Socket 939 ploce

Poruka
19.925
LM, evo vako jednog vrlo konkretnog pitanja... posto sam obrnuo zadnjih 4 meseca tema na ovom podforumu (20+ str.) i nisam nasao nista konkretno!
Posto sam se u zadnje vreme (jedno god i kusur dana), totalno opustio i ispao iz svake vrste informisanosti na polju hardverske ponude, a nova konfiguracija mi treba ko 'leba... legnem ja ovih dana na net da vidim sta je to novo i aktuelno itd... i tako proucim manje vise sve i svasta... ali me muci jedna dilema!

Koju plocu od ove tri, (socket 939)?

Abit Fatality AN8
Epox 9NPA+Ultra
DFI LanParty UT nF4 Ultra-D


DFI se vidim pokazao kao najbolji izbor za nasviravanje, al' mene vise zanima kvalitet, znachi da je turim u kuciste, konfigurisem i zaboravim do sledece konfiguracije... da nema nestabilnog rada, decijih bolesti, neprakticnih resenja i sl gluposti. Sva tri proizvodjaca su ime, ali svejedno, jednom sam se tako zaebo razmisljajuci, ma to je ime ne moze da omane, tako da ne bih opet?
Dakle?
 
Od Epoxa se jezim :) kad god vidim ime Epox pokusavam da obidjem te komponente (pre svega ploce) tako da ti ga ne preporucujem (imam jako losa iskustva :) )

Moj je izbor Abit ako neces da kad clokujes!

Pozdrav!
 
Sto od Epoxa!? Mislim znam da nije bash na onom nivou na kom' je bio nekad davno, al' opet, daleko je od skoro svih ostalih... u vrhu svakako. Kod Abita me malko nervira to sto mu je cena visa od ostalih samo zbog kozmetickih detalja (ok nisu bash cisto kozmeticki, al ono, ne opravdavaju toliko povecanje cifre).
DFI mi se cini nekako najprimamljivijim, al' bih voleo da cujem samo prvo komentare o kvalitetu i pouzdanosti, posto ranije nisam imao prilike da se srecem sa njihovim plocama!
 
Sta da ti kazem, to su trenutno top ploce koje se mogu naci na trzistu i zaista su vrhunske.
Po mom misljenju Abit je za nijansu bolji, ali i za 5 nijansi skuplji.
Za DFI ne znam tacno kakav je, cuo sam da je dobar itd. ali licna iskustva neka nemam.
Ako ti nije zao nekih 50€ vise, uzmi Abit, u suprotnom Epox.
Obe ploce su sinonim za kvalitet, a to sto neko ima problema sa jednom od njih, ne mora da znaci da taj proizvodjac ne valja i da treba bezati od njega.

Sto se podesavanja BIOSa tice, kod oba modela je BIOS krcat kojekakvih opcija, za koje i dobar deo iskusnijih nikad nije cuo.
 
Wild Boy:
Ja bih Abit ali ne fatal1ty vec ''obicnu'' AN8 ULTRA koja je jeftinija i tisa (ima na sebi heatpipe hladjenje)

To je vrlo bitna stvar kod Abita. Ja na poslu imam Abit plocu i vec sam par puta zamisljao kako sa osmehom bacam ceo racunar kroz prozor zbog tog kulera. Taj kuler se uopste ne moze kontrolisati, ni softverom koji dolazi uz plocu ni bilo kojim drugim. Ploca je odlicna, ali kuler na ploci ubija u pojam.
 
U tom slucaju lepo u prodavnicu i kupis onda hladnjak za chipset i gotovo.
A kod mene je vidis, obrnut slucaj.Ja hteo na svoj Gigabyte da stavim cooler ali ne moze jer je chipset kretenski postavljen da preko njega ide graficka....(zadnji deo).
Blagi uzas....jer chipset je vruc.......na leto dostigne i 80 C :(
Sada nesto eksperimentisem sa 2 coolera 80mm da uvlace vazduh, kako bi makar malo hladili chip ali su glasni......pa uzimam one od 1500 obrtaja. Pa zatim novi uzas jer ulazi prasina pa nabavljam mrezicu....ali neku lepu, metalnu za komarce :) .....pa je 3 puta savijam da bude sto gusce.........ma......tragedija....
 
Dosada nijednom u svom zivotu, ali nijednom nisam cuo, procitao, video da je nekom riknula ploca zbog pregrevanja chipseta. Naravno pri velikom oc-u sve je moguce ali na default-u sigurnost vam je zagarantovana. Niko nije lud da pusti u prodaju nesto sto nije u stanju da izdrzi normalne uslove eksploatacije.
 
Wild Boy:
Dosada nijednom u svom zivotu, ali nijednom nisam cuo, procitao, video da je nekom riknula ploca zbog pregrevanja chipseta. Naravno pri velikom oc-u sve je moguce ali na default-u sigurnost vam je zagarantovana. Niko nije lud da pusti u prodaju nesto sto nije u stanju da izdrzi normalne uslove eksploatacije.
U potpunosti se slazem, medjutim, kada se prica o OC-u, najvaznije je da komponente budu sto hladnije, sto sa ovom plocom na zalost nije slucaj.
Ali ponekad se zaista pitam...kako li taj jadni chip izdrzi tolike temerature......da ne govorimo sta moze biti kada se nagomila prljavshtina......to je jos 5-10C gore......
Znam samo jedno.....takvu plocu nikada ne bih koristio u svom serveru.....koji je prasnjav i koji cistim jednom godishnje.
 
@wild Boy
Pa prasinu sa svih kulera sam cistio kompresorom sa pritiskom od 10bar, i jedva je rasterao.
Na to sam se nakanio tek nakon toga sto mi se jedan od kulera na zadnjoj strani skoro zaustavio.

Inace one mrezice ili popularno filteri nisu bile od velike pomoci, jedino sto mi nije bilo paukova, a ni prasine po kucistu.
 
Sada cu vam ispricati sta sam juce cuo od jednog mog poznanika:
Naime, cova je zeleo da rastavi napajanje i vidi sta to ima unutra i naravno kada je video da to nije nista posebno, ocistio je prasinu i sastavio napajanje i vratio ga nazad.
Pazite sada ovo: Ali je "malo" pogresio i okrenuo cooler na napajanju koji je ubacivao vazduh unutra u kuciste umesto da izvlaci. :lol:
Da li je potrebno napomenuti da mu je procesor pregoreo za manje od nedelju dana?

Kakvih ljudi ima....to je strasno.....
 

Back
Top