Opticki zum
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Opticki zum

Početnik
    Učlanjen
    01.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Opticki zum

Mozda sam pogresio mesto ali ovde ce valjda neko da mi odgovori! Jel zna neko mozda u cemu je razlika izmedju optickog i digitalnog zuma na digitalnoj fotokameri? I sta gubim ako kupim bez optickog ima samo digitalni 4x?

Mr Mojo Risin
    Guest

Podrazumevano

Koliko sam ja znam mnogo je bolje imati veci opticki zum jer pri snimanju prvo koristis opticki zum a kada on poveca do kraja prebacuje se na digitalni ali se onda polako kvari i kvaliteta slike
    moj foto aparat (canon a70)ima 3x opticki i 3.2x digitalni zum sto mu daje nekih 10x ukupno
    ili digitalni zum ti je isto kao kada povecavas sliku na monitoru (a znas sta se onda desava.......)
    ovde su aparati bez optickog zuma dosta jeftiniji pa i to valjda nesto govori
    eto uf...........

Guest

Podrazumevano

Ovo bolje da si postavio u temi fotografija ali ajde :wink:

Vidi ovako opticki zum funkcionise isto kao i kod klasicnog aparata sa filmom tj menja ziznu daljinu objektiva i time na senzoru dobijas vecu sliku (uff ovo je bas pojednostavljeno ali je dovoljno tacno :wink: ), digitalni vrsi interpolaciju i tako uvecava sliku e sad Photoshop to radi mnooooogo bolje pa ti vidi koja je tu korist od digitalnog zuma.
    U krajnjoj liniji zum ti toliko komplikuje zivot da je mnogo lepse bez njega :wink:

Guest

Podrazumevano

ne moze da se poredi bre opticki zum je zum a digitalni zum nije zum ... to je razlika, ja digitalni nazovi "zum" ne koristim ... umesto njega koristim photoshop koji ima bolji "digitalni" zum ...

Guest

Podrazumevano

Opticki zum je pravi zum a digitalni snimljenu fotku uvelica... rekli su ti vec ili opticki zum ili Photoshop to su opcije

Slične teme

1. Opticki nisan
    Autor turcin u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.05.2008., 05:22
  2. opticki mis?
    Autor mrs X u forumu Hardver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 12.09.2006., 03:30
  3. USB opticki mis
    Autor bojance u forumu Hardver
    Odgovora: 2