Zasto niko ne podrzi ideju unitarne drzave Srbije i Crne Gore?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Zasto niko ne podrzi ideju unitarne drzave Srbije i Crne Gore?

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Zasto niko ne podrzi ideju unitarne drzave Srbije i Crne Gore?

Ja vidim samo dva moguce dobra resenja,
    ili 2 nezavisne drzave koje mogu biti u savezu ili konfederaciji
    ili jedna unitarna drzava.
    Ideja o fedraciji je jedna nefunkcionalna tvorevina koja nikad nece funkcionisati kako treba.
    Kakvo je vase misljenje?

Domaćin Zarathustra (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano Re: Zasto niko ne podrzi ideju unitarne drzave Srbije i Crne Gore?

Ево ја је подржавам.... и то понајмање из емотивних разлога, а мислим да би у томе било поприлично прагматизма.

-Лакше одржавање него федерација
    -Мања бирократија
    -Приличан профит због погодне саобраћајне локације укључујући и море+копно
    -Боља одбрана као целина од сваког евентуалног будућег растакања
    -Брже интегрисање у све околне економске токове у односу на федерацију или сепаратно
    -Брже подизање инфраструктуре, путева поготово (у односу на ову данас фиктивну границу која је и томе велика баријера и непотребни трошак)
    - Повољнији утицај на ревитализацију КиМ и цео регион због компактности територије и државног апарата
    -Смањивање простора сивој евроазијској зони, шверца и криминала трансферзале Приштина-Рожаје-Нови Пазар-Сарајево-Запад
    -Унија би била најпопуларнија могућа форма за привлачење страних инвестиција

Само остаје питање (можда и најтеже) како би се звала ?

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Re: Zasto niko ne podrzi ideju unitarne drzave Srbije i Crne Gore?

Srbija i Crna Gora

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Dzaba sto ti podrzavad kad to ne pada na pamet "srbima iz crne gore" koji bi federaciju a ni politicarima iz srbije.

Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Ма реално, нема теорије.... политичка клима је светлосним годинама далеко од тога
    Poslednji put ažurirao/la Zarathustra : 17.04.2006. u 05:14

Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio _Milanche_
    Srbija i Crna Gora
    А држављанин те земље - Тринидађанин или ТобаЂанин ?

Domaćin migud (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Ideja o fedraciji je jedna nefunkcionalna tvorevina koja nikad nece funkcionisati kako treba.
    Kakvo je vase misljenje?

Moje misljenje:

Nezavisna Srbija uredjena kao parlamentarna monarhija.

Insistiranje na savezu sa Crnom Gorom, da, ali samo u EU.
    "Strah životu kalja obraz često;
    slabostima smo zemlji privezani,
    ništava je, nego tvrda veza."

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio migud
    Moje misljenje:

Nezavisna Srbija uredjena kao parlamentarna monarhija.

Insistiranje na savezu sa Crnom Gorom, da, ali samo u EU.
    Уколико референдумом разбуцају Државну заједницу... да, у том случају ПОТПИСУЈЕМ ТВОЈ ПРЕДЛОГ !
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Zainteresovan član Witch-king of Angmar (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Након што Мило буде поражен на референдуму треба ићи на унитаризацију заједничке државе и то по принципу кувања жабе. Почети од поновне заједничке валуте, јединствене царине и царинских стопа и контроле граница а после које године централизовати командовање војском, пореске стопе, расподелу буџета итд.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zarathustra
    Ево ја је подржавам.... и то понајмање из емотивних разлога, а мислим да би у томе било поприлично прагматизма.

-Лакше одржавање него федерација
    -Мања бирократија
    -Приличан профит због погодне саобраћајне локације укључујући и море+копно
    -Боља одбрана као целина од сваког евентуалног будућег растакања
    -Брже интегрисање у све околне економске токове у односу на федерацију или сепаратно
    -Брже подизање инфраструктуре, путева поготово (у односу на ову данас фиктивну границу која је и томе велика баријера и непотребни трошак)
    - Повољнији утицај на ревитализацију КиМ и цео регион због компактности територије и државног апарата
    -Смањивање простора сивој евроазијској зони, шверца и криминала трансферзале Приштина-Рожаје-Нови Пазар-Сарајево-Запад
    -Унија би била најпопуларнија могућа форма за привлачење страних инвестиција

Само остаје питање (можда и најтеже) како би се звала ?
    Podržavam ovo što je Zaratustra naveo kao razloge za unitarnu državu.
    Mislim, ili unitarna država Srbija i Crna Gora, ili samostalna Srbija, ova federalna varijanta je neodrživa.

Zainteresovan član dr.HOOK&medicine_shaw (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Niko ne podrzava unitarnu drzavu, iz jednostavnog razloga, sto je to politicki, istorijski, i svaki drugi nonsens, kojeg se cak ni najradikalniji u CG i Srbiji ne usudjuju da propagiraju.Toliko je glupo i nerealno.

marlоn
    Guest

Kakvo je vase misljenje?
    Ja vidim dve drzave od kojih ce jedna najkasnije za 10 godina prestati da postoji kao takva, a to nece biti Srbija...

