KOMPOZITNI HOROSKOPI

Pa nešto klasično, tipa dobrog odnosa vladara 1 i 7 koji su po mogućstvu u dobrim dostojanstvima (ili bar nisu u lošim) i u poziciji i u dispoziciji; da malefici nisu na uglovima i da ne opterećuju emotivne planete i vladare odgovarajućih kuća (naročito 1,4,5,7, pa i 10), da nisu naglašene tradicionalno malefične kuće (6,8,12) ... Ovo je baš onako najuopštenije moguće.

a sta kad Saturn pravi konjunkciju sa asc?:lol:
 
Zavisi da li je taj Saturn vladar prve ili sedme, ako nije, uglavnom posle određenog vremena (a u nekim slučajevima i odmah), osoba čiji je Asc doživljava osobu čiji je Saturn kao teret i nekog ko je strašno guši.
 
DA li Uran na Dc u Kompozitu govori i o konstantnoj promeni ili zeljama za promenom u vezi, odnosu tj.teznji ka neklasicnoj vezi, :bob: avanturistickoj i slobodi osoba u odnosu ili nekako "klackalica" - popustanje, jer ne znam kako bih mogla da opisem to posto je to ipak odnos dve osobe pa ne mogu da tumacim kao razocarenje u vezi ali jeste to ujedno opozicija ka ASc. Sto i jeste opis da neko tezi ka osobama koje su sve samo ne klasicne, predvidive i "normalne", sto na kraju rezultira da cesto privlacenje osoba koje nisu dobre i vode u razocarenje. Ili strah podsvesan od vezivanja kako bi se izbegla zamka klasicne veze koja ukljucuje obaveze?:tiganj:
 
a sta kad Saturn pravi konjunkciju sa asc?:lol:
Jednim delom si već dobila odgovor no 'ajde da dopunim, kao prvo zavisi od toga čime Saturn vlada. Saturn i Jarac na Asc-u i u kompozitu i u dejvisonu skoro uvek označava neku prepreku u odnosu (najčešće od samog početka) i problem da se veza ostvari onako kako bi trebalo, u punom smislu. Ako to nije slučaj, a i ako jeste, pošto je 1. kuća jedan od partnera, onda njega opisuje kao hladnog i distanciranog i on je taj koji verovatno koči odnos na neki način. U zavisnosti od toga kakav je Saturn takve veze mogu da traju jako dugo i da budu kvalitetne, ali u principu nije baš uvek najprijatnije. Naravno opet da se vratim na početak, sve zavisi od toga čega je Saturn vladar - ako vlada 5. kućom sigurno je mnogo lepše nego ako vlada 6. ili 12. kućom, na primer :)

DA li Uran na Dc u Kompozitu govori i o konstantnoj promeni ili zeljama za promenom u vezi, odnosu tj.teznji ka neklasicnoj vezi, :bob: avanturistickoj i slobodi osoba u odnosu ili nekako "klackalica" - popustanje, jer ne znam kako bih mogla da opisem to posto je to ipak odnos dve osobe pa ne mogu da tumacim kao razocarenje u vezi ali jeste to ujedno opozicija ka ASc. Sto i jeste opis da neko tezi ka osobama koje su sve samo ne klasicne, predvidive i "normalne", sto na kraju rezultira da cesto privlacenje osoba koje nisu dobre i vode u razocarenje. Ili strah podsvesan od vezivanja kako bi se izbegla zamka klasicne veze koja ukljucuje obaveze?:tiganj:
Uran na Dsc-u o tome inače govori a ovde opisuje i sam odnos kao takav, a pre svega i osobu na koju se ta kuća odnosi - ona je ta koja taj tempo nameće.
 
J


Uran na Dsc-u o tome inače govori a ovde opisuje i sam odnos kao takav, a pre svega i osobu na koju se ta kuća odnosi - ona je ta koja taj tempo nameće.
Pa da, ta osoba i inace ima Uran na DC, a posto smo generacijski priblizno Uran i nije mogao da zavrsi daleko.. A htela sam da pitam eto i to sto taj Neptun postoji u 8-mom polju, opet generacijska planeta koja sinastrijom ima dobre aspekte, i u licnim. Ovde dodjose na Neptun i kvadrati, nije nepremostiv ili je problem onoliko koliko ne zelimo da ga resimo?:(
 
Pa da, ta osoba i inace ima Uran na DC, a posto smo generacijski priblizno Uran i nije mogao da zavrsi daleko.. A htela sam da pitam eto i to sto taj Neptun postoji u 8-mom polju, opet generacijska planeta koja sinastrijom ima dobre aspekte, i u licnim. Ovde dodjose na Neptun i kvadrati, nije nepremostiv ili je problem onoliko koliko ne zelimo da ga resimo?:(
To sam zaboravila da prokomentarišem, mislim da ne treba precenjivati značaj transcendentnih planeta pošto su to, kao što si i sama konstatovala, generacijske pozicije. Koliko će uopšte uticati na odnos zavisi od toga koliko su aspektovane (sa što manjim orbisima) sa ličnim planetama i uglovima, a lično mislim da ne mogu biti presudne već da glavnu priču i u horoskopima odnosa i u sinastriji pričaju lične planete + Jupiter i Saturn, dakle sve osim Urana, Neptuna i Plutona. Sve u svemu, te planete nisu nebitne ali nisu baš ni toliko važne, ne treba preterivati s njima :D
 
Ako par u compositu ima sa180so, a u davisonu sa0so, jer to potvrdjuje tezinu veze, razliku u godinama ili nesto trece? (inace nije dobar polozaj so i sa i prema drugim planetama)...

