Simatovic i Stanisic oslobodjeni optuzbi za Srebrenicu

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Симатовић и Станишић ослобођени оптужби за ратне злочине у Сребреници

БЕОГРАД, 14. АПРИЛА /СРНА/ - Судско вијеће Хашког трибунала ослободило је данас Јовицу Станишића и Франка Симатовића оптужби за ратне злочине над муслиманима у Сребреници 1995. године, рекао је Срни Симатовићев бранилац Зоран Јовановић.

Он је навео да је судско вијеће Хашког трибунала, којим предсједава судија Патрик Робинсон, наложило Тужилаштву да најкасније до 15. маја измијени оптужницу против Симатовића и Станишића тако што ће им на терет ставити убиство шест муслимана код Трнова, с тим да избрише све оптужбе које се односе на њих поводом злочина у Сребреници.


Prakticki, niko iz Srbije nije vise optuzen sa Srebrenicu. Sad bi stvarno bilo nezamislivo da Srbiju optuze za genocid, kad niko vise iz Srbije ne odgovara za Srebrenicu.

Ovo je pozitivna stvar za Srbiju u vezi sudjenja za genocid pred medjunarodnim sudom pravde u Hagu

Jedino ako se sad ne pobune nase vrle NVO i zatraze da se ova dvojica ipak ponovo optuze za zlocine u Srebrenici :roll:
 
Какав злочин у Сребрени ЦИА
pop9yu.gif
SignoftheCross-1.gif
Bishop-1.gif
 
Truman:
Znaci Ledeni je opet slobodan da se vrati starom zanatu :)

Занимљиво је то са Леденим.
Он је амерички човел. Америка је чак дала гаранције за његово привремено пуштање. Сада је ослобођен главнине оптужби.
Из овога МИ имамо огромну колатералну корист. Ако Френки и Ледени нису наређивали покољ у Сребреници, и да је било паравојних формација оне су радиле неке ствари на своју руку. Србија није умешана у геноцид.
За ону шесторицу стрељаних - да је то геноцид, онда би свака земља на свету била геноцидна...
 
Duh Sekire:
Занимљиво је то са Леденим.
Он је амерички човел. Америка је чак дала гаранције за његово привремено пуштање. Сада је ослобођен главнине оптужби.
Из овога МИ имамо огромну колатералну корист. Ако Френки и Ледени нису наређивали покољ у Сребреници, и да је било паравојних формација оне су радиле неке ствари на своју руку. Србија није умешана у геноцид.
За ону шесторицу стрељаних - да је то геноцид, онда би свака земља на свету била геноцидна...
Upravo to... i upravo ono o čemu ovde pričamo, a to je da SM nije tek tako umro i da će sve biti u tom sudu kao što je bilo ranije. O novoj američkoj politici prema Srbiji ne treba trošiti reči... tante za bupe se kaže i za sada to funkcioniše kako treba za zajednicu SCG, za dalje ćemo videti.
 
Evo jos nesto.


http://www.bhdani.com/arhiva/78/tekst278.htm#n1

HAKIJA MEHOLJIC, PREDSJEDNIK SDP SREBRENICA

5000 MUSLIMANSKIH GLAVA
ZA VOJNU INTERVENCIJU


DANI: Vi ste, dakle, odbili Izetbegovicevu ponudu?

MEHOLJIC: Mi smo to odbili bez diskusije. Onda je on rekao: "Znate, meni je Clinton nudio u aprilu '93. godine (nakon pada Cerske i Konjevic Polja, prim.a.) da cetnicke snage udju u Srebrenicu, izvrse pokolj pet hiljada muslimana i tad ce biti vojna intervencija." Nasa delegacija je bila sastavljena od devet ljudi, jedan je medju nama bio iz Bratunca i nazalost jedini on nije ziv, a svi ostali iz delegacije su zivi i to mogu potvrditi

Objavljeno u broju 78 DANA, 22. JUNI / LIPANJ 1998.
 
Posebna je bruka za Srbe, da im je jednu takvu sluzbu , za vreme rata, vodio Hrvat FRANKO SIMATOVIC , ILI STAMATOVIC.

Koliko je zla naneo samo ovde, Srbskom narodu, na celu Slobinih crnih trojki?
I takav , kao , brani interese Srbije, i jos se odusevljavamo sto su ga pustili. Trebalo ga je odmah sa aerodroma sprovesti u CZ, i hitno osuditi za zlocine koje je pocinio prema Srbima u Srbiji.Pa , kad odlezi 40 godina, u Pozarevcu, da ga posaljemo u one njihove svedske i finske zatvore, gde i saune imaju.Bruka.
 
Veoma je zanimljivo mišljenje Dejana Lučića o Simatoviću i Stanišiću.

VELIKO UHO OPET U BEOGRADU

• Sedište za jugoistočnu Evropu najmoćnijih tajnih službi sveta ponovo je, iz Beča i Sofije, preseljeno u Beograd. Šta će to praktično značiti sa stanovišta bezbednosti naše države, kao i u konkretnom političkom, privrednom, javnom životu?
- To znači da su došli gde je sigurnije! Jug Balkana, tamo gde žive muslimani, pod uticajem je Al-Kaide, Hamasa i drugih terorističkih organizacija. Albanci žele i Grčku, od Bujanоvca dо muslimana u Bugarskоj ima svega 80 kilоmetara. Ustanak samо štо nije planuо! Da sam Džоrdž Tanet, šef CIA-e (inače Grk iz Albanije), оdmah bih angažоvaо Jоvicu Stanišića, Frenkija Simatоvića i оstale prekaljene srpske prоfesiоnalce da mi budu savetnici iz senke! “Bоndstil” je u оpasnоsti, zaštо čekati? Akо im je biо dоbar general Gelen u bоrbi prоtiv “crvene оpasnоsti”, zaštо im Stanišić i Simatоvić ne bi bili dоbri u bоrbi prоtiv islamske оpasnоsti! Pоštо će sedište NATO za Balkan da bude u zgradi SIV-a, оnda bi trebalо angažоvati štо više iskusnih srpskih kоntraоbaveštajaca, kоji imaju savršenu mrežu dоušnika kоd Albanaca, da bi se štitiо NATO, da ne strada kaо u Iraku! Na kraju, mislim da će NATO za dve-tri gоdine bоmbardоvati Šiptare na Kоsmetu da bi stvоrili neоphоdnu tampоn zоnu. Ali Šiptari tо ne smeju da znaju, njih anesteziraju prekо raznih “njihоvih” kоngresmena kоji im оbećavaju оnо štо Šiptari žele da čuju!
 
Dejan Lucic je strasan analiticar. Ne znam samo da li pise pod uticajem droge ili alkohola.
Toliku kolicunu fantazija ne pise ni Asimov u svojim delima. Inace, veoma je bio dobar kao posrednik u agenciji za nekretnine, dok nije ispalio ortaka za pare.
Vidim, da je ovde prilicno popularan , na ovom forumu, ima cak i svoju temu ( O tempora....)
Ne mogu da verujem , kad sam video da se neko ozbiljno bavi Lucicem, hteo sam da placem, jer nije ni smesno.
 

Back
Top