A posle dijete

Die Cinderella

Zainteresovan član
Poruka
435
OK, nekako ste vec zavrsili sa dijetom, lepo izgelate, a zeljni ste svega, i borite se protiv losih navika. Interesuju me vasa iskustva, nacini prevazilazenja provokacija koje prete da uniste mukotrpno stecenu figuru.
 
Daklem, dozivotna dijeta, kazes, nesto u stilu - lanac stegni, lanac popusti, inace ode sve u pm :roll:
E, a i ima i ona fuuuuj varijanta zdrave ishrane :mrgreen: , sve nesto kuvano, malaksalo, zrnasto, samo sto mislim da treba biti ljiga i po od coveka za tako nesto :razz: :razz: :razz:
 
Pa cilj dijete je da ti potpuno izmeni odnos prema hrani i potrebe prema istoj. Zato kad pitas bilo kog lekara dijeta treba da traje i da je postepena. Mora da ti se smanji zeludac! Brze varijante ti samo i povecaju apetit, pa onda ide nervoza pa i vracanje kilograma.

Konsultuj lekara opste prakse, on sasvim dovoljno zna kako se te stvari najbolje, najzdravije i sto je najvaznije trajno resavaju. Pozzzzzzzzzz
 
neogeo:
Pa cilj dijete je da ti potpuno izmeni odnos prema hrani i potrebe prema istoj. Zato kad pitas bilo kog lekara dijeta treba da traje i da je postepena. Mora da ti se smanji zeludac! Brze varijante ti samo i povecaju apetit, pa onda ide nervoza pa i vracanje kilograma.

Konsultuj lekara opste prakse, on sasvim dovoljno zna kako se te stvari najbolje, najzdravije i sto je najvaznije trajno resavaju. Pozzzzzzzzzz

To ti je to,sustina.Da se ne ponavljamo
 
Die Cinderella:
Daklem, dozivotna dijeta, kazes, nesto u stilu - lanac stegni, lanac popusti, inace ode sve u pm :roll:
E, a i ima i ona fuuuuj varijanta zdrave ishrane :mrgreen: , sve nesto kuvano, malaksalo, zrnasto, samo sto mislim da treba biti ljiga i po od coveka za tako nesto :razz: :razz: :razz:
treba da stvoris naviku da se zdravo hranis, i tvoj organizam ce vremenom voleti samo tu hranu , pa neces ni biti zeljna neke hrane
i da se bavis sportom, na taj nacin ne samo sto ces odrzati lepu liniju, vec ces biti zdravija, osecaces se zdravije, i bices lepsa !
i da pijes dosta vode
zdrava hrana nije fuuuuuuuuj bljak :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 
imam drugaricu koja izgleda fantasticno.ali do pre 3 godine nije bilo tako.rekla mi je samo da je promenila zivot(nacin ishrane)nikakve dijete.i kaze da sada jede ali se ne goji.bukvalno se pridrzavala nacela zdrave hrane.recimo ne kombinuje meso i krompir,malo jede hleb,ne pije gazirana ****(osim piva).pivo samo vikendom.eto to je sve sto mi je rekla.
 
Pa sve zavisi kako steknes tu liniju? Bar ja tako razmisljam.. Ako si je stekla uz vezbanje, uz neki sport, onda kasnije, nema razloga da prestajes s tim, jednostavno se naviknes, i shvatis koliko ti je to i zdravlja donelo. A ako neko, a ima i tkavih slucajeva, gladuje, muci se, pije raznorazne proizvode...ili ode na neku intervenciju.. Verujem da ce tek nakon toga biti iscrpljen i zeljan svega.
Dakle..u prvom slucaju.. nema tu sta da se razmislja kako!?
 
Hvala vam svima na savetima. Ja sam se proteklih godina malo vise opustila, dva porodjaja i sve sto uz to ide, prethodnih meseci sam jela u tragovima, ali i izgurala idealnu tezinu, nezdravo, ne ponosim se time. :| Vec tri meseca odrzavam postignuto polako prelazeci na zdravu ishranu. Problem je sto su ljudi u mom okruzenju, i muz i prijatelji opsednuti dobrom klopom i picem. :roll: Vec im ide na zivce sto vise nisam "ona stara" (sada mi i alkohol smeta), a sanse da njih prevaspitam su ravne utopiji. :cry: Kada uzmem u obzir sve sto ste rekli, mislim da bi trebalo da nastavim sa zdravom hranom, bez obzira na reakcije, da ponekad dozvolim sebi nesto nezdravo u malim kolicinama, a sport volim, pravi sam zavisnik, naravno kada je muz ljubazan da pricuva decicu. :razz:
 
Znas sta, sa godinama je normalno da je covek nesto deblji, ne znam sta je tebi idealna tezina, ali ovo danas sta se smatra je bolesno. Pre neki dan vidoh onu novinarku na ulici, ne mogu da se setim kako se zove, ima siske i kao najbolje noge, a nije Snezana Dakic. Valjda Duska Jovanic. Mrsava kao manekenka, a u faci groblje, da ne poverujes, kao da 100 godina ima. Bas se uplasih i iznenadih. TV je cudo.
 
Ziva istina, danas se favorizuje idealna tezina koja, medicinski posmatrano, zalazi u opseg neuhranjenosti. Zivo me interesuje ko profitira od svega toga, a cesto se zavrsava anorexijom i bolumijom. Na zalost, i ja sama sam podlegla toj maniji, iz nekih drugih razloga, pa kada sam nedavno otisla kod nutricioniste na ona detaljna merenja ( procenat misica, masti, vode u organizmu, brzina metabolizma i sl) receno mi je da bi trebalo da se ugojim 2-3kg!? :roll: Sve, definitivno, potice iz glave :confused:
 
cini mi se da je ok da jedesh u obrocima, a ne ono grickash svako malo
pa mislm da je ok da jedesh nekad nezdravo, pa mislim da nikom i ne prija da se svaki dan ozhdire chvarcima i tortama
 
Zato sto neke devojke ne razlikuju oblike tela. Tj. ako su mrsave skroz, to ne znaci i da su zgodne!!! Zgodan oblik tela podrazumeva i obline, malo da se vide butine. grudi, da ima i kukova, stomaka. A ne ajmo u anoreksiju i bicu riba ipo. Mislim... uzasno. Ja bi se sama sebi gadila takva, a ne znam kako bi tek onda mogla drugima da se svidjam. Ali to je vec poremecaj psihe. Jer neke dolaze i do tog stadijuma, nazalost, a ne shvate da em sto su fizicke bolesne, da im je udarilo i na psihu :-(

Inace.. naravno da treba nekad pojesti cokoladu, sladoled... ili pizzu. Pa imaju i oni svojih dobrih strana.
 
a jel cuo neko za new york ultimate diet?bas me zanima o cemu se radi.mene brine jos vaj visak kg a ko je sklon uvek mora da pazi.ma ceo zivot ima da provedemo pazeci sta jedemo(skloni gojaznosti)nema sta posle dijete.bre neki mrsavi jedu vise od mene i nista im se ne vidi
 
i ja tako mislim
sem toga svaki put kad jedem pizzu ja prvo naslonim na nju salvetu da upije eventualne masnoce
pa niko ne jede pizze od slanine i kiselog kupusa
 

Back
Top