Sta ste u horoskopu?

Sta ste u horoskopu?

  • Ovan

  • Bik

  • Blizanac

  • Rak

  • Lav

  • Devica

  • Vaga

  • Skorpija

  • Strelac

  • Jarac

  • Vodolija

  • Ribe


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne znam nikog ko je podznak Lav a da je egocentrik, iako bi se reklo suprotno.

Nekako najveci egocentrici su mi znak/podznak u istom znaku, tj. Sunce u prvom polju. Cak je i gore kad se to Sunce nadje u nekim znakovima koji vaze za manje egocentricne od drugih(Rak, Riba, Devica) jer je tu odredjena doza pasivnosti pomesana sa zeljom da se osoba nekako istakne pa se najcesce dobije smesan rezultat.

Vatrenim znacima primera Dupli Strelac, Lav itd. to nekako i stoji po principu sto u izlogu to u radnji.
 
To baš i nije stvar kojom se treba hvaliti... Ali je poželjna, s obzirom na današnju društvenu klimu i političko-ideološki poredak u kojem se propagira i ističe samoljublje.

U redu je biti egocentrik, egoista je vec djubre. Egoista nisam, egocentrik jesam.

- - - - - - - - - -

Ne znam nikog ko je podznak Lav a da je egocentrik, iako bi se reklo suprotno.

Nekako najveci egocentrici su mi znak/podznak u istom znaku, tj. Sunce u prvom polju. Cak je i gore kad se to Sunce nadje u nekim znakovima koji vaze za manje egocentricne od drugih(Rak, Riba, Devica) jer je tu odredjena doza pasivnosti pomesana sa zeljom da se osoba nekako istakne pa se najcesce dobije smesan rezultat.

Vatrenim znacima primera Dupli Strelac, Lav itd. to nekako i stoji po principu sto u izlogu to u radnji.

Potpisujem. Sve sto znam da imaju Sunce u prvoj su teski egocentrici ali i egoistici.

- - - - - - - - - -

A sto se podznaka Lava tice, nekako su mi zesci(gori) oni sto su u znaku Lav
 
Egoista je samoziv i mora sve da bude po njegovom, gazi ljude da bi dobio sta zeli i sl. Egocentrik je osoba koja voli da je u centru paznje i nista vise
:lol: :mrgreen:

Sama reč egocentrik označava da osoba svoj Ego stavlja u centar (svog sveta ili svog načina življenja), da sve što je vezano za Ego (emocije, stavovi, percepcije, ukus(i)), te osobe su jedino na šta se oslanja i jedino što je toj osobi sveto ili bitno. Sve što izlazi iz kruga (centra) lične percepcije osobe koja je egocentrik, tu osobu ne zanima i ne interesuje. Tako je ne interesuju stavovi i osećanja drugih ljudi, toj osobi je bitno da dokle god je u centru pažnje drugih ljudi (tj, dokle god je toj osobi lepo, bez obzira da li se nekom ili nekima neće svideti) ona će hraniti svog Ego, a to je podjednako sebično ponašanje kao i kod egoiste.

Npr. ''centar pažnje'' u vezi - dokle god egocentrik se oseća fino, ''povlašćeno'', razmaženo u vezi, dokle god drugo lice u vezi titra hirove egocentriku (''pruža joj pažnju''), egocentrik će biti u vezi i ''voleće'' to lice ne uzimajući u obzir koliko to lice mora da se ''saginje'', muči, ili čak ponižava i guši svoje neke interese, potrebe i ciljeve. Onog trenutka kada se interesi egocentrika ne poklope sa interesima drugog lica (ako npr. iz odredjenih razloga partner ili partnerka nije mogao ili nije mogla da učini nešto što je egocentrik zahtevao), veza se gasi, jer egocentrik jedino u toj vezi vidi sebe, a ne svoju drugu stranu (partnera ili partnerku), želi tudju pažnju samo za sebe. A to dalje dovodi do problema jedino za suprotnu stranu koja pati, a ne za egocentrika, jer shvatanje ljubavi se vezuje za shvatanje pažnje, pa će vrlo lako naći drugi plen ili drugu žrtvu od koje će tražiti da joj poklanja pažnju (hrani Ego).

Što se tiče astro pokazatelja za egoistično/egocentrično/egomanijačko ponašanje, moraju biti ispunjena kumulativno dva uslova (dakle, ne može biti ispunjen samo jedan kriterijum):

1) Položaj Sunca (Ego) u kućama: 1, 4, 5, 7, 8.
2) Odnos Sunca sa maleficima. Sunce iz jedne od navedenih kuća mora biti afliktovano (0, 90, 180) od strane malefika (Saturn, Mars, Pluton). Dovoljno je da npr. Sunce iz jedne od navedenih kuća bude u konjuktivnom odnosu sa Saturnom pa da se uoče tragovi egoističnog ponašanja (ili Sunce u konjuktivnoj sprezi sa Marsom u nekoj navedenih kuća da ukaže na egomanijaštvo). Naravno, gleda se čitava slika, cela natalna karta, dispozitori, odnosi kuća, odnosi sa ostalim planetama, ali uprkos svemu, ostaje u toj osobi tendencija za egoističnim načinom življenja.
 
Poslednja izmena:
Ne slazem se. I idalje kazem da jesam egocentricna ali ne po tvom razmisljanju. A egoistcna nisam.

- - - - - - - - - -

Recimo osnovna razlika izmedju Lava i Ovna je u tome sto je Lav egocantrik a Ovan egostik. Ovnovi su ti koje zabole za tudja razmisljanja i emocije a Lavovi ti koji vole da budu u centru paznje, ali nisu samozivi, Ovnovi jesu.
 
