КАВАЈИНА АНТИКОМУНИСТИЧКА БОРБА

L.1

Domaćin
Poruka
4.417
Никола Каваја огорчени борац против комунистичког режима треба бити одликован за своје заслуге.
Зашто се о борби СОП-а и Каваје и даље ћути?
Зашто нико нема храбрости да тим Србима укаже дужно поштовање?
 
Pardon.....dileja u pozitivnom smislu, jer je verovao , da bi Srbi , najveci obozavaoci dela Broza, prihvatili
njegovu zrtvu, sa odusevljenjem, jer je verovao da,ako su Srbi gotovo svakog svog vladara ubili, umlatili, oslepeli ili barem proterali, NIKOLA KAVAJA se čudio što na još uvek nepoznatog tuđinca Josipa Broza Tita, koji je za pedeset godina više unesrećio Srbe, nego Turci - 500, niko pre njega nije bacio ni jabuku, ni žvaku, a kamoli čeličnu bombu. Ljubičica plava i bela je isključivo zasipana cvećem, a čak posle smrti ostala je da Srbima i dalje prkosi u sred Beograda u svojoj Kući cveća
 
E sad pošto pričam sa jednim hrvatskim kitom na Ambasadi, nadam se da nije neki tajkun... vest koju sam čiuo da je Jovanka Broz odlučila otići u Kumrovec i to specijalnim zrakoplovom ili helikopterom čim bilo... i spremaju joj doček i bum dobila bivšu rezidenciju na korišćenje i uživaće na Brionskom suncu leti.... pa posle kažu Kavaja ovo, Kavaja ono, a duhovi sa Golog samo urlaju u mraku...
 
L.1:
Никола Каваја огорчени борац против комунистичког режима треба бити одликован за своје заслуге.
Зашто се о борби СОП-а и Каваје и даље ћути?
Зашто нико нема храбрости да тим Србима укаже дужно поштовање?

А ко да му укаже поштовање када су и даље на власти фракције СКЈ ?!


Каваја је велики борац, патриота, националиста... али он није "борац против комунистичког режима". Као прво он је са Космета... био је у партизанима... почео је да се бори против Броза ЗАТО ШТО ЈЕ СМАТРАО ДА ЈЕ БРОЗ ИЗДАО КОМУНИСТИЧКУ ИДЕЈУ ЗА КОЈУ СУ СЕ БОРИЛИ. Е сада, наш а и мој проблем је што не можемо да проникнемо у лажи и мазање очију Србима партизанима у вези комунистичке идеје. Често је говорио када се вратио у Србију: Броз је издао комунисте...зато сам хтео да га убијем...

Веома је честит, онако, човек као да је из десетерца дошао у Србију. Храбар је и одважан на начин на који то само може десетерац да опише. Вратио се после дугогодишње робије са које је пуштен уз ОПШТУ ПЕТИЦИЈУ У СРБИЈИ. Мислим да је солидно примљен овде, али мислим и то да непрекидно има "обезбеђење" тј. да је и даље под надзором ДБ-а... чак мислим да је на неки начин и уцењен од стране тајне службе...написао је и издао књигу.
Када је пребегао у иностранство, колико се сећам приче, прикључио се српским националистима... сведок је многих ликвидација наших људи од стране УДБ-е у иностранству.

Сећам се у једном друштву које је било пуно хвалисаваца и квази-националиста и оних који су храбри само када се прича ... Каваја пита једног од њих: А ДА ЛИ БИ ТИ УБИО ЗА ОТАЏБИНУ ? Тајац.... :lol: :lol: :lol:

Иначе, доста је разочаран Србијом што је и исказао: ОВО НИЈЕ ОНАЈ ИСТИ НАРОД КОЈИ САМ ЈА ЗНАО, ОВО НИСУ ОНИ СРБИ КОЈЕ САМ ЈА ОСТАВИО КАДА САМ ПРЕБЕГАО НА ЗАПАД...

О борби Каваје ће се ћутати све дотле док се не буду потпуно отвориле архиве ДБ-а... а и када се отворе, питање је шта је уопште остало и колико је од онога што је остало преправљано и фалсификовано да би се сакрили трагови КОЈИ НЕЧОВЈЕШТВОМ СМРДЕ.

У сваком случају он је веома позитиван лик и неодустајни борац за СРПСТВО и ПРАВОСЛАВЉЕ.
 
eremita:

А ко да му укаже поштовање када су и даље на власти фракције СКЈ ?!


Каваја је велики борац, патриота, националиста... али он није "борац против комунистичког режима". Као прво он је са Космета... био је у партизанима... почео је да се бори против Броза ЗАТО ШТО ЈЕ СМАТРАО ДА ЈЕ БРОЗ ИЗДАО КОМУНИСТИЧКУ ИДЕЈУ ЗА КОЈУ СУ СЕ БОРИЛИ. Е сада, наш а и мој проблем је што не можемо да проникнемо у лажи и мазање очију Србима партизанима у вези комунистичке идеје. Често је говорио када се вратио у Србију: Броз је издао комунисте...зато сам хтео да га убијем...

