Sta ti mislis?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Joza

Početnik
Poruka
13
Da li je stvarno moguce da dodjes do tog nivoa svesti da te za sve zabole *****, ili je to vesto smisljena psiho utopija stvorena da pruzi nadu lakovernim depresivcima koji nisu u stanju nizasta da se izbore?
 
To me više podseća na patnju kompenzovanu ravnodušnošću onda kada se i iluzija odbacuje, onda kada postanemo svesni našeg stanja i kada smo previše lenji da bilo šta menjamo jer nama je jel' svejedno .. Takva stanja lako mogu biti kratkotrajna, samo mali izlet, a predugo je već ubistvo.
 
Neogeo, to je itekako moguće, ali po meni nepoželjno. Sve je bolje od onoga što zovem apatija.
Eventualno ostane malo žestine u tebi, sve ostalo "može i kasnije", i to vodi upravo pitanju iz teme...
Naravno da je moguće doći dotle, ali čim dođeš, poželećeš da se vratiš.
Kada ti ništa ne predstavlja izazov, kada ode i depresija, ostaje samo šablon, koji ti se, pre ili kasnije, smuči...
Neko u tome vidi emocionalno sazrevanje, neko snagu, neko grubost, ja apatiju...
Emocije su jedini dokaz da smo živi. U bilo kom obliku.
 
Lutjena Tinuvjela:
To me više podseća na patnju kompenzovanu ravnodušnošću onda kada se i iluzija odbacuje, onda kada postanemo svesni našeg stanja i kada smo previše lenji da bilo šta menjamo jer nama je jel' svejedno .. Takva stanja lako mogu biti kratkotrajna, samo mali izlet, a predugo je već ubistvo.
M, da, to sam htela napisati...
 
Što bi se reklo, tu smo da mučimo jedni druge.. heh.. kada samo zamisliš susret sa takvim čovekom, to je tuga.. Izgubljenost, taj pogled luta, vidi nekakve daljine kroz nas. Apatija je kao slep čovek na slobodi .. u stvari samoobmana
 
Pa naravno da je nepozeljno, nirvana, mislim bolje da si mrtav. Ali mislim da ipak treba naci neku meru ili nacin u svim tim emocijama, jer u suprotnom pocnes da patis od nekakvih neuroza.
 
Apatija je snazna stvar. Beznadje? ok, mozda. Ali... sta ako odes do kraja i ugazis glupa osecanja? (trlja sake)
Ja bih voleo da mi nije stalo ni do cega, zadovoljstva, srece, najnovije graficke kartice koja ce se samounapredjivati tokom vremena, kojom mogu mlatiti voljene mi igrice zauvek a ne moram menjati samu karticu...cekaj, vec sam napisao sreca, Igrice, moje igrice (grli svoje igrice u sreci)
Voleo bih ne osecati nista, apsolotno nista, postao hladan, bezosecajan, tako hladan...
Nemoj mi samo reci da onda necu biti ziv, nemoj mi reci da bih se pozeleo vratiti..
Ne bih se vratio, i ne bi mi bilo stalo da li si ti zivo.
 
Ajde procitaj onaj gde gde sam napisao da mi to niko ne kaze jer ne zna sta prica,
ne znam da li da se nasmejem ili namrgodim. Nasmejacu se, biti vedar kao vedro.
Nemas pojma.
Mene ne zanima svet, mene zanima igra.
Necu se vratiti.
 
mano:
Post ne čini hrišćanina hrišćaninom već je hrišćanin - oznaka karaktera.

ajd pre nego nastavish... prochitaj sledece
http://forum.krstarica.com/threads/68687

posebno deo...


MODERATOR:
Takodje naglashavam da je ovo forum filozofija i da ,iako je chinjenica da su filozofija i religija tokom svoje istorije bile isprepletene - i sada su, ovde ne mozete otvarati teme koje su religijske.
Zashto?
Iz vrlo prostog razloga - iskustvo sa forumom religija je pokazalo da kada su ovakva uverenja u pitanju... tolerancija ne postoji.
Shto na kraju uvek dovede do svadja, prepirki i vredjanja koja se i van konteksta religijskih tema - nece tolerisati.
 
Kelis:
ajd pre nego nastavish... prochitaj sledece
http://forum.krstarica.com/threads/68687

posebno deo...
To o netoleranciji i ukidanju podforuma religija uopste ne stoji ! Posle vise od 1000 postova sam bio prinudjen da postanem redovan posetilac Foruma BeogradCafe-a gde postoji podforum religija i gde se vode diskusije na visokom nivou uz visoku toleranciju i uvazavanje.Zao mi je sto je moj favorit od foruma krstarice postao forum bgdcafe !
 
Joza:
Kakve veze ima da li je diskusija o religiji pa ona ne moze ni da se zamisli bez filozofije. Cak i za vreme inkvizicije je moglo da se govori o religiji. Sta je sa slobodom govora?

Pa samo o tome je i moglo da se govori u vreme inkvizicije...Torkemada nije bas bio fin neki zli vodja neopranih masa...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top