Vehabije u Sarajevu rastjeruju zaljubljene parove

Krckic

Zainteresovan član
Poruka
234
Za koju godinu Sarajevo ce liciti na Iran.

http://www.nezavisne.com/dnevne/dogadjaji/dog04182006-01.php

Datum: 17.04.2006
Incident na parkiralištu u Sarajevu gdje se okupljaju zaljubljeni parovi

D. Muminović

Vehabije rastjeruju zaljubljene parove
SARAJEVO - Grupa od petnaestak mladića, sa karakterističnim bradama svojstvenim radikalnim muslimanima - vehabijama, u subotu naveče pokušala se obračunati s ljubavnim parovima koji su u vozilima bili u na parkingu nedaleko od sarajevske bolnice "Jezero".

Prema tvrdnjama parova, koji su se u subotu oko 22.30 zatekli na lokalitetu poznatom po okupljanju parova u automobilima, incident je izbjegnut samo zato jer su se parovi razbježali.

"Bila sam s momkom u vozilu kada se začulo neko uzvikivanje. Govorili su 'Allahu ekber', 'kjafiri', 'otići ćete u džehenem' i druge parole te su išli prema parkiranim vozilima. Mi smo bili među prvima tako da smo uspjeli pobjeći od agresivnih bradonja. Neke su uspjeli okružiti i lupati im po autima i dalje ih maltretirati", kazala je jedna Sarajka ne želeći da otkrije svoj identitet i dodala da se na smrt prepala.

Tvrdi da su mladići došli u kombiju, kojim su prepriječili put. Jedini izlaz bio je vožnja preko livade.

"Da nije tragično, ismijala bih se od srca, kako je počela bježanija preko livade. Mislim da su bili organizovani. Na kombiju nije bilo ni registracije", kazala je prestravljena studentica.

Iako se policiji rijetko prijavljuju ovi slučajevi, jer je žrtve stid priznati da ih je neko omeo i maltretirao tokom ljubavnog zanosa, javna je tajna da u Sarajevu postoje "patrole" vehabija koje glume "šerijatsku policiju" i maltretiraju mlađe parove koji u javnosti iskazuju ljubav. Nerijetka su i maltretiranja parova koji šetaju Vilsonovim šetalištem.

U sarajevskom MUP-u tvrde da ovaj incident od subote nije prijavljen, ali da im je poznato da se ovakvi i slični incidenti dešavaju u glavnom bosanskohercegovačkom gradu.

"Ovaj incident, za koji vi tvrdite da se desio i koji bi se mogao podvesti pod narušavanje javnog reda i mira, nije prijavljen policiji. Ranije je bilo slučajeva sličnog ponašanja pojedinaca. Činjenica je da tog nedoličnog ponašanja ima i da ostavlja ružnu sliku o gradu, ali nažalost obično se ništa ne uradi. Teško je ljudima priznati i nakon izlaska s djevojkom doći i policiji prijaviti slučaj. To je 'sramota' i nama uveliko otežava posao", kazao je Jusuf Zornić, portparol sarajevske policije.
 
Е скоро бих тамо, прљав је ко Иран али још увек им Срба и латина:)
Етооооооооооо нааааааааааааааааааааааааааас
pop9yu.gif
SignoftheCross-1.gif
Bishop-1.gif

srbijasmesko7sa.gif
grckasmesko1gy.gif
 
eremita:
--------------------------------------------------------------------------------


Па већ личи на Иран... погледај само неке ТВ снимке и колико младих девојака иду забрађене фереџама ...

:D:D:D:D:D:D:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

А велики љубитељи Сарајева (посебно док је било под опсадом) стално понављају како је Србија некаква џамахирија... По њима "православна", што би иначе био оксиморон.
 
