Iskustva preduzentika

Princoo

Početnik
Poruka
9
Mozete ostavljati vasa iskustva sa poslovima koja obavljate, interesuje me jer sam zainteresovan za pokretanje neke privatne radnje ali me interesuju iskustva poslovaca ne vezano kojeg su zanimanja prvenstveno me interesuje pocetni kapital za otvaranje te delatnosti kao i kasniji prihod
 
Princoo:
Mozete ostavljati vasa iskustva sa poslovima koja obavljate, interesuje me jer sam zainteresovan za pokretanje neke privatne radnje ali me interesuju iskustva poslovaca ne vezano kojeg su zanimanja prvenstveno me interesuje pocetni kapital za otvaranje te delatnosti kao i kasniji prihod
Iz pitanja i odgovor .Mnogo si mlad neopredeljen a to je idealno da puknes u startu .Prvo radi na sebi pa kad imas jasan cilj otvara ti se vidik!
 
Momce svi besplatni saveti vrede taman toliko koliko si ih platio ......
Triput meri jednom seci ...kad odrastes rece ti se samo...
strpljenje je majka mudrosti.....tiha voda breg roni.....
e sad je dosta ako nisi shvatio okani se ti biznisa .
 
Batice, evo, ovo sto sam vec napisao dami na temi " Trazim pomoc"..vazi i za tebe:

Samo naivan i lud , moze da misli kako u Srbiji moze da napravi bilo kakav uspesan biznis, narocito ,u sferi ugostiteljstva, i usluga.
Necu mnogo da vam solim pamet, ali , kad vam se nakace, inspekcije : opstinska , republicka, gradska....a svaka ima sanitarnu,komunalnu, trzisnu inspekciju....pa onda, finansijska policija, pa poreska uprava, pa fiskalne kase, pa PDV, pa inspekcija rada, pa struja (industrijska), pa komunalije, pa dnevni troskovi, pa troskovi amortizacije, pa plate, pa doprinosi na plate, pa porezi na dohodak, pa troskovi redovnog poslovanja, pa vanredni troskovi, pa knjigovodstvo, pa uvek nezadovoljni radnici, pa gosti bez para, pa konkurencija na svakih sto metara, itd.itd.itd.

Bezi, bre, od privatnog sitnog biznisa u Srbiji....zaposli se negde , pa neka kaplje koliko kaplje, a gazdu glava nek boli.....ostavi njemu bensendine i ranisane za cir na zelucu.
 
da li ste vi bre ljudi normalni, sta radite vi pojedinci uopste na ovom forumu, pa sad mi svi sto radimo neke privatne biznise po vama smo kompletni idioti i trebali bi da pozatvaramo i manemo se svega pa da taj kapital koji smo stekli, uzmemo i kupimo neko radno mesto i da nam kaplje polako???????

moj biznis sam poceo pre pet godina, i iz godine u godinu on napreduje, ali samo bog i porodica znaju koliko to vremena i zivaca trazi, PA SHTA AKO DOLAZE INSPEKCIJE I POREZI I OVI I ONI, TO JE MOJ IZBOR, DA MI JE LAKSE DA SE NERVIRAM U SVOME, NEGO DA ME NEKI DRKADZIJA OD SEFA, KOJI IMA SAMO OSNOVNU SKOLU, NADRKAVA SVAKO JUTRO........ A RADIO SAM NA ZELEZNICI 7 GODINA I ULUDO IH BACIO.....

ljudi, svako ko ima klikere, i ko zna da se snalazi u zivotu, moze da radi i pored svih kasa i pored svih poreza, i pored svih inspekcija i da mu opet bude dobro

ma i ja se bezveze nerviram, ljudi radite privatne poslove, moze se, samo koristite klikere i uspeh sigurno dolazi....... najlakse je pishati niz vetar
 
Ja sam , decko , svoj privatni biznis poceo pre 19 godina, i imam malo vise iskustva od tebe.
Ne vidim zasto se nerviras.
Cinjenica je da je u Srbiji IZUZETNO losa situacija za privatnike. Nikada gore nije bilo.
i dobronamerno savetujem svakome, ko ima izbora, da saceka sa ulaganjem.

Mozes ti da se hvalis koliko hoces, ali znas dobro, koliko radis, a radis i kad ne radis ( razmisljas o poslu), kad si zadnji put bio na odmoru, kako provodis subote i nedelje, itd.

Pa ja bar taj deo price poznajem dobro..........dala baba dinar da udje u kolo.....

Ja sam , sta sam zaradio , zaradio ranije, a sada izdajem lokale koje sam ranije kupio, i zivim od rente, osim jednog , koji koristi supruga.

