pentium I - igrice

lezgubeaux

Gost
Poruka
88
Moj sestric od 13-14 godina je dobio prvi comp, pentium I. Dok ne skupi pare za bolji, rado bih mu odneo sto vise igrica, pogotovu onih koje se ne instaliraju, tj. ne zauzimaju HDD i nisu zahtevne po pitanju konfiguracije.

Mislim da ima 64 Mb rama i ev. 4Mb graficku.

Ima li neko link sa kog bih mogao skinuti takve igrice, ili jos bolje CD (u Beogradu), na prodaju, razmenu (kakogod). Imam 100-inak filmova i dooosta mp3 muzike koju bi rado nasnimio doboronamerniku :)



Javite se sto pre. Putujem kod klinca u cetvrtak popodne...

Pozdrav!
 
lezgubeaux:
Moj sestric od 13-14 godina je dobio prvi comp, pentium I. Dok ne skupi pare za bolji, rado bih mu odneo sto vise igrica, pogotovu onih koje se ne instaliraju, tj. ne zauzimaju HDD i nisu zahtevne po pitanju konfiguracije.

Mislim da ima 64 Mb rama i ev. 4Mb graficku.

Ima li neko link sa kog bih mogao skinuti takve igrice, ili jos bolje CD (u Beogradu), na prodaju, razmenu (kakogod). Imam 100-inak filmova i dooosta mp3 muzike koju bi rado nasnimio doboronamerniku :)



Javite se sto pre. Putujem kod klinca u cetvrtak popodne...

Pozdrav!
To je jako slaba masina,mislim da od gledanja filmova nema nista,danas na ulici mozes da nadjes smo nova izdanja igrica na dvd,ili nekoliko starih igrica,zato sto su zauzimale manje prostora isto na dvd,cd je skoro izbacen ali se potrudi uvece malo po centru,bulevar,Knez,podzemni prolazi pa pitaj ljude da li imaju na cd-u nesto za keca,samo nisi napisao koliko Mhz ima procesor.
 
Kao sto ti rekose ljudi! Trazi emulatore razne, tj. programe koji pustaju igrice sa starijih konzola (tipa SEGA, ili (SUPER) NINTENDO). Ako nista drugo mozes da nadjes igrice koje rade u dosu- tipa mario, prince of persia, tetris... Za igrice koje rade na dosu (a najjednostavnije je da i skines njih) idi na neki pretrazivac, a za emu igre i programe probaj www.romnation.net i www.rom-world.com ... Ili tako nesto! Mislim da neke igre mozes da skines i na krstarici i na dreniku(.net)... A najbolje igra od SVIH koje ces naci za emulator (Super nintendo- SNES) ti je donkey kong country 1, 2 i 3! Mozda bi i radio.
 
Ček, ček... Ok. Slabe igre... Ali ne toliko slabe.

Ta mašina može da pokrene Quake I (možda i II), Half Life I, Fifu 2001, NBA 2001, Diablo I, MDK I, itd... Tj. sve igre koje su u to vreme bile popularne.

Inače, pentium I sa 64 Mb rama može da pušta Divx filmove. Ali to "može", ne znači da su preterano gledljivi (seckaju)... Doduše tako nešto je moguće (i bez seckanja) u programu za DOS QuickView Pro. koji možeš naći na netu.
 
imas na www.dosgames.com neke igre...i gomili slicnih sajtova...
a ja imam cd koji se zove "Game Mania" i ima tacno 123 igre :) od nekih klasika, pa do najgorih gluposti...setio sam se ovog diska sasvim slucajno, jer sam pre bukvalno 2 dana sa njega iskopirao i igrao Prince 2 :)
 
I.Sikorsky:
Ljudi,velik mu je rodjak da bio igrao stare igrice iz dos vremena mario,nintendo...Koliko se secam decko ima 13 godina,treba da igra COD i slicno.

Што би значило да игре с Амиге и комодореа играју још нерођени људи,ако ћемо по твојој логици :lol: :lol: :lol:
 
Pa ne treba mu i ovako! To pokušavam da kažem. Bilo je u to vreme i dobrih FPSova i RPGova i sportskih simulacija... Ne trebaju mu drndave igre za DOSić. :x Mada i među njima ima dobrih, ali one nisu za trinaestogodišnjake... Njima su one dosadne.
 
@Sikorsky
1. danasnje igre ne moze da igra na P1
2. danasnje igre su donele vrlo malo novih stvari u odnosu na stare igre....tacnije, danasnje igre su idejno, apsolutno stare igre, samo sa lepsom grafikom...cast izuzecima...
ah da, na primer, tako hvaljen morowind je poceo gde drugo do na Commodoeru C=64....
i sta su uradilia sa trojkom? uzeli staru ideju, smislili novu pricu, i uradili novu grafiku...pa onda gomila raznih fudbala....pa onda voznje, pa avanture....
sve je to ranije postojalo, samo je neko to sad uvio u novu oblandu...
poenta svega ovoga je: nove igre ni po cemu nisu bolje od starih. (ako treba razrada bicu srecan to da ucinim)
 
Normalno je da nema vise dobrih igara kad su sve dobre ideje vec potrosene. Sad je sve samo recikliranje ideja + efekti = trava koja mrda + nikakva prica.

Na pentium kecu se moze igrati gomila igara. Fallout 1,2; Diablo 1,2; Heroji 2,4; Baldurs Gate 1,2; Planescape Torment; NBA live do 1996 i Fifa do 2001; Starcraft; Total Anihilation; Red Alert C&C...; Aoe; Alien Trilogy; Lords of the Realm; Arcanum; Worms; Half life 1 ...
 

Back
Top