Ja nisam neki majstor za dejvisonov i kompozitni hor,ali ako je aspekt naglasen iz vise uglova onda sigurno upucuje na nesto,treba proveriti i uporedni kao i natale..
 
Ja nisam neki majstor za dejvisonov i kompozitni hor,ali ako je aspekt naglasen iz vise uglova onda sigurno upucuje na nesto,treba proveriti i uporedni kao i natale..

evo vam primer-razlika u godinama : VELIKA:mrgreen:
16 godina:rumenko:

ja natalno imam So0Sa i Mo60Sa-egz

Sinastrija :
moja Ve 180 njegov Saturn
njegova Venera 120 moj Saturn

njegovo Sunce 90 moj Saturn
njegov Mesec0moj Saturn
moj Mesec 90 njegov Saturn



Dejvison:

Mesec 60 Saturn

i
Kompozit:

Sunce 120 Saturn


znaci strasno:zper:
 
Ne znam da li je njemu pouzdan sat ali imam ovakav kompozit...osa cvorova preko ASC/DESC plus konj Su/SMC, ME/PL/JMC ?

Odnos je tezak, nedefinisan, pun problema, koje naravno koci muska strana...ali ima ovaj prelepi trigon i zmaj tako da nisam pametna :(

Jel' da begam?

97vaza.gif
 
Pozdrav svima!

Imam pitanje. Moj problem je što ne vidim koja je razlika izmedju Composite Chart i Davison Relationship Chart?

Ovo sam našla na netu

Uporedni horoskopi
Uzmu se oba horoskopa, i planete jednog "prenesu" u drugi. Posmatraju se ukršteni aspeki planeta u oba horoskopa, zatim u koje kuće dolaznog horoskopa padaju "gostujuće" planete. Ova vrsta poređenja je najbolja da se vidi šta će se događati u svakodnevici veze. Iz nje se naročito dobro vide seksualna (ne) slaganja, ako se radi o takvoj vrsti veze. U kombinaciji sa središnjim tačkama, uporedni horoskopi se mogu koristiti i za predviđanje začeća deteta.

Tumačenje uporednih horoskopa nije isto kao tumačenje natalnog, što znači da se od astrologa traži poseban trud i ova vrsta horoskopa se naplaćuje posebno.

3) Zajednički horoskop
Izračuna se aritmetička sredina trenutaka rođenja i mesta rođenja. Ova vrsta horoskopa se tumači slično natalnom horoskopu, ali sam metod nije dovoljno proučen i retko se koristi u praksi.

4) Horoskop odnosa (kompozitni horoskop)
Izračunavaju se aritmetičke sredine položaja planeta iz oba horoskopa. Rezultat je tzv. kompozitni horoskop ili horoskop odnosa. Kada se postavi čuveno pitanje "da li smo mi jedno za drugo", samo horoskop odnosa će dati pravi odgovor. Time se razrešava dilema tipa "ja sam Devica, ona je Vodolija i odlično se slažemo" (iako po kanonima natalne astrologije ne bi trebalo da se slažu), ili suprotno "ja sam Rak a ona je Škorpija i stalno se svađamo" (iako bi trebalo da odlično slažu).


Po mišljenju ovog astrologa, horoskop odnosa je Kompozitni horoskop a ne Davision Chart. :confused:
Može li neko da mi objasni o čemu se ovde radi, jer ne znam kako da tumačim, Davision i Composite Chart se razlikuju pa sam malo zbunjena:confused:.
 
Molim vas, što mislite hoće li ova veza potrajati i kakva joj je budućnost. jako mi je važna... hvala!

U kompozitu nam je:
So - 17' Dj točno na MC-u, egzaktno
Ve - 12' Dj u 9. kući, u konjunkciji sa So
Pl, Ju, Ur, Sj.čv., Me i Ma u 10. kući (Pl i Ju u Dj, a ostalo u Vagi)
Sa - 4' Sco u 11. kući
Ne - 25' Sco u 12. kući - u sekstilu sa So, Ju, Ur i Pl
ASC - Sco 28'
Mo - 24' Sag u 1. kući - u kvadratu sa So, Pl, Ju i Ur

Sve se kreće od kraja 9. kuće kroz naglašenu 10. do ovog jadnika u 1. kući.

Molim vas, kako će se razvijati ova veza? Imamo li šanse za dugu vezu ili brak, ako je Mo ovako rastrgan?
 
kakve veze ima da li imate šanse za ozbiljniju vezu, ili brak, kada je mesec ovako loše aspektovan?
jel neko treba da ti kaže; da, imate šanse... ali će biti ebeno teško.
e sad, da li je bitnije opstati bilo kako, ili se čupati iz svega, pitam se... :roll:
i vidiš valjda i sama da ti nijedna planeta ne pada u neku kuću emocija...
 

Back
Top