Problem sa drajverima

DrMika

Početnik
Poruka
20
Imam dellovu 15 koja je savrseno radila na 98 sa 1024x768 a sad radi max na 800x600
tada sam koristio drajvere dell standard super vga a sad na xp nemogu ih naci.
Ako ko ima dajvere standard dell neka mi posalje ili neka postavi link.
a dobro bi mi doslo i ako neko zna da ih iscupa sa 98, ja sam probao iz njegove baze DRIVER ali nije radilo :confused:
 
Nemoj da tražiš drajvere za monitor, tebi trebaju drajveri za grafičku kartu, bilo da je integrisana ili je na nekom slotu (AGP ili PCI). Prvo vidi šta imaš od tog hardvera, pa idi na Google da nađeš šta ti treba.
Pozdrav, Goran.
 
Vidi ja imam a7v8x mx i na njoj integrisanu prosavage3 graf.kartu.Na tu istu plocu sam sada stavio asus 9550 ge,ali prvo nije hteo da instalira auto catalyst,pa je tek posle update biosa prihvatio taj driver,ali kad hoces,izbaci mi posle 5 min. igranja neke zahtevnije igre.Reinstaliram graficku i ponovo je instaliram sa fabrickim drajverom.Sada radi,ali opet zeza.Neke slabije igre,poput menadzera,rade savrseno,ali zato zahtevnije igre,koje takodje rade savrseno sve do trenutka ,kada nakon pola sata-sat vremena samo "zaledi" sliku i izbaci poruku tipa:VPU Recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands.
Posle ovoga gotovo redovno mi stize poruka da je preporucivo da resetujem komp.
Moja preporuka je da ti to pogleda neko strucan,neki ortak koji se bavi racunarima ili u krajnjem slucaju odnesi u neki pouzdan servis,jer mozda je problem i do ploce,koja,a to je moje slobodno laicko misljenje ima nekih problema u prihvatanju drajvera novijeg datuma.
 

Back
Top