Веома је честит, онако, човек као да је из десетерца дошао у Србију. Храбар је и одважан на начин на који то само може десетерац да опише. Вратио се после дугогодишње робије са које је пуштен уз ОПШТУ ПЕТИЦИЈУ У СРБИЈИ. Мислим да је солидно примљен овде, али мислим и то да непрекидно има "обезбеђење" тј. да је и даље под надзором ДБ-а... чак мислим да је на неки начин и уцењен од стране тајне службе...написао је и издао књигу.
Када је пребегао у иностранство, колико се сећам приче, прикључио се српским националистима... сведок је многих ликвидација наших људи од стране УДБ-е у иностранству.

Сећам се у једном друштву које је било пуно хвалисаваца и квази-националиста и оних који су храбри само када се прича ... Каваја пита једног од њих: А ДА ЛИ БИ ТИ УБИО ЗА ОТАЏБИНУ ? Тајац.... :lol: :lol: :lol:

Иначе, доста је разочаран Србијом што је и исказао: ОВО НИЈЕ ОНАЈ ИСТИ НАРОД КОЈИ САМ ЈА ЗНАО, ОВО НИСУ ОНИ СРБИ КОЈЕ САМ ЈА ОСТАВИО КАДА САМ ПРЕБЕГАО НА ЗАПАД...

О борби Каваје ће се ћутати све дотле док се не буду потпуно отвориле архиве ДБ-а... а и када се отворе, питање је шта је уопште остало и колико је од онога што је остало преправљано и фалсификовано да би се сакрили трагови КОЈИ НЕЧОВЈЕШТВОМ СМРДЕ.

У сваком случају он је веома позитиван лик и неодустајни борац за СРПСТВО и ПРАВОСЛАВЉЕ.

Naklon dragi prijatelju za ove reči.
 
Мислим да је данас исувише лако и једноставно "бусати се у груди" и црпети повластице само зард тога јер је неко гласно дувао у пиштаљку,лупао по контејнеру и добио по који пендрек.
Ако погледамо период када је СОПО у дијаспори био битку за очување Нациналног идентитета Срба и услове под којима су деловали,логично је закључити да је у великој мери заслуга Каваје и српске политичке емиграције у томе што се пошаст комунистичког режима није у пуној мери развила.
 
eh..

020909s.jpg
 
marlоn:
Kavaja je lik o kome može da se napiše scenario, o koji bi se otimale sve holivudske producentske kuće. Ljudina koja je jedina u vreme Brozove tiranije imala ono što krasi pravog antikomunistu.... I jezik i muda i hrabrost i poštenje... Zašto im se ne ukazuje... Da je Dolanc živ, rekao bi zašto, sada ....pitaj Boga Gosn Lider...

О њему је снимио мој друг редитељ Милан Кнежевић, дугометражни документарни филм, под називом "Никола Каваја ловац на Тита" у трајању од 93 минута. Филм је снимљен за време одслужења затворске казне у Америци.
На омоту ВХС касете пише следећи текст:
Ово је истинита прича о Николи Каваји, најчувенијем атентатору на Тита и његовим следбеницима из Српског ослободилачког покрета "Отаџбина" из Америке. Никола Каваја је покушао да се киднапованим авионом обруши на зграду ЦК СКЈ. Међутим, ухваћен је на ирском аеродрому "Шенон", ухапшен и осуђен на 65 год. затвора и од 1979. издржава казну у америчком федералном затвору.
1993. год. филм је награђен на Југословенском фестивалу "кратког метра".
Приказан је 1994. на фестивалу у Единбургу и добио прегршт похвала.
 
L.1:
Никола Каваја огорчени борац против комунистичког режима(ПРЕ ТОГА ПИЛОТ У ЈНА) треба бити одликован за своје заслуге.(????????????)
Зашто се о борби СОП-а и Каваје и даље ћути?
Зашто нико нема храбрости да тим Србима укаже дужно поштовање?
Никола Каваја није ни реч против Броза рекао пре него ли му отац заглави на Голом Отоку ЗБОГ СТАЉИНИЗМА!!!!!!!!!!!
Његово Србство и патриотизам нису баш ПРАВОСЛАВНОГ порекла!!!!!!
Bishop-1.gif
 
1. Радио за ЦИА, ФБИ, И СЛ организације на западу.
2. Женио се много путаааааааа
3. Опијо се када год је мого.
4. Компромитово многе наше ПРАВЕ СРБСКЕ НАЦИОНАЛИСТЕ САРАДЊОМ СА УСА режимом, КОЈИ ЈЕ ДОВЕО ТИТА НА ВЛАСТ.
Bishop-1.gif
 

Back
Top