STA MISLITE VI??

Sve zavisi. Ako si mlad a pritom nizak, mozes ostati nizak i nabijen-sto meni izgleda odbojno, a i nije zdravo zbog srca. Bolje ti je trcanje,voznja bicikla, kosarka,fudbal,rukomet,odbojka,vaterpolo... Sta volis? Teretana treba da ti bude zadnja na listi.
Jos jedan savet svima onima koji bas hoce u teretanu, klonite se STEROIDA! Ako mislite da cete biti privlacniji devojkama, varate se, koja jos voli misicave kompleksashe?!
E da! Mnogo je dobro KONDICIONIRANJE! Imas na Difu, drzi neki strava tip,a ima i na tashu,to je mnogo dobra stvar, za 2 nedelje se vec vide rezultati :wink:
 
Onako kako vi gledate na teretanu to je estetika a tamo se neide iz tog razloga jer iza toga sledi niz kontraindikacija za vas organizam. Meni je to posao i struka pa ne bi da vam kazem da je 99% rada u teretani jako lose daje samo trenutne efekte sa nizom mikrotrauma koj se javljaju tek nesto kasnije ...pa se desi kao slucajno posle 5,6 god. da nam pukne misicno vlakno, povredi zglob, boli kicma i sl.
Pazite sta radite i kako radite.
Nasa struka je jako mlada a i dostupna svima tako da su instruktori u teretanama i fites centrma glumci, pevaci, mediske licnosti, manekeni i ljudi koji lepo izgledaju a nazalost o svemu tome znaju samo iz casopisa.
Bavite se DOZIRAMOM rekreacijom jer svko je mera za sebe.
 
Topolino:
Onako kako vi gledate na teretanu to je estetika a tamo se neide iz tog razloga jer iza toga sledi niz kontraindikacija za vas organizam. Meni je to posao i struka pa ne bi da vam kazem da je 99% rada u teretani jako lose daje samo trenutne efekte sa nizom mikrotrauma koj se javljaju tek nesto kasnije ...pa se desi kao slucajno posle 5,6 god. da nam pukne misicno vlakno, povredi zglob, boli kicma i sl.
Pazite sta radite i kako radite.
Nasa struka je jako mlada a i dostupna svima tako da su instruktori u teretanama i fites centrma glumci, pevaci, mediske licnosti, manekeni i ljudi koji lepo izgledaju a nazalost o svemu tome znaju samo iz casopisa.
Bavite se DOZIRAMOM rekreacijom jer svko je mera za sebe.

Ovo vazi za sve vrste fizickih aktivnosti. Problem je sto ljudi generalno misle da je najlakse otici u teretanu i cimati tegove ili masine, nije! Isto tako se, primera radi, misli i kako je dovoljno smao obuti patike i trcati nije (mnogo gora varijanta za cuku od teratane), ne moze se tako ni plivati ni voziti bicikl niti ista drugo.
Uostalom koliko ljudi pre nego sto sedne na bicikl ili obuje rolere prvo krene sa zagrevanjem. Mislim, zagrevanje je neophodno cak i ako je izabrana vezba hodanje a kamoli neka od intenzivnijih aktivnosti.
Umerena rekreacija je njabolja ali prvo treba nauciti sta je to UMERENO i kako se pravilno radi.
 
Slazem se da nije to samo problem u teretani nego i u svim sportovima koje ljudi uzimaju kao oblik rekreacije ...sta znaci rekreacija - OBNOVITI ENERGOIJU NA OSNOVU REALNIH FIZIOLOSKIH PARAMETARA!! A ne udri pa dok ne popadamo e onda je bio dobar trening. To izaziva stres u organizmu i jedan je od uzroka pojave i celulita, a da ne govorimo o tome koliko je nas organizam spreman za to.
U 90% slucajeva trcanje se zabranjuje jer da bi mogao covek da trci potrebno je kontinuirano vezbanje 2,3 godine.

