trajna sminka

Pozdrav, evo da napisem i ja koju rec.
Radila sam kapke pre desetak dana. To je, kako oni nazivaju, podloga ili baza. U pocetku nisam nista osecala, radili smo prvo levo oko i proslo je super. Desno oko je bilo malo bolnije, posto sam imala malu bradavicu na gornjem kapku pa je moralo malo duze da se radi. Glavni deo ili fiksiranje se radi posle cetiri nedelje. Nadam se da me tada nece puno boleti posto se gospodja Mirjana trudila da prvi put odradi veci deo posla. Nisam vam stavila sliku posto jos uvek nema sta da se vidi. Meni konkretno je ta prva boja spala za pet dana i ostao je trag poput magle, na sta me je gospodja Mirjana i upozorila. Rekla mi je jos i da nema pravila, nekome ta boja spadne za pet dana a nekome za mesec dana, sve je individualno. Kada se posle cetiri nedelje uradi taj glavni deo, onda se korekcije rade, cini mi se, na sest meseci a mozda i na godinu dana, nisam bas sigurna. Malo jeste bolno ali kad se lepo uradi izgleda super, neizgleda aljkavo i neuredno i nista se ne razmazuje.
Toliko zasada od mene. Cujemo se za cetiri nedelje.
Pozz...

iskreno se nadam da si prosla bolje od mene!
 
Koliko je bolno i koliko si platila? Uradila bih kapke samo ne znam gde...Čula sam da dobro radi Mirjana Cabunac ima Centar za estetiku i antiage, pa ako neko zna gde se taj Centar nalazi neka javi...[/QUOTE

ja sam isla kod mire cabunac i vrlo,vrlo,vrlo sam razocarana! radila sam kapke i obrve. posle svega 2-3 meseca,ma i manje,sve je izbledelo toliko da se na kapcima nista ne vidi(da naglasim da ovo nisam radila iz hira niti zbog mode!!!!) pri tom se gospodja uopste ne libi da te svoje nazovimo "usluge" debeeelo naplati!!!!! uzmimo i u obzir da svaka koza razlicito reaguje,pa mozda moja ne prima dobro boju,ona se nije libila ni da za neuspelo odradjen posao naplati debelo i korekciju. nista se nije korigovalo! idite bolje negde dr,date mnooogo manje para,i ne grize vas kao mene svaki put kada se toga setite!

Hvala na odgovoru.
 
na ovu temu sam naj kompententinija da kazem a imam mnogo toga sto ce vam sigurno pomoci ,imam iskustva sa trajnom sminkom mnogooo imam uradjene obrve ,kapke usne i to po drugi put .odmah da kazem to navodno traje pet godina al to se vise nikad ne moze skinuti u potpunosti samo izbledi .jedino ce vam laser pomoci da trajno uklonite ....veoma velik broj ljudi koji veze nemaju sa umetnoscu rade trajnu sminku zato i ne izgleda kako treba jer onaj ko nije umetnik u dusi ne ume ni da ponovi liniju koju ste mu nacrtali to je cinjenica jer sam i sama umetnik slikam,sminker sam radim i body art i morala sam licno da se dovatim masinice i sma opletem po sebi kad sam videla kud je krenula stvar :) verovali ili ne .krecem sa napadima saveta ,kad nacrtate zeljeno sta ste hteli trazite da vam te konture obcrtaju masinicom blagim potezima tako da odmah mozete videti jel to to , takodje ce i njima samima biti lakse da rade kad imaju konturu koja se ne moze obrisati tog momenta a i ako su pogresili nije strasno otpasce kad se zakrasta a nece ostati jer je povrsinski uradjeno obratite paznju kavog su kvalite boje sa kojima rade jer neke nakon odredjenog vremena na pr crna postane plavo zelena a baon crvena , ako su boje kvalitetne i prirodne to se nece desiti .koristite neki anestetik npr lidokain u gelu imate ga u svim apotekama kosta 150 din ublazice bol ,imajte u vidu da deluje nakon 3 minuta a citav efekat svega 20 minuta , al to je sasvim i dovoljno . sto se tice bola to je od osobe do osebe , cak i od mesta do mesta koje se tretira .uglavnom usne su naj bolnije, meni licno kapci jer je tu i nezgodan polozaj oka dok se radi a i bol uh uh uh o kapcima uvek dobro razmislite :) e sad imajte u vidu da nekome pigment teze prima pa se mora iz vise puta raditi, ne dozvolite da vam preterano isforsiraju mesto jer cete oteci cak mozete i da imate velike posledite . cim sami osetie da ne mozete vise trazite da se prekine rad .uvek dajte dovoljno vremena da sve dobro zaraste pa onda idite na sledecu intervenciju . e sad problem je tu sto mnogi koji rade trajnu sminku daju dva meseca fore da vam odrade sve , a to je malo vremena za vecinu . trebalo bi da imate naj manje pola gidine garancije za rad to imajte u vidu . cene su razlicite ja sam radila za 100 e obrve , 100 e kapci i donji i gornji u tu cenu , 100 e usne . dok je to na drugim mestima dosta skuplje cak kapke posebno naplacuju donje posebno gornje . OBRVE savetujem vam uvek crnu ka sivoj jer izgleda kao kad naneste kreon ,ako ste svetla osoba onda naravno skroz bledo sivkasto jer baon izgledaju jako upadljivo i neprirodno ,imajte u vidu da postoje mere gde treba poceti obrva gde zavrsiti to se meri koncem imate na google image ukucajte trajna sminka i videcete tamo , odprilike ovako unutrasnja strana oka na spram nje pocinje obrva moze milimetar da odstupa da su blize ,a duzina se meri naslonite konac uz nos nozdrvu pa do kraja oka i gde izadje tu obrva treba da zavrsi to je duzina .odlican je efekat ako se kraj obrve podigne za par milimetara dobicete vedriji izgled oka .imajte u vidu da prirodne obrve nisu jednake da je sama konstrukija lobanje vecini nepravilna i da ako biste uraili po svojim obrvama to bi izgledalo veoma nejednako , a trajna sminka se mnogo vise primecuje zato su improvizacije neophodne .jos nesto da napomenem kada se uradi sve to izgleda za milimetar deblje nego sto ce biti kad otpadnu kraste i kad malo pigment izbledi prva dva meseca , takodje tog momenta izgleda jako jako zirazajno al ne brinite sve to dodje na svoje dok proces odradi . KAPCI bole bole bole imajte u vidu da na njih ne sme da se stavja svakakva anestezija ako koristite vec neku lidokain ... il vec sta pazite da ne dodje u kontakt sa sluzokozom oka .nakon intervencije uglavnom dobijete da mazete mast za oci enbecin .obratite paznju da niste elergicni na mast kao ja :P pa sam bila otecena 5 dana . na ocima je naj bolje odraditi liniju izedju trepavica to daje efekat maskare i mozda samo da spojite ugao oka malim spicem minimalnim da oko izgleda mackastije i duze , ako hocete da izgledaju krupznije popunite dodnju liniju ispod trepavica .ako ste preterano osetljivi po kapcima pazite da vas ne brisu mnogo dok rade to iritira , i bolje da idete 5 puta a da nemate otok bolje postepeno oci su osetljive .ako oticete trazite da vam manju povrsinu rade i ne sme dugo da traje sto manje mucenja . USNE bole bole bole al sve za lepotu :) ovako nemojte molim vas da radite tamnu liniju oko usana to svaki sminker zove prostitutka efekat :P rzno je zaista. na usnama se radi tik uz usne bela linija koju svako od nas ima toliko je dozvoljeno preci a to je cist milimetar ni mm vise izgledacete musavo ako preterate i radi se bojom koje su vase usne nijansa tamnije mala malecka nijnsa , linija ne treba da upada u oci kad otpadne krasta ... ako vas zanima jos nesto pitajte rado cu vam odgovoriti SRECNOOOOOO
 
