Zasto niko ne podrzi ideju unitarne drzave Srbije i Crne Gore?

Ево ја је подржавам.... и то понајмање из емотивних разлога, а мислим да би у томе било поприлично прагматизма.

-Лакше одржавање него федерација
-Мања бирократија
-Приличан профит због погодне саобраћајне локације укључујући и море+копно
-Боља одбрана као целина од сваког евентуалног будућег растакања
-Брже интегрисање у све околне економске токове у односу на федерацију или сепаратно
-Брже подизање инфраструктуре, путева поготово (у односу на ову данас фиктивну границу која је и томе велика баријера и непотребни трошак)
- Повољнији утицај на ревитализацију КиМ и цео регион због компактности територије и државног апарата
-Смањивање простора сивој евроазијској зони, шверца и криминала трансферзале Приштина-Рожаје-Нови Пазар-Сарајево-Запад
-Унија би била најпопуларнија могућа форма за привлачење страних инвестиција

Само остаје питање (можда и најтеже) како би се звала ?
 
_Milanche_:
Ja vidim samo dva moguce dobra resenja,
ili 2 nezavisne drzave koje mogu biti u savezu ili konfederaciji
ili jedna unitarna drzava.
Ideja o fedraciji je jedna nefunkcionalna tvorevina koja nikad nece funkcionisati kako treba.
Kakvo je vase misljenje?


Moje misljenje:

Nezavisna Srbija uredjena kao parlamentarna monarhija.

Insistiranje na savezu sa Crnom Gorom, da, ali samo u EU.:mrgreen:
 
Након што Мило буде поражен на референдуму треба ићи на унитаризацију заједничке државе и то по принципу кувања жабе. Почети од поновне заједничке валуте, јединствене царине и царинских стопа и контроле граница а после које године централизовати командовање војском, пореске стопе, расподелу буџета итд.
 
Zarathustra:
Ево ја је подржавам.... и то понајмање из емотивних разлога, а мислим да би у томе било поприлично прагматизма.

-Лакше одржавање него федерација
-Мања бирократија
-Приличан профит због погодне саобраћајне локације укључујући и море+копно
-Боља одбрана као целина од сваког евентуалног будућег растакања
-Брже интегрисање у све околне економске токове у односу на федерацију или сепаратно
-Брже подизање инфраструктуре, путева поготово (у односу на ову данас фиктивну границу која је и томе велика баријера и непотребни трошак)
- Повољнији утицај на ревитализацију КиМ и цео регион због компактности територије и државног апарата
-Смањивање простора сивој евроазијској зони, шверца и криминала трансферзале Приштина-Рожаје-Нови Пазар-Сарајево-Запад
-Унија би била најпопуларнија могућа форма за привлачење страних инвестиција

Само остаје питање (можда и најтеже) како би се звала ?

Podržavam ovo što je Zaratustra naveo kao razloge za unitarnu državu.
Mislim, ili unitarna država Srbija i Crna Gora, ili samostalna Srbija, ova federalna varijanta je neodrživa.
 
_Milanche_:
Ja vidim samo dva moguce dobra resenja,
ili 2 nezavisne drzave koje mogu biti u savezu ili konfederaciji
ili jedna unitarna drzava.
Ideja o fedraciji je jedna nefunkcionalna tvorevina koja nikad nece funkcionisati kako treba.
Kakvo je vase misljenje?
Ja vidim dve drzave od kojih ce jedna najkasnije za 10 godina prestati da postoji kao takva, a to nece biti Srbija...
 
_Milanche_:
Ja vidim samo dva moguce dobra resenja,
ili 2 nezavisne drzave koje mogu biti u savezu ili konfederaciji
ili jedna unitarna drzava.
Ideja o fedraciji je jedna nefunkcionalna tvorevina koja nikad nece funkcionisati kako treba.
Kakvo je vase misljenje?
Ја сматрам, да неби требали да се одричемо Србске државности Србске ЦГ и Србске БиХ, треба да се направи федерација Србских држава. Много је часних ПРАВОСЛАВНИХ СРБА И СРБКИЊА изгинуло за стварање тих Србских држава.
pop9yu.gif
SignoftheCross-1.gif
Bishop-1.gif

