СТРАНКЕ ГДЕ СТЕ САДА?

L.1

Domaćin
Poruka
4.417
Прем вестима ,одбрана насипа и изградња нових доведена је у питање због лошег одзива становништва.
Политичке странке,за потребе митинга и разних скупова редовно лобирају чланство да се одазове.
И то је у реду ако је интерес странке у питању.
Да ли је могуће да не постоји ОПШТИ интерес ?
Зашто се НИ ЈЕДНА политичка странка није аганжовала око мобилизације чланова и упутила позив да се угрожени градови бране од поплава?
 
Odbrana od elementarnih nepogoda nije stranačko pitanje, niti stranke raspolažu bagerima, pumpama, mehanizacijom, džakovima i peskom...

Odbrana od elementarnih nepogoda je pre svega dužnost LOKALNIH SAMOUPRAVA, TERITORIJALNE ODBRANE i VOJSKE, a ukoliko su razmere nepogode ogromne, kao što je to danas slučaj kod nas, onda je REPUBLIČKA VLADA najodgovornija i najpozvanija da rukovodi organizacijom celokupne odbrane, kako stanovništva, tako i materijalnih dobara. Zatim republički Crveni krst, je u obavezi da prema podacima o potrebama stanovništva ugroženih područja, koje dostavi Vlada, uputi adekvatnu pomoć narodu.

U ovim nezapamćenim poplavama do danas, u VELIKOM GRADIŠTU do sada ne zabeležen nivo Dunava od 950cm!!! lokalna samouprava, vojska i stanovništvo su barem do sada uspešno odbranili ovaj grad, isto važi i za NOVI SAD i ZEMUN! Sve čestitke!
 
Стрело,
ипак мислим да је требало апеловати на чланове странки да се ангажују.
Територијална одбрана више не постоји,а шта може да уради ојађена војска без помоћи осталих.
Јако мало.
 
L.1:
Стрело,
ипак мислим да је требало апеловати на чланове странки да се ангажују.
Територијална одбрана више не постоји,а шта може да уради ојађена војска без помоћи осталих.
Јако мало.
]


u pravu si L.1 podrzavam tvoju ideju, ali izgleda da vladajuce partije nemaju nikakav drugi interes osim da pljackaju drzavu i da se slikaju pored nasipa, kao sto je to uradio bogdanovic u beogradu
 
L.1:
Стрело,
ипак мислим да је требало апеловати на чланове странки да се ангажују.
Територијална одбрана више не постоји,а шта може да уради ојађена војска без помоћи осталих.
Јако мало.

Lepo sam navela primer Velikog Gradišta, gde je lokalna samouprava sa vojskom i građanima uradila sjajan posao. Da kucnem u drvo da ih ne ureknem.
 
L.1:
Стрело,
ипак мислим да је требало апеловати на чланове странки да се ангажују.
Територијална одбрана више не постоји,а шта може да уради ојађена војска без помоћи осталих.
Јако мало.
Kako jako malo????
Kao što vidiš ta "ojađena vojska" se jadina odazvala i pritekla narodu u pomoć.
Evidentno da se i narod organizovao i zajedno sa vojskom i stručnjacima Srbijavode i Vojvodinavode spasio što se spasiti može.Mada mislim da ovo nije kraj.Biće još frke.
 

Back
Top