ja imam izuzetno velikog iskustva potrudicu se da ti do detalja ukazem na sve moguce da bi sto bolje prosla , bolno je da usne i kapci ne zna se sta je bolnije ,dok su obrve sasvim podnosljive . prvi savet kupi apoteci lidokain gel anestetik a imas ga i u spreju nesto je jaci . namezes 10 min pre tretmana onako bas ga stavi dosta da upije koza i ublazice bolove .odmah da ti kazem vecina ljudi koji se bave permanentnim make up nisu umetnici pa samim time i ne umeju da povuku liniju koju im nacrtas kako treba i onda naravno imas gomilu tih efekata koji izgledaju traljavo i musavo . iskreno ja sam na kraju uzela masinicu i sama sebi odradila ,nakon cega me je doticna zamolila da noj licno odradim trajnu :) zamisli .jednostavno neces dobiti pravi efekat ako ti ne radi umetnik . moja preporuka je da to odradis u sindjel tatooo ,oni rade i trajnu , u bgu su .kad budes radila dacu ti par saveta smernica kako da ti to izgleda sto prirodnije , ako zelis puniji izgled usana onda se radi bela linija oko usana to je svega milimetar i radi se bojom tvojih usana ili za vrlo malu maecku nijasnu tamnije .takodje mozes da zasencis malo uglove . sve preko toga nece izgledati ok , kao sto cesto vidjam tamnu liniju oko usana to se zove prostitutka efekat i zaista je ruznao , takodje i preterano predjeno iznad usana daje musav efekat .jos da napomenem da dok je sveze uradjeno linija uvek deluje deblja za milimetar i dosta izrazajnija i tamnija nego sto ce biti kad prodje proces zarastanja . desava se da nekom i nece bas pigmet da prima to su koze koje su masnije pa je potrebno vise puta odraditi , svaki put dajte dovoljno vremena mestu da zaraste bar mesec dana . zato ne mojte raditi trajnu sminku na mestima gde imate rok samo 2 meseca . gledajte da je to bar pola godine .... srecno
 
lidokain imas u apotekama do duse ne svim moraces da potrazis malo bolje , ja sam ga kupila u apoteci u centru veternika .al mozes i u apoteama pitati koje apoteke drze ako oni vec nemaju uuceni su ko ima . ja sam koristila u gelu od dva posto , al bilo bi bolje kad bi nasla u spreju koji ima 6 posto . jer gel nesto ubllazi boli
 
moje mišljenje je da treba imati meru. Ja sam radila trajnu usana ali sam uzela baš istu nijansu i nisam htela senčenje (završni proces u kom se ističu ivice tamnijom bojom) Mogu reći da sam prezadovoljna rezultatom, baš prezadovoljna. usne izgledaju puno veće, a ne provaljuje se zašto. Radila sam mineralne boje koje traju 3 godine, bolelo je ali izdrživo jer sam imala anesteziju, i krastice traju i otpadnu za jedan dan. Kakva nedelja! pozdrav svima
 

Back
Top