srbijasmesko7sa.gif
grckasmesko1gy.gif
 
Михајло:
Ја сматрам, да неби требали да се одричемо Србске државности Србске ЦГ и Србске БиХ, треба да се направи федерација Србских држава. Много је часних ПРАВОСЛАВНИХ СРБА И СРБКИЊА изгинуло за стварање тих Србских држава.
pop9yu.gif
SignoftheCross-1.gif
Bishop-1.gif

srbijasmesko7sa.gif
grckasmesko1gy.gif
Jel onaj smajli sa crvenom kapom Pahomije ?? :lol:
 
dr.HOOK&medicine_shaw:
Niko ne podrzava unitarnu drzavu, iz jednostavnog razloga, sto je to politicki, istorijski, i svaki drugi nonsens, kojeg se cak ni najradikalniji u CG i Srbiji ne usudjuju da propagiraju.Toliko je glupo i nerealno.

Извини, могао бих, баш онако у духу времена, из рукава да ти наведем колико би са економског аспекта таква унитарна држава била погодна за све оне који живе на том простору.... Наравно резултати се не би могли осетити одмах. Мени само није јасно у чију корист се инсталирају инстант државе на овим просторима ? Јел су неком од тог рецепта joш почеле да цветају руже ??

И уосталом шта ја имам с тобом да дискутујем. Јеси ли овде навео неки релевантан аргумент ? У сваком случају је "најјаче поткована" :P твоја тврдња да "историјски" СР и ЦГ немају основе да остану једна држава. :lol:
Можеш ли у пролазу да ми објасниш најновији предлог Европе да се створи трговинска унија на Балкану ? Како то објашњаваш, нонсенсно ? :roll:
 
Ja sam priotv federacije jer je na nerealnim osnovama i jako je tesko naci ravnotezu da to funkcionise kad imas dve federalne jedinice jedna velika jedna mala,ne moze to da se poredti sa EU ili sa trogovinskom unijom na Balkanu.
Zamislite,treba naci nacin da ucestvujete u donosneju odluka u tim organizacijama a imate takvu drzavu gde je vam je princip odlucivanja jako komplikovan i neefikasan.
 
Ако се већина у ЦГ одлучи за независну ЦГ, завршити са причом...Срећно им било. Ако Мило енд компани пукну, онда САМО унитарна држава (што ће тек бити проблем, познавајући прилике)... Унитарна значи про-српска. Не видим други излаз.
 
_Milanche_:

Што да се лажемо...Ако виде себе с нама, ОК. Ако не - паљба браћо, далеко вам лепа кућа...Имамо довољно наших проблема да би разбијали главу о њима. То ти је као код деце - 'оћеш пишкиш, нећеш пишкиш...Ма, дај већ једном одлучите.
 
_Milanche_ :
Ja sam priotv federacije jer je na nerealnim osnovama i jako je tesko naci ravnotezu da to funkcionise kad imas dve federalne jedinice jedna velika jedna mala,ne moze to da se poredti sa EU ili sa trogovinskom unijom na Balkanu.

Само да разјаснимо чисто. Ако се ово односило на мој помен питања стварања неке балканске уније, нисам ни мислио да их поредим у том смислу. Те међудржавне уније су више у смислу царинских олакшица и евентуално могу подсетити на неки облик федерације. Неку унију СЦГ замишљам као компактну, солидну државу, слично како рече Архангел.
Та опаска је била само упућена господину свезнајућем у вези економских кретања ка укрупњавању балканског тржишта.... ништа више
 
Zarathustra:
Само да разјаснимо чисто. Ако се ово односило на мој помен питања стварања неке балканске уније, нисам ни мислио да их поредим у том смислу. Те међудржавне уније су више у смислу царинских олакшица и евентуално могу подсетити на неки облик федерације. Неку унију СЦГ замишљам као компактну, солидну државу, слично како рече Архангел.
Та опаска је била само упућена господину свезнајућем у вези економских кретања ка укрупњавању балканског тржишта.... ништа више

Ma nije nisam nista tebi licno rekao nego sam cisto naveo to kao primer da Srbija i Crna Gora kao federacija ne bi sama sa sobom mogla da donese odluku unitur takve drzave a kamoli da tako takva nadje konsenzus sa ostalim drzavama u nekoj uniji...
 

Back
Top