mobilan bubreg???
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: mobilan bubreg???

Početnik
    Učlanjen
    13.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Red face mobilan bubreg???

Imam 28 godina i uvek sam bila mrsava.Pre godinu dana mi je dijagnostikovan mobilan desni bubreg.Morfoloski je zdrav i nemam nikakve smetnje.Jos tada sam mogla rukom da ga opipam rukom,ali ne uvek.Sada osecam uvek nesto tvrdo ispod desnog rebra.Da li je moguce da je bubreg tako tvrd i da dodje tako visoko.
    Jos nesto,sto ne znam da li ima veze sa tim.Imam konstantan bol koji se proteze kroz desnu nogu.Bol je veoma slab,vise neugodan osecaj,ali kad promen polozaj prestane,pa se opet kasnije javi.Pre pola godine su mi ustanovljene isijalgije,ali sam samo uradila nekoliko terapija i nisam mogla da nastavim zbog putovanja u druge zemlje.Nemam problema sa jajnicima.Da li te dve stvari mogu da imaju veze jedna sa drugom?
    Unapred hvala

Početnik
    Učlanjen
    10.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: mobilan bubreg???

Ako ti je za utehu imam isto to, 28 godina i oduvek mrsava ... rekli su mi da se UGOJIM, a kad me zaboli ili ga " napipam" da legnem i blago ga "vratim" S tim sto me nikad ne boli niti imam probleme. Meni su to videli usputno ispitujuci nesto drugo...

Aktivan član dr.koki (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Tim mrsavljenjem oslabljujete masne naslage koje drze bubreg u mestu. Sami ligamenti(peritoneumske duplikature) ne mogu potpuno da ga drze. Jednostavno se ugojite, sve ce da bude bolje. A to namestanje bubrega.... pa nije ti bubreg isto sto i brus pa te zaboli malo a ti ga dignes ili spustis. A ispod desnog rebarnog luka u nekim slucajevima moze da se napipa bubreg, ali to znaci da si toliko smrsala da su ti i ledjni misici i fascia ledja oslabeli. A slabljenje ledjnih misica ima veze sa isijalgijama. Ne moze sama kicma da se drzi, potrebni su joj i neki misici. A mozda si navukla i osteoporozu ili smanjivanje depozita kalcijum zbog kojih ti discus intervertebralis popusta i pritiska korenove n.ischiadicus-a.

Početnik
    Učlanjen
    13.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Nisam smrsala.Jednostavno mi je takav metabolizam.Cak sta vise u poslednjih godinu dana sam se ugojila 3-4kg i nisam bolesno mrsava.Imam 50 kg i 162 sam visoka.Koliko to treba da se ugojim da bi se bubreg vratio na mesto?Interesuje me i da li mogu da imam nekih problema u trudnoci?

Početnik
    Učlanjen
    10.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja znam da mi bubreg nije brus, samo samo citirala doktora U svakom slucaju ni ja nisam premrsava, jedem cak puno ali dobar metabolizam ne da da se ugojim... Meni su rekli da je to normalno kod nekih osoba... ali ja nemam nikakve probleme kao bombonce

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •