Ima li na forumu mesta za staru ROCK muziku

iluzionista:
Naravno da ima. Kako ne bi bilo... ;)

BTW, da pokrenemo stvari sa mrtve tačke jedno kviz pitanje. Ko je bio pevački uzor Jima Morrisona?

Ajde sad da vas čujem. :lol:

KO JE BIO PEVACHKI UZOR Jim-a Morrisona?
Koliko ja znam... Jim NIJE imao pevachokog uzora!
Moguce je da su novinari novije generacije PRONASHLI taj novi detalj. Pre 20 ili 30 godina se nije znalo da Jim Morrison ima PEVACHKOG UZORA!
Takav podatak ne postoji u knjigama Danny Sugerman-a (autobiografa), a niti u muzichkim chasopisima iz 70-ih ili 80-ih godina.
Verovatno su IZKRSLI NOVI DETALJI O Jim Morrison-u :)
MORA DA JE NEKO KOMUNICIRAO SA NJIM NA ONOM SVETU, PA MU REKAO ZA "pevachki uzor"
 
Tačno... Odnosno, tačnije rythm & blues... Uplitanje belaca u tradicionalno crnu muziku se nekima nije svidelo zato su ceo taj "beli talas" početka 60tih godina prozvali "rythm & blues"... Inače "rythm & blues" je pre toga bio rezervisan samo za plesnu crnu muziku. Upravo iz tog ritma se razvio rokenrol, koji je pre ovog naziva, upravo nazivan "rythm & blues"-om... Danas se pod tim terminom podrazumeva nešto skroz naopako... Danas se pod ovim terminom podrazumeva neka komercijalnija verzija soula sa primesama hip-hopa.
 
pumps:
KO JE BIO PEVACHKI UZOR Jim-a Morrisona?
Koliko ja znam... Jim NIJE imao pevachokog uzora!
Moguce je da su novinari novije generacije PRONASHLI taj novi detalj. Pre 20 ili 30 godina se nije znalo da Jim Morrison ima PEVACHKOG UZORA!
Takav podatak ne postoji u knjigama Danny Sugerman-a (autobiografa), a niti u muzichkim chasopisima iz 70-ih ili 80-ih godina.
Verovatno su IZKRSLI NOVI DETALJI O Jim Morrison-u :)
MORA DA JE NEKO KOMUNICIRAO SA NJIM NA ONOM SVETU, PA MU REKAO ZA "pevachki uzor"

Hm... Snažan, gotovo crn glas, zbog koga su neki Jima upravo zvali blues pevačem koji peva rock muziku je imao uzor... U jednom isto tako jakom i autentičnom glasu.

BTW, ako uzimaš bigorafiju Danny Sugermana za potpunu istinu, moraćeš uzeti u obzir da je Ray Manzarek nekom prilikom rekao da se njemu (Sugermanu) ne treba slepo verovati.
 
iluzionista:
Hm... Snažan, gotovo crn glas, zbog koga su neki Jima upravo zvali blues pevačem koji peva rock muziku je imao uzor... U jednom isto tako jakom i autentičnom glasu.

BTW, ako uzimaš bigorafiju Danny Sugermana za potpunu istinu, moraćeš uzeti u obzir da je Ray Manzarek nekom prilikom rekao da se njemu (Sugermanu) ne treba slepo verovati.
OKAY..
A DA LI TREBA DA VERUJEMO I RAY MANZAREKU?
ZAR ON NIJE VEC, LAGANO, STARAC KOJI IMA MATERIJALNIH PROBLEMA, PA ZELI DA POPRAVI FINANSIJSKU SITUACIJU?

Mislim da je ova konstatacija sasvim okay?
 
pumps:
Ma Stones-i su i onda i sada bili... veliko NISHTA!

Postoje različita mišljenja... I o njima ne treba raspravljati. Ali lično ne delim tvoje mišljenje. Stonesi su možda tehnički bili malo slabiji, ali bez obzira na to - bili su mnogo više nego veliko ništa... Trebalo je mnogo hrabrosti da bi se sviralo u crnim klubovima u to doba... Činjenica da su oni u tome uspeli bez prezira crne publike (koja je tada bila isključivi posetilac takvih klubova - kraj 50tih, sam početak 60tih) ipak govori nešto.
 
pumps:
OKAY..
A DA LI TREBA DA VERUJEMO I RAY MANZAREKU?
ZAR ON NIJE VEC, LAGANO, STARAC KOJI IMA MATERIJALNIH PROBLEMA, PA ZELI DA POPRAVI FINANSIJSKU SITUACIJU?