Pisanje uz vetar je neozbiljno savetovanje ljudi da ulazu svoje pare , sada , kada je najgora situacija za privatnike, od kada ja pamtim.
 
Ima dobrih poslovnih ideja....samo treba dobra podrška kapitala ....Evo trenutno ima nekoliko dobrih poslova , ali treba velika lova, preko 100k mada bi i sa malo manje moglo, ali bi bilo glupo otkrivati poziciju zbog cicijašenja za nekih 20-30k....Idealno bi bilo što više to bolje...Ali nije za preko 300k...
 
Tačno je ovo što ti K.Bill kaže jer poslovnost se lomi na tebi, sa jedne strane sve seljačko, sa druge ti i tvoja profesionalnost, a svi gledaju da ti prvo uzmu novac, pa tek onda da ti dozvole da zaradiš....ako uspeš....

Mala mafija....
 
Bili, drago mi je sto si se ti bas javio, jedan od onih koji su ranije stekli kapital pa sad pametuju kako ne treba nista raditi, jer eto losa je situacija, inspektori, porezi, fiskalne kase, ubise vas jadne, kao moj drugar koji ima 2 trafike, kafic I veliku pizzeriu, I samo kuka za proslim vremenima, kada je prodavao cigare I nikom nista nije placao za to, a sad jadan mora da sve kuca u kasu I radi za neke sitne (normalne) procente…..
Inace, nisam decko, imam 35 godina, I posao sam poceo sa pozajmljenih 300maraka, ali sa puno volje I zelje da uspem. U pravu si kad kazes ono za slobodne dane, u mom slucaju to je trajalo 3 godine, bez slobodnog vremena, sa stalnim razmisljanjima kako I sta uraditi, I valjda mi je to istreniralo mozak da razmislja u pravom pravcu (za sebe ne tvrdim da sam pametan, cak sta vise tu sam oko proseka, mozda I ispod), ali sam imao zelju da uspem I da pobegnem od svakodnevnog standardnog zivota jednog srbina, kome neki seljacina-uvlakac od sefa pomera dupe u drzavnoj firmi….
Fiskalna kasa, to je super stvar, pomogla mi je da se resim konkurencije koja nije bila spremna da radi legalan posao nego se uplasila I pobegla, svi dizu halabuku na taj aparat, ali ljudi moji, sposoban covek se u svakoj situaciji snadje, pa cak I kad ti upadne neznam kakva karakondzula od inspektora. Svakog coveka, ma koliko on bio isparavan, ako je nesposoban, moze trtiti I obican portir na ulazu u banku. Otvoriti trafiku, kafic ili palacinkarnicu, u 95% slucajeva znaci sebe osuditi na propast, samo koliko ce to trajati, razlicito je od slucaja do slucaja. Ono o cemu ja pricam je da se ne treba bojati privatnog biznisa, samo treba dobro dumati sta, kako, kad, koliko I zasto.
Evo ti primer, Pogledaj po rafovima nasih velikih marketa mnogo nekih novih malih zanatskih proizvodjaca raznih, lepo upakovanih, kolaca I torti. Svakim danom imaju sve siri I kvalitetniji asortiman proizvoda (znam, jer koristimo obilato), I ne moze me niko ubediti da oni pored silnih poreza I poreznika rade sa gubicima, gledam po novom sadu neke od njih, nabavili nova dostavna vozila, zuje po gradu, neki od njih se setili pa nabavili neke male frizidere, pa po kaficima u gradu prodaju torte na parce (koristili klikere), jedan moj poznanik radi taj posao na crno, kaze da je zadovoljan, radi u nekoj nus prostoriji, skockao neku malu kuhinjicu, prodaje kolace po firmama, nesto za kesh sa popustom, nesto na pocek, uvek doda koji kolac vise I posao mu je sve veci I veci…..

Privatan posao u srbiji se moze raditi, samo je stvar mozga, koristiti ga sto vise, a to je ono u cemu smo mi srbi vrlo slabi…..
A I bili, izgleda smo mi pobrkali nesto, a to su apetiti, ono ocemu ti izgleda zelis da pricas to su kamioni, avioni, lokali, a ono o cemu ja ovde zelim da pricam to je 500+ evra mesecno…
A I da ode po neki dinar za decu za skolovanje, I za zdravstveno……
Imam I ja jednog takvog kome placam lokal, on ima oko 15 nekretnina koje daje pod zakup, covek je totalno pozitivan lik, rekao je da nam nikad nece povecavati kiriju I drzi se te reci, ali nisam siguran da daje drzavi vise od 5% od svega toga…….a napustio je svoj privatni biznis koji je vodio zbog kasa I karakondzula…..
 

Back
Top