Mazda 626

Renegade11

Početnik
Poruka
35
Interesuje me sta clanovi foruma koji se bolje razumeju misle o Mazdi 626,koja se proizvodila od 1993 do 1997 godine,koliko vidim u oglasima nije skupa a i lep je auto,jedino ne znam kakav je za odrzavanje,koliko se kvari i koliko su skupi delovi i servis?
Ukratko,da li da je kupujem ili da bezim od nje?
 

Prilozi

  • 1993-97-Mazda-626 1.jpg
    1993-97-Mazda-626 1.jpg
    48,9 KB · Pregleda: 19
  • 1993-97-Mazda-626 2.jpg
    1993-97-Mazda-626 2.jpg
    32,4 KB · Pregleda: 31
Ovde u Americi model sa automatskim menjacem je pravi lemon tj. krs koji se stalno kvari. Moj jedan drug ju je kupio (sa automatskim menjacem) iako sam ga savetovao da je ne kupi. Vozio je par meseci (bolje receno bila kod mehanicara par meseci) i onda je prodao. Njegova je bila 2.5L V6, 1996 godiste.

Sa manualnim menjacem nije toliko losa, ali isto nije nista posebno.

Moj savet mi je da se drzis dalje od nje.
 
O.K.hvala na odgovoru,samo ne razumem druge clanove foruma,za neke bezvezne teme i naklapanja o autima vrednim 50000e su svi znalci i pisu se o njima strane a o jednom polovnjaku samo se covek iz USA javio da mi odgovori,valjda ovde svi iz Srbije sa foruma voze neka skupa kola pa ih ne interesuje moja tema :confused:
 
Renegade11:
O.K.hvala na odgovoru,samo ne razumem druge clanove foruma,za neke bezvezne teme i naklapanja o autima vrednim 50000e su svi znalci i pisu se o njima strane a o jednom polovnjaku samo se covek iz USA javio da mi odgovori,valjda ovde svi iz Srbije sa foruma voze neka skupa kola pa ih ne interesuje moja tema :confused:
Ja sam za Mazdu. Gle čuda, je l'? Svi koje znam da su imali Mazdu imali su samo reči hvale. Neposredno pred pojav Mazde 6 bio je jedan jako lep model 626. Tada izuzetno i povoljan. 2.0 motor, a cena novog 32000 maraka tada. Best buy.
 
ne. sve cene su bez poreza i carine
cena mazde 626 od 32 000 dema je bila za model sa 2.0 motorom i 130 ks a postojala je i verzija sa slabijim motorom od 108 KS ( 29 750 dem ). U svakom slucaju, mazda nije nikada bila best buy, pogotovo ako se meri sa evropljanima u toj klasi
 
jedino gde je mazda bila dominantna neko vreme ( par godina ) je bila klasa malih roadstera, sa modelom MX 5 ili Miata. Jednostavno, dosetili su se i izbacili model koji je bio sam u segmentu, sto garantuje dobru globalnu prodaju. Cim su se evropljani dosetili da ih riceri rade, okrenuo se list....
 
Mazdi su skupi delovi,npr. plocice zadnje-komplet kostaju oko 3600 din. Da skratim,delovi su joj nesto skuplji nego kod Svaba recimo ali su originalni,nisu Turski,domaca radinost i tako to...auto se ne kvari! Moje misljenje je da pazaris!
 
sokisole:
Mazdi su skupi delovi,npr. plocice zadnje-komplet kostaju oko 3600 din. Da skratim,delovi su joj nesto skuplji nego kod Svaba recimo ali su originalni,nisu Turski,domaca radinost i tako to...auto se ne kvari! Moje misljenje je da pazaris!
Ima kopije svuda, ali kod nemačkih, odnosno češćih i traženijih modela malo češće. Naročito kod modela koji se ne proizvode neko vreme. Mislim da je obaveza proizvođača da 7 godina po prestanku proizvodnje da nastavi sa proizvodnjom delova, a kasnije to rade drugi. Bilo kako bilo, cenu delova nikad nisam gledao kao bitnu ako se ne radi o redovnim, odnosno često potrošnim stvarima. Dati 1000 ili 2000 dinara, pa i više za nešto čiji je period zamene 100000km ili par godina je zanemarljiva investicja. Pogotovo ako uzmeš nekiauto koji voliš ili tražiš. Hemi zna one Mustange u Zoni što se prodaju. Da imam te novce kupio bih neki od njih, bez obzira što je za njih mnogo toga skuplje.
 
Da,pa kazem ja da je lep auto,ima elektroniku,ovaj na slici je hecbek,crn sa strane izgleda kao prvi A4,jos sa crnim staklima....Ali opet ostaje otvoreno pitanje da li ga kupovati da ne samaraju posle po servisima.
 
Trenutno u garazi imam 2000 Ford Mustang (vlasnik od 2001) i 2005 Ford F-150 SuperCab 4x4 (kupio ga novog letos). U buducnosti se nadam 1968 Dodge Chargeru 440 i 2007 Chrysleru 300C.
 
Dear God,kako su svi forumi isti,bljutavo plavi,bilo da si u USA or in Serbia,jedino je Krstarica neko svetlo,bez uvlacenja,nego da ti kazem sta mi se veceras desilo.Ima kod mene u kraju Amerikanac,nase gore list,galami preko mob-a na ulici,americki akcenat,ja mu samo prisao i pitao iz koje je drzave,nisam mislio na USA,lik se us....o od mene,kao ja sam iz Amerike dole i ode da ceka taxi,,kao,razumem da svojom pojavom,celav sam ,odnosno tako se sisam i u koznoj jakni podsecam na pogesne idole iz devedesetih
u Republic of Serbia ali ne znam koji mu je,pa ako se on srpskog porekla plasi nas,shvatam sta je sa dugim Amerikancima,recimo,Metallica je imal tremu pred beogradski koncert etc....
 
Za tu 626 je svojevremeno tvrđeno da se nakon tri godine ekrsploatacije pokazala najbolje u toj klasi što se tiče servisiranja,limarije etc. ja sam se primio na tu foru mada nisam siguran da li bi se opredjelio za kupovinu, vidim samo da ih ima jako jeftinih doduše one još starije što samo po sebi govori (to su oni koji su se pitali da li je pametno isto kao i ti sada, samo prije 4-5 godina :D )
 
Da,recimo Mazda 626 1994 moze da se nadje za oko 4000 a toliko cene mercedes 190 1989-90 godiste,razlika je pet godina,nije Mercedes na ceni samo zbog imena nego zbog kvaliteta,tako da sam bio do skoro odlucan da kupim 190 ali sam u oglasima video iznad Mercedes ponude Mazdu,cenu,pogledao malo slike na netu i cinjenica je da je mnogo moderniji auto nego 190.Ajde sad sta bi ste vi izmedju ova dva auta kupili?Vi cete odluciti sta cu da vozim,koji auto dobije najvise glasova,ozbiljno.
 

Back
Top