Ne slazem se. I idalje kazem da jesam egocentricna ali ne po tvom razmisljanju. A egoistcna nisam.
Dobro, nisi egoistična, nego egocentrična. :lol:

Odgovori mi molim te na sledeće pitanje.

Kako bi se ponašala kao šefica nekog preduzeća; budući da si željna pažnje, da li bi tu pažnju ''kamčila'' od svojih zaposlenih, ako neko ne bi uzdizao tvoju ličnost na pijedestal, da li bi tog nekog otpustila ili bi vršila mobing nad njim?

Mene zabole glava od gospodina iznad
To je dobro, znači da imaš glavu.

Ako je stvarno tako, onda mi Lavovi nismo ni egoentrici a egoistici ni pod razno..
Još jedan slučaj lažnog predstavljanja. :roll:

Ti si sve, samo ne Lav.
 
Dobro, nisi egoistična, nego egocentrična. :lol:

Odgovori mi molim te na sledeće pitanje.

Kako bi se ponašala kao šefica nekog preduzeća; budući da si željna pažnje, da li bi tu pažnju ''kamčila'' od svojih zaposlenih, ako neko ne bi uzdizao tvoju ličnost na pijedestal, da li bi tog nekog otpustila ili bi vršila mobing nad njim?

Ne, nisam zeljna paznje po svaku cenu dotle kako si opisao.

To je dobro, znači da imaš glavu.


Još jedan slučaj lažnog predstavljanja. :roll:

Ti si sve, samo ne Lav.

Lazno predstavljanje? Sta je pisac hteo da kaze?
 
Ne znam nikog ko je podznak Lav a da je egocentrik, iako bi se reklo suprotno.

Nekako najveci egocentrici su mi znak/podznak u istom znaku, tj. Sunce u prvom polju. Cak je i gore kad se to Sunce nadje u nekim znakovima koji vaze za manje egocentricne od drugih(Rak, Riba, Devica) jer je tu odredjena doza pasivnosti pomesana sa zeljom da se osoba nekako istakne pa se najcesce dobije smesan rezultat.

Vatrenim znacima primera Dupli Strelac, Lav itd. to nekako i stoji po principu sto u izlogu to u radnji.

Sad sam malopre pisala, iz ličnog iskustva mogu da kažem da ovo nije tačno.

SUnce u prvoj, kao i znak Ovna zahtevaju od osobe da se bavi sobom, ličnim identitetom, autentičnošću.

Te osobe su u paralalenim životima često gazile svoju autentičnost i bile povodljive i sl. Zato je lekcija ovde da se baviš sobom. Pošto je bavljenje sobom moralno osuđeno zbog poremećenih religijskih ideja koje su nam postavili neki samozvani mudraci, jer navodno treba da umiremo razapeti za druge, nikako ne misleći na sebe (početak doba Riba, religija i lažni proroci kao zablude na putu ka spiritualnosti, koje je pravi cilj doba Riba, i kome se približavamo narednih 100 godina, a već je počelo, polako izlaskom ezoterije i okultnog na svetlost dana, preko interneta (sada svako (Neptun) može da kaže svašta na internetu (Uran), to i jeste počelo otprilike osamdesetih, kada je i Uran ušao u Strelca i počeo da preispituje te religije, mudrace i moralne norme)...

Dakle egocentričnost nije loša osobina...

Sunce u Devici ne voli stavljanje sebe ispred drugih, ne voli bezobzirnost. Ne voli neusklađivanje sa drugima. Ono je uslužno.

Međutim, u prvoj, ima zadatak da se bavi sobom.

To se kosi sa onim što njega čini srećnim. Sunce je ono što nas motiviše, i čini srećnim... Sunce u Devici je srećno i motivisano kada odradi nešto za druge.

Međutim po meni najpre je bitno u kojoj je Sunce kući i koje aspekte ima, pa tek onda znak. Zato je Suncu u Devici nametnuto da bude ono što ono ne želi i što ga čini nesrećnim.

Zbog toga se u prvoj kući ne oseća dobro u svojoj koži i ulozi koja mu je data, i to se naravno vidi u ponašanju.

Egocentrik koji se ne oseća dobro u ulozi egocentrika je kao cipela koja žulja. I to se odmah primeti, oseti se ta nervoza, nesklad.

Kada je Sunce u znacima koji vole sebe (egoista) ili koji vole da su glavni, u centru, da se oko njih sve vrti (egocentrik), kao što su Lav ili Ovan, pa čak i Rak ili Bik, onda se oni dobro osećaju tu, i bolje im stoji ta uloga. Pa niko ne primeti nervozu, i uloga egocentrika tada radi za njih, jer nemaju unutrašnji konflikt. Tada postaju vođe i omiljeni, jer oni vole svoju ulogu.

A ne da je Sunce u Devici loše ili šta ti ja znam...
 
Poslednja izmena:
Ne slazem se. I idalje kazem da jesam egocentricna ali ne po tvom razmisljanju. A egoistcna nisam.

- - - - - - - - - -

Recimo osnovna razlika izmedju Lava i Ovna je u tome sto je Lav egocantrik a Ovan egostik. Ovnovi su ti koje zabole za tudja razmisljanja i emocije a Lavovi ti koji vole da budu u centru paznje, ali nisu samozivi, Ovnovi jesu.
Bravo. Sve je tačno. Ali reci mi šta da radim kad ga volim i pored svega? Ne mogu bez njega, ulepšao mi je život kao retko ko pre, a što se tiče "onoga", jarac mu u osmoj u vrhu. Više ni sama ne znam gde sam zbog njega.
 

Back
Top