Mislim da je ova konstatacija sasvim okay?


Koliko ja znam Ray nešto sviri... Neki fazon muzika+poezija... A la "an american poet". Naravno da tu nije neka para... Ali šta ja znam...

A da... Ray i Robby su svojevremeno sa dva lika svirali kao "The Doors", a zatim i pod drugim imenima (pošto je Densmore ceo taj slučaj izveo na sud)...
 
iluzionista:
Postoje različita mišljenja... I o njima ne treba raspravljati. Ali lično ne delim tvoje mišljenje. Stonesi su možda tehnički bili malo slabiji, ali bez obzira na to - bili su mnogo više nego veliko ništa... Trebalo je mnogo hrabrosti da bi se sviralo u crnim klubovima u to doba... Činjenica da su oni u tome uspeli bez prezira crne publike (koja je tada bila isključivi posetilac takvih klubova - kraj 50tih, sam početak 60tih) ipak govori nešto.
Dobro..
CRNO i BELO, kao razlichita mishljenja...
Znash kako, Stonesi su jednu muzichku formu , koja je stigla na OSTRVO is USA, preradila i upakovala u novo ruho, u sto je ZALOSNO uspela prodati taj proizvod na USA trzishtu. Stonesi su uvek bili KOMERCIJALA!
U svakom POSLU vazi pravilo TRZISHTA. Znachi Stomnesi su pronashli TRZISHTE.
OBICHNO ZNAMO CENU SVEMU, ali PRAVU VREDNOS - NE ZNAMO!
Znachi, Stonesi imaju CENU, ali vrednost... DISKUTABILNO!
 
iluzionista:
Koliko ja znam Ray nešto sviri... Neki fazon muzika+poezija... A la "an american poet". Naravno da tu nije neka para... Ali šta ja znam...

A da... Ray i Robby su svojevremeno sa dva lika svirali kao "The Doors", a zatim i pod drugim imenima (pošto je Densmore ceo taj slučaj izveo na sud)...

Ma da... Moj dobar friend je bio na tom njihovom concertu (znachi PRVI concert pod imenom The DOORS) u Jacksonville-u Florida, i kaze da je bilo VELIKO S****!

Eto, vidish, znachi i sud ima svoje mesto u toj prichi:) Znachi da sam u pravu:)
 
Evo VELIKOG Band=a
B00005MGB3.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

Spencer Davis Group
 
pumps:
Dobro..
CRNO i BELO, kao razlichita mishljenja...
Znash kako, Stonesi su jednu muzichku formu , koja je stigla na OSTRVO is USA, preradila i upakovala u novo ruho, u sto je ZALOSNO uspela prodati taj proizvod na USA trzishtu. Stonesi su uvek bili KOMERCIJALA!
U svakom POSLU vazi pravilo TRZISHTA. Znachi Stomnesi su pronashli TRZISHTE.
OBICHNO ZNAMO CENU SVEMU, ali PRAVU VREDNOS - NE ZNAMO!
Znachi, Stonesi imaju CENU, ali vrednost... DISKUTABILNO!


Komercijala... Hm... Da... Osim u samom početku... Uostalom isto kao i Beatlesi... Ali ipak se može uvideti razlika u komercijalizovanosti između perioda 60tih/70tih i 80tih/90tih/itd...
 
pumps:
Ma da... Moj dobar friend je bio na tom njihovom concertu (znachi PRVI concert pod imenom The DOORS) u Jacksonville-u Florida, i kaze da je bilo VELIKO S****!

Eto, vidish, znachi i sud ima svoje mesto u toj prichi:) Znachi da sam u pravu:)

Moguće... Ne znam... Nisam čuo kako to zvuči... Ali znam da su do skoro još uvek svirali po svetu (doduše pod nekim drugim imenom)...
 

Back
Top