Heheheheh.. dobra fora sa vehabijama.. Vec sam negdje pisao nesto o njima, a incidenti koji se desavaju u Sarajevu je tek pocetak njihovog djelovanja na prostorima BiH, i da ne zaboravim posebno Sandzaka.. Vehabije su prije svega opasnost po muslimanski svijet na prostorima bivse YU, cak, da stvar bude gora, oni uopste ne prihvataju pravila ni obrede kako su ovdje bar u Bosni do sada a i sada upraznjavali muslimani.. Svakim danom jacaju i imaju veoma jak izvor fonansija, bar se tako prica, onde gdje ih ima i svakim danom im uticaj raste..

Sto se tice Sarajeva, to su zabiljezeni slucajevi ovako ili onako, a po ostalim gradovima Federacije BiH ih ima ali jos nisu tako aktivni kao u Sarajevu..
Potencijalna opasnost prije svega za muslimanski svijet koji zivi na ovim prostorima a nakon toga i za sve ostale..

Tacno je da podrzavaju radikalni islam..
 
Јесте да сам баталио гостовање овде, али ово је дискусија којој се мора дати (ма како скроман) допринос. За Духа, Марлона, Еремиту и остале, ево, нађох пре пар дана одличне Трифковићеве анализе на дату тему (објављене поводом изласка његове нове књиге, пре десетак дана у САД);

http://snp-miletic.org.yu/

Ту је негде, при врху стране, стварно a must-read ствар.

Поздрав свима!
 
Dragi prijatelju San, sve je to već poznato, ali Srđa je to lepo sročio tako da svakome ko želi da realno i bez ostrašćenosti sagleda period kroz koji smo prošli, može da izvede samo jedan zaključak. A to je dao u prvom pasusu....

Већ два и по миленијума европски човек негује трагедију као уметничку форму која јасно артикулише основне проблеме његовог постојања и одражава суштинску трагику тог постојања. Трагедија као уметност и трагедија као живот сусрећу се у личности Слободана Милошевића.
 
http://www.bljesak.info/modules.php?name=News&file=article&sid=30345

18.04.2006 @ 14:03:19
AP: BiH središte regrutiranja ''bijelih Muslimana''

Američki mediji prenose podatke do kojih je ovih dana došla ugledna svjetska novinska agencija Associated Press (AP), a prema kojima u Bosni i Hercegovini godinama traje regrutiranje i slanje u akcije ...


..."bijelih Muslimana". Riječ je naime o poznatoj informaciji o postojanju islamskih terorističkih ćelija u BiH, a prema pisanju AP-a, ta je novinska agencija došla u posjed sigurnosno-obavještajnog analitičkog izvješća koje sadrži 252 stranice, a koje je nastalo zajedničkim radom američkih i hrvatskih obavještajaca.

Zanimljiv je i podatak prema kojem se 1991. u Hrvatsku doselio Kamr Ad Din Khirbani, član alžirske Oružane islamske skupine.

Din Khirbani je došao kako bi u Hrvatskoj osnovao lažnu humanitarnu organizaciju, a to je navodno učinio na direktan zahtjev prvog čovjeka al-Qaide Osame bin Ladena.

Prema spomenutom izvješću, islamski militanti kod kojih su utvrđene veze s al Qaidom, kao i drugim terorističkim organizacijama, više od 15 godina se kreću teritorijem Balkana, s naglaskom na podatak da su se tisuće islamskih boraca tijekom rata u BiH borile u toj etnički razdijeljenoj zemlji.

U izvješću se navodi kako se aktivnosti militantnih ekstremista dijelom financiraju iz operacija krijumčarenja narkotika, te da ekstremisti iz Afganistana i drugih istočnih zemalja u zapadnu Europu pokušavaju ući preko granica u Turskoj, Albaniji, Kosovu i BiH.

Autori izvješća navode kako postoje novi dokazi koji podupiru sumnje vlasti da osumnjičeni teroristi koriste prednost poroznih granica balkanskih zemalja, sa ciljem otkrivanja i nadziranja potencijalnih ciljeva u ostatku Europe, prenosi portal Index.