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Kakvo je vase misljenje?
    Ја сматрам, да неби требали да се одричемо Србске државности Србске ЦГ и Србске БиХ, треба да се направи федерација Србских држава. Много је часних ПРАВОСЛАВНИХ СРБА И СРБКИЊА изгинуло за стварање тих Србских држава.

“Mors tua, vita mea”

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Михајло
    Ја сматрам, да неби требали да се одричемо Србске државности Србске ЦГ и Србске БиХ, треба да се направи федерација Србских држава. Много је часних ПРАВОСЛАВНИХ СРБА И СРБКИЊА изгинуло за стварање тих Србских држава.

Jel onaj smajli sa crvenom kapom Pahomije ??

Zainteresovan član dr.HOOK&medicine_shaw (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ma jok, bre,neki katolik Alojzije Srepinac, mozda?

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bez provokacije i offtopica

Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio dr.HOOK&medicine_shaw
    Niko ne podrzava unitarnu drzavu, iz jednostavnog razloga, sto je to politicki, istorijski, i svaki drugi nonsens, kojeg se cak ni najradikalniji u CG i Srbiji ne usudjuju da propagiraju.Toliko je glupo i nerealno.
    Извини, могао бих, баш онако у духу времена, из рукава да ти наведем колико би са економског аспекта таква унитарна држава била погодна за све оне који живе на том простору.... Наравно резултати се не би могли осетити одмах. Мени само није јасно у чију корист се инсталирају инстант државе на овим просторима ? Јел су неком од тог рецепта joш почеле да цветају руже ??

И уосталом шта ја имам с тобом да дискутујем. Јеси ли овде навео неки релевантан аргумент ? У сваком случају је "најјаче поткована" твоја тврдња да "историјски" СР и ЦГ немају основе да остану једна држава.
    Можеш ли у пролазу да ми објасниш најновији предлог Европе да се створи трговинска унија на Балкану ? Како то објашњаваш, нонсенсно ?

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Ja sam priotv federacije jer je na nerealnim osnovama i jako je tesko naci ravnotezu da to funkcionise kad imas dve federalne jedinice jedna velika jedna mala,ne moze to da se poredti sa EU ili sa trogovinskom unijom na Balkanu.
    Zamislite,treba naci nacin da ucestvujete u donosneju odluka u tim organizacijama a imate takvu drzavu gde je vam je princip odlucivanja jako komplikovan i neefikasan.

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    109

Ако се већина у ЦГ одлучи за независну ЦГ, завршити са причом...Срећно им било. Ако Мило енд компани пукну, онда САМО унитарна држава (што ће тек бити проблем, познавајући прилике)... Унитарна значи про-српска. Не видим други излаз.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

ni ja

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    109

ni ja
    Што да се лажемо...Ако виде себе с нама, ОК. Ако не - паљба браћо, далеко вам лепа кућа...Имамо довољно наших проблема да би разбијали главу о њима. То ти је као код деце - 'оћеш пишкиш, нећеш пишкиш...Ма, дај већ једном одлучите.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

ma ja se najvise plasim da nema nista ni od ocepljenja ni od normlane drzave nego ce se nastaviti ova igra sa "federacijom".

Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Ja sam priotv federacije jer je na nerealnim osnovama i jako je tesko naci ravnotezu da to funkcionise kad imas dve federalne jedinice jedna velika jedna mala,ne moze to da se poredti sa EU ili sa trogovinskom unijom na Balkanu.
    Само да разјаснимо чисто. Ако се ово односило на мој помен питања стварања неке балканске уније, нисам ни мислио да их поредим у том смислу. Те међудржавне уније су више у смислу царинских олакшица и евентуално могу подсетити на неки облик федерације. Неку унију СЦГ замишљам као компактну, солидну државу, слично како рече Архангел.
    Та опаска је била само упућена господину свезнајућем у вези економских кретања ка укрупњавању балканског тржишта.... ништа више

Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

ma ja se najvise plasim da nema nista ni od ocepljenja ni od normlane drzave nego ce se nastaviti ova igra sa "federacijom".
    А ја се највише плашим ако се све пролонгира на 3 година, па опет до 101 и назад.... У том случају прогнозирам велике немире !

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio Zarathustra
    Само да разјаснимо чисто. Ако се ово односило на мој помен питања стварања неке балканске уније, нисам ни мислио да их поредим у том смислу. Те међудржавне уније су више у смислу царинских олакшица и евентуално могу подсетити на неки облик федерације. Неку унију СЦГ замишљам као компактну, солидну државу, слично како рече Архангел.
    Та опаска је била само упућена господину свезнајућем у вези економских кретања ка укрупњавању балканског тржишта.... ништа више
    Ma nije nisam nista tebi licno rekao nego sam cisto naveo to kao primer da Srbija i Crna Gora kao federacija ne bi sama sa sobom mogla da donese odluku unitur takve drzave a kamoli da tako takva nadje konsenzus sa ostalim drzavama u nekoj uniji...

Slične teme

1. Vlade Kraljevine Srbije (i Crne Gore)
    Autor Slaven777 u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.09.2008., 22:33
  2. karta srbije i crne gore
    Autor meis011 u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.05.2004., 15:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku