Koliko su pouzdani besplatni domeni i besplatan web hosting?
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Koliko su pouzdani besplatni domeni i besplatan web hosting?

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Question Koliko su pouzdani besplatni domeni i besplatan web hosting?

Dakle, pitanje je jasno.
    Upućeno je svima koji se bave web dizajnom, a i šire.
    Uskoro završavam jedan web sajt za koji želim da uspe, ali mi trebaju neka iskustva u vezi pomenutih besplatnih domena i hostinga. Da li se uopšte isplati koristiti ih?
    Da li je neko koristio ove besplatne pogodnosti, i da li neko zna nekog ko ih je koristio, i da li taj neko zna nekog koji zna nekog da je koristio iste...? :-D :-D Šalu na stranu...
    Ako je odgovor "da" onda bi mi to ubrazalo realizaciju tog sajta, ali ako je "ne" moraću da odložim za neko vreme dok se ne skupi kinta za te usluge.
    Pored ovih iskustava trebaju mi onda i neke preporuke što ovih besplatnih, što onih za koje se plaća usluga.

Obećava freez (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Koliko su pouzdani besplatni domeni i besplatan web hosting?

ako hoces iole ozbiljniji projekat kloni se sto dalje free servera.
    danas mozes naci solidan placeni za vrlo male pare
    free em sto ti natrpa reklama em sto moze da ti ukine sajt kad god hoce, a i nijedan al bukvalno nijedan ozbiljan projekat nece uspeti na free hostingu, veruj mi

Aktivan član rajkec (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio freez
    ako hoces iole ozbiljniji projekat kloni se sto dalje free servera.
    danas mozes naci solidan placeni za vrlo male pare
    free em sto ti natrpa reklama em sto moze da ti ukine sajt kad god hoce, a i nijedan al bukvalno nijedan ozbiljan projekat nece uspeti na free hostingu, veruj mi

U pravu si! Ja sam hosting dobio za dz ali je to bio dobrocudni sponzor koji mi je dao 5 GB prostora! Pokusaj da nadjes nekog sponzora!!!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

@fluid
    sta da ti kazem osim da su pouzdani tacno toliko koliko ih platis...
    pa sad ti racunaj...ako ti je izuzetno bitno da ti sajt bude 99% vremena na netu, bolje trazi placen hosting...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Posle vaših odgovora, na kojima se zahvaljujem, ostaje mi samo da sačekam, organizujem se što se tiče love i eto web sajta kakvog želim. Što je najvažnije, treba mi pouzdan i siguran server.
    Predpostavljao sam da je to tako, ali ajde da istrošim koju reč. Možda se nešto promenilo od pravila da sve što je za dž nije ni za q.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Veruj mi - jeste za go q ...

Ističe se cvele2 (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

A o čemu je tvoj sajt? Šta imaš na njemu?

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio cvele2
    A o čemu je tvoj sajt? Šta imaš na njemu?
    Na sajtu će biti zastupljeni neki pisci i slikari, a u jednom delu, koji još nije završen i osmišljen do kraja, biće i stvari vezane za kompjutere (korisne stvari, saveti, tutorijali, linkovi,..).
    Ali uglavnom biće stvari vezane za pisanje i umetnost. Imam dosta sardnika širom Srbije sa kojima sam sarađivao i sarađujem u vezi tih stvari pa hoću da to dobije jednu drugu dimenziju i da se predstavi ljudima na netu.

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Znači kulturan sajt, a? Lepo, lepo!
    Doduše, ne uklapa ti se da na njemu staviš i kompjuterski odsek, ali šta je tu je.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Pa mora da se bude malo i kulturan za promenu. :-D
    Nije to nešto extra kompjuterski odsek, u fazonu stručnosti. Pa i kod kompjuterskih korisnika treba da postoji jedan nivo ponašanja (čitaj: kulture) da bi sve funkcionisalo kako treba i da bi što lakše bilo pri korišćenju kompjutera. Biće to uglavnom neke stvari koje znamo mi koji smo često pored kompa, ali početnicima će dobro doći. Eto, o tome se radi.
    Videćeš, biće to baš najbolje.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Obzirom na tematiku sajta, a samim tim i ozbiljnost zaista bi bilo sramota da takav sajt drzis na bilo kakvom free hostu pa makar on bio i od ISP-a.
    Iz kopa pesma ori se,
    Sa naseg severa,
    Dok delije su uz tebe
    Ti si nepobediva

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Pa za početak je i free hosting dobar. Što da ne?
    Jes da ima reklame, ali ako je spreman da izdvoji kintu sa sajt, nema problema.

Ističe se VictorySun (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    90

naravno da je bolji placeni hosting, ali ako nemas lovu dzabe je i najbolji sajt....
    :)

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Izgleda da ću ipak da iskombinujem nešto za lovu. Moji prijatelji i saradnici koji se bave stvarima vezanim za sadržaj sajta su spremni da ulože lovu svi po malo i da to bude odmah tamo gde je najsigurnije.

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Pa ako drugi daju pare ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

dakle, da ti odgovorim. u principu - nisu pouzdani. mogu da ti ukinu domen ili hosting kad god pozele. a to ne ide u korist tvoju - ne mozes da izgradis ime (brand). dodatno je to sto su ti serveri spori a stranice preopterecene velikim i zahtevnim reklamama.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Zahvaljujem se svima na odgovorima!

Stvar je rešena. Uplaćeno je za domen i hosting uz pomoć prijatelja koji su zainteresovani za saradnju na sajtu.
    Sad mi predstoji ono glavno: podešavanje i doterivanje sajta.

Još jednom hvala na savetima i konsultaciji. :wink:

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ajde nabaci link da i mi vidimo taj sajt!

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Ostaviću ovde link čim ubacim još nekoliko stranica za koje sam tek danas dobio materijal.

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.08.2011., 14:25
  2. Besplatni domeni!!!
    Autor ssstefansss u forumu Internet
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.12.2008., 00:18
  3. Besplatni RE.RS domeni
    Autor slavijan u forumu Internet
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 25.11.2008., 22:26

Pravila za slanje poruka