Cinjenica je da smo mlko vise odmakli od tebe koja je pitanje teretane ...ali vise podataka nije na odmet :)
 
Topolino:
Slazem se da nije to samo problem u teretani nego i u svim sportovima koje ljudi uzimaju kao oblik rekreacije ...sta znaci rekreacija - OBNOVITI ENERGOIJU NA OSNOVU REALNIH FIZIOLOSKIH PARAMETARA!! A ne udri pa dok ne popadamo e onda je bio dobar trening. To izaziva stres u organizmu i jedan je od uzroka pojave i celulita, a da ne govorimo o tome koliko je nas organizam spreman za to.
U 90% slucajeva trcanje se zabranjuje jer da bi mogao covek da trci potrebno je kontinuirano vezbanje 2,3 godine.

Cinjenica je da smo mlko vise odmakli od tebe koja je pitanje teretane ...ali vise podataka nije na odmet :)

Ti to malo kroz nos govoris :wink: :?:

Naravno da nije naodmet vise podataka ali nismo se nesto ni udaljili od teme, svaki oblik vezbanja je specifican ali su temelji zajednicki.
Doduse mene je ponukalo da napisem gornji tekst ono sto sam procitao u nekim ranijim postovima a sto je ocigledno plod uspesnog marketinga koji stavlja naglask na ovaj ili onaj vid vezbanja. Licno ne znam kakav je kvalitet instruktora po nasim teretanama (mada neke i licno poznajem tj poznavao sam :wink: ) ali nisam siguran da se po tim mestima posvecuje dovoljna paznja pojedincima. Ukoliko nemas licnog trenera ostaje ti da sam naucis sta i kako treba raditi da bi postigao cilj. Isto vazi i za vezbanje u grupi. Dakle, u teretanu treba ici slobodno, naravno ako je to vas izbor nacina vezbanja, samo treba prvo nauciti kako se u teretani vezba, idealno licni trener, ali naravno ko jos ima para za to pa onda moras samostalno da naucis sve sto ti treba ima puno literature pa se malo prosetajte do obliznje biblioteke :wink:
Inace, ne vidim zasto je neko gore pomenuo steroide, kome oni trebaju taj verovatno zna kako da ih uzima ko ne zna tom sigurno ne trebaju. A sto se straha da ce neko ostati mali i nabijen pa sa rastom nema veze (mada je novopeceni guverner kalifornije bio sitak i pikljav pre nego sto je usao u teretanu) a nabijeni ce biti oni koji to hoce pa tao i vezbaju, uostalom postoji mnogo razlicitih nacina vezbanja u teretani sa razlicitim ciljevima.
 
ne znam odakle ti ideja za nos :) da nisii vidovit :) :)

Davno je proslo ono vreme ka je glasilo da je vezbanje zdravlje danas je bolje ne vezbati nego vezbati kako bilo ...hmmm da se procita iz literature ,...tesko mogu neke osnovne stvari ali to ti dodje kao kad bi reko hirurgu da procita kako da coveka operise iz knjige ...samo naravno u laksoj varijanti i sa tim sto se kod nas u struci plod pogresnog rada vidi malko kasnije :(
 
Topolino:
ne znam odakle ti ideja za nos :) da nisii vidovit :) :)

Davno je proslo ono vreme ka je glasilo da je vezbanje zdravlje danas je bolje ne vezbati nego vezbati kako bilo ...hmmm da se procita iz literature ,...tesko mogu neke osnovne stvari ali to ti dodje kao kad bi reko hirurgu da procita kako da coveka operise iz knjige ...samo naravno u laksoj varijanti i sa tim sto se kod nas u struci plod pogresnog rada vidi malko kasnije :(

Zanos procitaj zadnju recenicu svoje prethodne poruke :wink:

A cuj vezbanje ipak nije neurohirurgija, bez obzira sta svi danasnji strucnjaci (prvenstveno za sopstveni marketing :wink: ) pricali. Saznas neke osnove i pazis na ono sto osecas, ne dozvoljavas raznim, za teteranu lokalnim, tipusima da ti sole pamet i OK. Nije bas ljudsko telo toliko lomljivo, uostalom ako ga ne "lomis" ne mozes ni da ga izgradis :wink: samo treba znati dokle i koliko mu treba vremena da se oporavi (spavanje je tajna uspeha svih sportista :wink: )
 
