kravlje mleko-dec. ekcem

mama-valjevo

Početnik
Poruka
32
Sta mislite, da li smem mojoj 8-mesecnoj bebi polako da uvodim kravlje mleko posto je ono alergeno, a on ima deciji ekcem?
Do sada nije reagovao na hranu koju sam mu uvodila, a trebalo bi da mu uvedem i zitarice koje ne znam kako da mu spremim bez mleka.
Neku zamenu za mleko bebi formule nikad nije hteo da jede. :confused:
 
Moj dermatolog kaze-hrana je retko alergogena.A nacitana je.Ja svome bebusu dajem jogurt iz solje za crnu kafu (7,5 meseci)-ne mogu da mu odbijem jer uziva.I nista.Ali Milupini proizvodi....mHm.Dohranjivan je 1,5 mesec Aptamilom i pojavio se ekcem.Sada ,4 meseca samo sisa i dajem mu drugu,prirodnu hranu,povrce,meso-ekcema nema.Probala sam sa nekim Milupinim prascima,sa keksom,kakaom...Opet se javi.Znas ja sam lekar-ne pedijatar....Logicki sled-vazi za mene,alergogeni su nedokucivi-nije svejedno.Pedijatri slepo slede statistike.Probaj sama,obazrivo i sa pauzama od najmanje 72 sata.Licno mislim da ne bi trebalo da bude problem.Priruda je priruda.Kravlje mleko ima vise soli-oni imaju bubrege koji lose koncentrisu so-piske vise i imaju problem sa dehidracijom-zato je umesno razblazivati ga pocetno.Masti su ok.Njima su masti neophodne do druge godine.Znas ono3,2% i nista manje ,samo vise.Provereno
 
e a sta jedu bebe kad vise ne sisaju samo...el vam to doktori kazu sta
kako su ljudi radili kad nisu imali doktore :I
i kako znas da trebada mu das da jede i nesto drugo, kako znas kad treba da predjes na nesto drugo
 
?:
e a sta jedu bebe kad vise ne sisaju samo...el vam to doktori kazu sta
kako su ljudi radili kad nisu imali doktore :I
i kako znas da trebada mu das da jede i nesto drugo, kako znas kad treba da predjes na nesto drugo
Ne bi verovala koliko su preporuke pedijatara razlicite.Prvo jabuka-kaze moj-neeeeeeeeeeeee jabuka,nikako!- nego prvo breskva kaze njen.Reci cu ti svoju logiku.Dete je tvoje mili Djuro-svakako ce jesti sto i ti.Oni imaju malo reaktivniji imuni sistem,ali jesi liikada cula da je neko alergican na jabuke,krompir,sargarepu ili piletin?Shvatices po onome sto izlazi sa druge strane usta da stomacic u pocetku sokirano vari samo ponesto.Ubedljivo zaudara.Vremenom ponovo dobijas mirisljavu bebu sa kakom u boji.Mislim da je razmak od 72h optimalan za unos nove namirnice jer je to period kada se izbaci sve od prethodnog unosa.Posto sa bebom rodis i odlucnost,konstruktivnost i prakticnost-svoju sopstvenu-to prestaje da bude problem :-D
 
mama-valjevo:
Sta mislite, da li smem mojoj 8-mesecnoj bebi polako da uvodim kravlje mleko posto je ono alergeno, a on ima deciji ekcem?
Do sada nije reagovao na hranu koju sam mu uvodila, a trebalo bi da mu uvedem i zitarice koje ne znam kako da mu spremim bez mleka.
Neku zamenu za mleko bebi formule nikad nije hteo da jede. :confused:
Alergija na proteine koji se nalaze u kravljem mleku je najopasnija kod beba mladjih od 6 meseci. U principu, sve zavisi od preosetljivosti deteta...
Ekcem ( decji ) mogu da pogorsaju alergeni iz hrane - opet, i oni su razliciti - mahom individualni.
Pitajte svog pedijatra, to je najbolje.
Poz
 

Back
Top