Vjeruje se da se u godinama koje su uslijedile nakon terorističkih udara u SAD-u 11. rujna 2001. znatno povećao broj novo regrutiranih "bijelih muslimana".

Analitičari također pretpostavljaju kako je BiH tijekom rata postala plodno tlo za regrutiranje potencijalnih napadača na zapadne ciljeve, a njihova je prednost u tome što kao osobe bijele puti znatno manje privlače pažnju na sebe, te puno lakše mogu doći do putovnice i tako ući u zapadne zemlje.

Obavještajne službe vjeruju kako su mladi "bijeli muslimani" posebno zanimljivi terorističkim časnicima koji traže regrute za svoju službu, a to se posebno odnosi na protivnike američke vojne intervencije u Afganistanu i Iraku.

Od terorističkih napada u SAD-u, vlasti BiH su iz zemlje deportirale desetke Arapa i ostalih stranaca Muslimana, osumnjičenih za povezanost s terorističkim skupinama ili lažnim humanitarnim organizacijama za koje se pak vjeruje da im je glavni cilj formiranja bio prikupljanje sredstava za financiranje ilegalnih kampova za obuku ekstremističkih pobunjenika
 
Pozdrav Forumašima
Koliko sam čuo, već je u Sarajevu počela praksa da se mladim devojčicama odstranjuje klitoris kako ne bi uživale tokom seksualnog odnosa i td...Sve ovo je za njihove kulturne i "civilizacijske" pojmove normalno.Zatim, naveliko se prodaju ženska deca i hrane i čuvaju do primopredaje.To je javna tajna.Samo je nama Srbima to nešto strašno i neverovatno.Nespojivo je videti evropsku arhitekturu i sve što je zapadna civilizacijska tekovina i gamad što gmiže po istom, nakon što je isterala iz tog grada ceo jedan narod.
 
Sunchaser:
Јесте да сам баталио гостовање овде, али ово је дискусија којој се мора дати (ма како скроман) допринос. За Духа, Марлона, Еремиту и остале, ево, нађох пре пар дана одличне Трифковићеве анализе на дату тему (објављене поводом изласка његове нове књиге, пре десетак дана у САД);

http://snp-miletic.org.yu/

Ту је негде, при врху стране, стварно a must-read ствар.

Поздрав свима!

Ћу прочитам. Хвала на поздраву и тексту!
Бог ти помогао брате!

neboysha:
Ja sa neke strane njih i razumem to su njihova uverenja i gotovo. Zbog cega smo mi terali gejeve i tukli ih ko stoku! Takod nemam neku sad zamerku na sam cin! Samo da mi tu ne zapocinju dzihad! i gotovo

То стоји наравно. Свако има свој начин живота. Ја против ислама немам ама баш ништа, све док ми није у мом дворишту;)
А стварно је занимљиво да они који су Србе прогласили фашистима због пребијања гејева сматрају Сарајево "оазом мира"... Мислим на разне балканске Сузан Зонтаг... но знате већ.

marlоn:
Inače pitaše me neki... šta znači ono na iračkom :D... evo.... "Sa odusevljenjem prihvatam vas predlog da legnem na pod sa rukama na glavi i rasirenim nogama." :D:D:D

То поза Леонардовог Витрувија?
 
neboysha:
Ja sa neke strane njih i razumem to su njihova uverenja i gotovo. Zbog cega smo mi terali gejeve i tukli ih ko stoku! Takod nemam neku sad zamerku na sam cin! Samo da mi tu ne zapocinju dzihad! i gotovo

Alo bre...
Koliko vidim ti nemaš ništa protiv teranja normalnih heteroseksualnih parova,ali ti smeta teranje gejčina i lezbi...
Iz svega gore pomenutog proizilazi da si i ti guzarant-pozadinac.
 

Back
Top