Opa!!! Ala smo ostrio poceli ...pazi ja bi volela da ti kazem da nismo hirurgija :) ali isto tako nismo ni spravarnica ili ti ljudi koji stoje u teretani i cuvaju da neko ne odnese sprave .
Razlika izmedju subjektivne i objektivne procene u vezbanju je ogromna i retko ko pogodi svoju dozu obicno se desava da se pretera ili pak da se odradi jako malo ...po tome imas i dve vrste vezbaca .
Naravno cela ova prica ne vazi za vrhunski sport jer je tu cilj rezultat a ne toliko zdravlje :( nazalost.
E Skeptik bavis li se ti nekim sportom?

By,by now!! :
 
Skeptik (tj ja) se bavi ispijanjem piva i vodke :wink: inace sam veliki protivnik sporta.

Sto se subjektivnog i objektivnog tice pa slazem se ali najbolja varijanta je ako mozes subjektivno da napravis objektivnu procenu. OK za to treba znanja i iskustva ali je to mnogo bolja varijanta od instant resenja.

A sta je tvoja zanimacija :?: :wink:
 
Pa moja zanomacija :) ovako da se koljem sa tobom u ispijanju vodke i moze piva nikako (ne ide mi uz temperament :) ) ali mislim da mi najvise sport odgovara.
Zavrsila sam FFK i sad sam na magistarskim, direktor sam jednog fitnes centra u kome radim vec 7 godina (prevencija, korekcija, terapija, postmedicinski tretmani, sportski programi i sl.), bavim se vrhunskim sportom - macevanje ..pokusava da izborim normu za OI...
Ukratko ;)))
Mislim bas sam subjektivno pogodila objektivno bavljenje ovom delatnoscu :) :)
Hi,H :twisted:
 
Hmmm ma i ja bih trebao da se manem piva, okracali mi kaisevi nesto :wink:
He zelim ti svu srecu u jurenju norme, mada ako je sustignes moz se desi da navijam za tvoju protivnicu :wink:
Nego jel drzis privatne casove u centru, da se prijavljujem.
 
Opa pa za te casove moram da razmislim ...prvo moram da vidim materijal za rad :) hahahahah salim se
Hvala na lepim zeljama i cestitkama pa nek se ja plasiram pa i po cenu da ti navijas za nju :))
e man se piva nije sveu vitaminu B :) nemoj da te loze
 
Pa nema na cemu doduse ako i budem za druge navijao pa znas kako je familija je familija makar i iz inozemstva :wink:
Sto se materijala tice ima ga nije da nema, mogla bi se dvojca od njega napraviti :wink:
Znam ja da nije sve u vitaminu B la kad ga volem :wink: uostalom brez vitamina se nikako ne moze.
 
Meni je teretana odlicno mesto da se opustite i uzivate i ujedno radite nesto korisno na svom telu.Bez preteranih kilaza i forsiranja naravno, odrzavati misice u top formi.Koristim je zimi, do momenta kad mogu da sednem na bicikl i krenem na vezbe u prirodi. Neko pomenu neki dobar fitness centar, mogu li dobiti informaciju koji je u pitanju?
 
Pazi stvarno ne bi da se reklamiram ali jedini i najbolji je fitnes centar na Banjici - Studio No1!!!
hihihihi
Teretana moze da prija samo moras da pogodis meru za sebe o tome sam vec pricala ..
A sto se tice vitamina treba biti i nekad malko kreativan a ne samo B !! :)
 
12 godina koliko studio postoji nikad nismo imali reklamu a ubijamo se od posla. Mi funkcionisemo sistemom preporuke tako da smo i ovako jaaaako zadovoljni ....zamisli jos i sa reklamom :) kvalitet je prepoznatljiv i to ti je najbolja reklama :)
 

Back
Top