjda znate tok dogadjaja na mitingu 9. marta?
Zašto je taj miting nastao?
Moguće je da sam i ja nešto prevideo.

Dafina i gazda Jezda, su bili prvi udarac u živac naroda koji je daljim manipulacijama umrtvljen.
Pre toga je bio zajam za privredni preporod Srbije a posle su uzimali i bez pozajmljivanja.

Te pare sada neko ipak vraća.
Na kašičicu, ali ipak vraća.


eremita:
Ово је невероватно! Пишете о ТОТАЛИТАРНОМ систему а да при томе не помињете КРВАВУ ДИКТАТУРУ ЈОСИПА БРОЗА И ЊЕГОВИХ САТРАПА чија деца данас продају му*а за бубреге у облику "демократије"... какве везе има влада СМ са тоталитарним системом - НИКАКВЕ, за његово време је уведен вишепартијски ситем ! У његово време сте сваки дан могли да гледате ОПОЗИЦИЈУ на б92 - а данас????? Шипак, драги господине! Данас је ДИКТАТУРА!
To što neko veštom retorikom manipuliše "kako demokrate" nisu uradile ništa je čista nebuloza.

Ne bih ponavljao ono što sam Vam već odgovorio.
Imate pravo na svoje mišljenje.

Možda želite da neko drugi dodje na vlast?
Naravno, zato služe izbori.

eremita:
А Вашу тврдњу ДА СЕ НЕ ИЗНОСЕ ПАРЕ ИЗ ЗЕМЉЕ НА НАЧИН КОЈИ ЈЕ РАЗРАЂЕН - заиста сматрам неозбиљном и да није вредна коментара.

Подсећам вас да је у времену после 5.октобра, (у току 2005.године) НА ЗАХТЕВ ВУКА ДРАШКОВИЋА ЗАБРАЊЕНА КЊИГА О ЗОРАНУ ЂИНЂИЋУ...а не сећам се када се нешто слично уназад догодило.

Једино где се можемо сложити је да ВРАНА ВРАНИ ОЧИ НЕ КОПА - а то само значи да још увек није дошло ни до каквих озбиљних промена у друштву.


Biće da ste ovde ipak u pravu.
Odnosno da se slažemo po ovom pitanju.
I da, Vuk zaista ume da šokira javnost nekim postupcima.
To se posle oseti na izborima.
Isto tako taj Vuk je preživeo nešto što se ne bi smelo ponavljati u Srpskoj budućnosti.

eremita:
п.с.Ироне, хвала што ми је враћен пост.

Naravno, cilj jeste analiza kako doživljavamo domaću demokratiju.
Izvinjavam se što ste juče čekali dok sam sredjivao gomilu stvari.
 
Psihologue:
Skapirao sam na vreme da je gosn IRON LORD imao kao i svi mi težak period od 1990 pa do 2000
i da je upućen u sva zlodela naciji..


@Psihologue

Kada u zemlji svi rade svoj posao kako treba onda nije bitno ko je na vlasti.
Svako se bavi svojim problemima.

Zaista meni nije odgovarao taj period života.
I ne zanima me Vaše etiketiranje.

Drago mi je što Vam je krenulo posle 2000, meni još nije.
Toliko.
 
Iron Lord:
@Psihologue

Kada u zemlji svi rade svoj posao kako treba onda nije bitno ko je na vlasti. Svako se bavi svojim problemima.
Drago mi je što Vam je krenulo posle 2000, meni još nije.
Toliko.


Ma nemoj se obeshrabrivati u istom smo sosu..
Jedva čekam ovo crveno da dođe...
 
Zarathustra:
Господине Јабучило,
не знам колико Вам је позната симболика "Сунца Слободе", то јест "Солнца Свабожде" које се спомиње како у руској химни, тако и код Пушкина, Доситеја, и у многим овдашњим родољубивим песмама до 2. С.Р.
Много јак симбол и пре свега, словенски ! :D

samo u slovenskim jezicima sacuvana je direktna korenska veza izmedju reci Sunce (Slnce),Sloboda, Slovo i Slava. ko zna razumece. :D
 
Zarathustra:
Јабучило:
vidim. eto, a mene u kad bi strpali u samicu dozivotno ja bi se ko covek lepo odmorio. imam li ja demokratsko pravo da ne prihvatim demkratiju? ne zezam. ako bi hipoteticki bio referendum, i 95% biralo predsednicku diktaturu recimo, protiv demokratije... da li bi to bilo demokratski? zasto mi nameces prava koja ja ne zelim? ja ne zelim tolika prava, jer sam svestan kolike obaveze ta prava povlace. sto da primim toliko prava na sebe samo zato sto me ubedjuju ljudi koji ne razumeju posledice tih prava?[/QUOTE]

Да ли је долазак Хитлера на власт био демократски....
Ја кажем: НАЈДЕМОКРАТСКИЈИ

Ко разуме, схватиће ! ;)
===========================================================

С порастом слободе расте и пораст одговорности, уједно и страха и стрепње.... читати Сартра.... нажалост данас нема више тако бистрих констатација

sto manje slobodA to vise slobodE.
 
@Iron Lord

jednostavno, govorimo o dve razlicite stvari i jos iz dva razlicita ugla.

ti se pozivas na uzroke da bi potvrdio eticku vrednost toga sto se desilo.
ja se pozivam na posledice da bih opovrgao logicku vrednost istih dogadjaja. nema tu diskusije, razlicite su nam i teme i ideje.

zato mi ne preostaje nista drugo nego da se slozim sa tobom. sve sto govoris meni je sasvim logicno... i logicno mi je da je tebi to sto ja govorim eticki nekorektno ;)
 
Па ако ће ти то испунити живот само напред. Али немој да ме убеђујеш да је Длакава Стрвина особа беѕ хендикепа. То што је променио ник и постао модератор не мења ништа. Сети се само као је Визентал такве хватао као мачиће, променили и име и изглед али опет ништа, хендикеп им остао те их је по томе препознавао и хватао.
Ето, толико од мене, можеш да радиш шта год хоћеш али од тог несретника никада нећеш направити човека.
У здравље!
 
Госпоице Марлен, ја Вас чекао на рандеву и очекивао мало пецке( po engleski - spenki) али биће да сам се џаба надао. Нису све на власти и приватно домине.
Као што рекох, желим вам Марлона, нежног класичара, јер сте вас двоје као створени једно за друго.
Нећу бити у могућности у наредном периоду да редовно, а ни приодично, учествујем у дискусијама те бих овом приликом хтео да нагласим да ћете ми фалити сви ви са овог форума, особито Ви и Ваше пацке(po engleski - spenki).
До што скоријег виђења и обећаног провода.
У здравље.
 

Back
Top