Feng-shui

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja verujem Kinezima... ipak su oni mnogo mudriji i stariji od nas Evropljana. Pitanje je samo koliko su knjige za Feng shui dobre. Kazu da je Lilijan Tu najbolja. Ja imam dve knjige njene i polako sam pola stana pretumbala. Ostala je jos jedna polovina... I problem je nabaviti neke sitnicekoje ti trebaju. Mozda da ti neko posalje iz inostranstva. I ne ocekuj odmah drasticne promene... Pusti chi da se razjuri po kuci, pobacaj sve sto najmanje ti godine nisi koristila i popravi sve sto je pokvareno. Izbaci kaktuse unesi hrizanteme. Ne spavaj nogama ili glavom ka vratima i glavom ka vodi. OStalo ces procitati i to pazi... citaj dva puta... nacrtaj plan stana uzmi kompas odredi trane sveta sto tacnije onda pisi po planu... desice se da se neke stvari potiru... ili sukobljavaju. Obrati paznju na svoj znak, broj i element kao i ukucana...
Toliko...
 
Mozda deluje, a mozda i ne... Nisam strucna da bi o tome sudila...

...ali svi saveti koje daju u tim knjigama imaju logike(svakako nije lepo spavati naspram wc-a) i izgledaju lepo...
 
ne moze da pise razlicito. Po kineskom horoskopu tvoj znak (posto nisi na granici nema dileme), onda gledas koji je to broj (u zavisnosti od pola), element itd.
Ti si zec/macka pa te je to zbunilo. U feng-sui knjigama Lilijan tu ima tabela prema kojoj se uredjuje stan u zavisnosti od broja i elementa. nemam sada ovde knjigu, pa probaj na njemom sajtu.
 
Princezo, da te zamolim nesto:
pogledaj kod kuce da li sam voda ili metal (septembar 1963), pa prema tome procitaj koji su mi srecni pravci u prostoru.
Unapred hvala!
 
Koja je uloga ogledala? Ako se ogledalo stavi na spoljasnju stranu vrata nekle prostorie da li se time postize efekat kao da je prostorija "nestala"?
 
ogledalo ne sme da stoji naspram kupatila, ulaznih vrata, u kuhinji, ali moze ispred stola za rucavanje, nikako ogledala iz delova, iznad kreveta u spavacoj sobi... sa njim mora veoma oprezno!
 
Mislim da kada kupatilo stvara nesklad treba staviti na spoljasnju stranu vrata od kupatila veliko ogledalo ( to sam procitao negde).Sta mislite?
 
Kada su Englezi morali da vrate Kinezima Hongkong, bogati Kinezi su na angro kupovali kuce na Zapadu... pa je u Kanadi zabelezen slucaj da su oko neke novokuopljene rezidencije posecena stoletna stabla, inace pod zastitom drzave! Novi vlasnici, Knezi, objasnili su da nikako ne mogu imati stabla blizu kuce jer ista po feng-u niposto tamo ne smeju da stoje! Hocu da kazem da svaka kultura ima svoje specificnosti. A posto su Kinezi izmislili papir dok smo mi crtalji ugljenom po pecini (mala sala), 'ajde da im verujemo da su otkrili nacin da budemo srecniji... pa evo sto drzim na mestu koje treba da mi obezbedi finansijsku dobrobit...Trenutno (mesecima) nista od toga, al' lepo izgleda. I, jos, strasno volim one bele sobe kod baka Madjarica u Vojvodini - nazidani duseci prekriveni ustirkanim sifonskim carsavina sa heklanom cipkom, i jastucima, a na vrhu italijanska lutka iz pedesetih, sva u belim volanima. Orman sa intarzijom i dunje na njemu... Sta na to kaze feng shui?
 
lazar:
Mislim da kada kupatilo stvara nesklad treba staviti na spoljasnju stranu vrata od kupatila veliko ogledalo ( to sam procitao negde).Sta mislite?

kupatilo uvek je negativno... i koliko sam ja procitala treba biti iz zastora, zavese...
nije samo fora u drzanju stola na pravoj strani. tu je bitan i severni i severo zapadni ugao, tvoji dobri pravci i tako... ne treba promeniti samo jednu stvar nego niz stvari. I ne treba ocekivati cudo. Ljudi ocekuju da ce ako to urade dobiti na velike pare, odmah postati bogati... greska. To nije poenta nego harmonija zivota, jina i janga.
 
Kako kupatilo da bude iza zavese? Ne razumem?
Ja sam na sopstvenoj kozi osetila sta znaci kad se pogresi pa se kupatilo dozida u oblast karijere.
Tada nisam znala na zalost.Sada sam procitala da treba staviti na spoljasnju stranu vrata od kupatila celom povrsinom ogledalo.Sta kazete?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top