Молба

Tamo gde su ti rodjeni preci.... Ovde sigurno neces pronaci nista. Put pod noge pa u rodno mesto tvojih predaka. Tu se malo raspitaj i saznaces nesto. Obicno u svakoj porodici postoji neko ko je nekada zapisivao porodicno stablo ili je dobar deo istog zapamtio. To su obicno stari ljudi pa treba imati dosta stpljenja...
 
Znas 800 godina unazad i ti bi hteo dalje? Ocekujes da takve podatke nadjes na mrezi? Uf uf uf.... pretera! Pa, ni zvanicna istorija ne zna tacno sta je bilo pre 800 godina a ti bi da pratis pojedince! Ja ne znam poimence svoje stablo unazad, ali sa jedne strane znam okvirno "od kojih smo" nekih 800 godina unazad... Prosto je nemoguce sasvim ispratiti stablo a da to bude verodostojno. Ima tu mnogo prica rekla-kazala.
 
Ма то су неки моји већ урадили по Црквеним документима и дошли смо до неких 800 год уназад, и ту запели. Па рекох да нема нешто опширније о сеобама и сл
 
Први пут чујем да неко има податке о свим својим прецима 800 година у назад! Човече, то је супер резултат! Ја знам како се звао дедин деда, и то је то.

Дај нам неки занимљив податак из твог стабла... Мислим, 800 година! Ту мора да има супер занимљивих ствари!
 
Joj brate ja jedva znam porodicno stablo u poslednjih 150 godina a kamoli 800! Tad verovatno imas sigurno oko 10000 dedova! Ides geometrijskom progresijom to je negde oko 15 16 generacija dignes na kvadrat i dobijes oko 225 do 256 predaka pre 800 godina! U brate
 
uh.. jedno je stablo.. a poreklo sasvim drugo.. imas u bg-u agenciju koja se bavi istrazivanjem porodicnog porekla. kazes im prezime i odakle ti je porodica... a oni cackaju.. pa sta iscackaju.. interesantnoih stvari moze da se sazna..
 
Проблем је у томе што смо се вазда сељакали, тако да смо се по 50 год. задржавали на неком подручју, нарочито за време османске окупације, тада смо само килисали турке и сељакали се.
pop9yu.gif
SignoftheCross-1.gif
Bishop-1.gif

srbijasmesko7sa.gif
grckasmesko1gy.gif
 

Back
Top