SEBIČNOST................................!!!!!!!! !

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
Ljudi nisu spremni da se daju i pružaju,već samo žele da uzimaju...
A lepota je u davanju..
Pravi osećaj koji čoveka ispunjava i oplemenjuje je kad daje ljubav.
Danas sve više ljudi ima problema sa pružanjem osećanja,
a onaj ko ne pruža ne može ni da dobije...Zato pucaju veze i brakovi..

Pitanje:


KUDA NAS VODI SEBIČNOST I ORJENTISANOST
SAMO K SEBI...
 
pa ova sebicnost i samo-orijentiranost nas vodi u PROPAST........definitivno DNO.........znaci zbog toga sto se plasimo da dajemo sebe i da ljubimo nekoga bez da mislimo kolko cemo dobiti zauzvrat i da li mi investiramo mnogo vise od druge polovine, vodi nas daleko od prave ljubavi.......zato sto ako ne dajes sebe (to jest ne volis osobu u potpunosti) to nije prava ljubav, zato sto ljubav nije da samo nas neko voli, vec je prava ljubav da i mi volimo tu osobu........ali ovo moderno drustvo koje stimulira poligamiju, pljuje brak i monogamiju, i donosi individualizam, nas i dovodi do toga da nismo dobri za nikog drugog vec samo za nas. znaci self-affection, od malih nogu nas uce da ako smo iskreni u ljubavi mogu da nas povrede druge osobe, i tako dolazi do ovoga da je ljubav ugusena pre i samog pocetka....
 
Eh, pronadjoste me, pa da i ja jednom unesem dozu ozbiljnosti...

Sebicnost je pokazatelj da osoba ne nosi u sebi istinsku ljubav.
Ljubav koja oslobadja, ljubav koja stoji u grudima,
ljubav bez zahteva, obaveza, sjedinjavanja.
Ljubav u kojoj osoba moze biti bilo gde, bilo s' kim, ali ce srce kucati u tom smeru.

Ljubav gde je dovoljan osecaj sudaranja srca.
Kada si srecan i bez prisustva voljene osobe,
jer voljena osoba je zauvek u tebi.

Ljubav kada znas da volis i nema bitnijeg od samog saznanja.
Nema boli, patnje, suvisnih pitanja, traganja za odgovorima,
traganja za kompromisima,
postavljanja uslova, zahteva, ucena.
Bitni su samo osvesceni otkucaji srca.
Svaki zahtev, nametanje, nerazumevanje, neprihvatanje istine, okolnosti i vremena koje je dato
dovodi do zarobljavanja duse.

U pravoj ljubavi nema sebicnosti.

Da li ste sebe ikada prepoznali u pravoj ljubavi?
 
Psihologue:
A lepota je u davanju..
Pravi osećaj koji čoveka ispunjava i oplemenjuje je kad daje ljubav.


Ne slažem se, Psihologue, ljudi su i te kako spremni i da pruže i da prime ljubav ali samo ako naiđu na pravu osobu koja ume da uzvrati...;-)
Nije prava i potpuna sreca biti voljen…Svako voli sebe…:roll: Ali voleti drugog, e to je potpuna i prava sreca …:-D Ko voleo nije, taj osetio nije…;-)
 
latica:
Pa lepo.Kakav si ti to psiholog :) U isto vreme nenormalna potreba za ljubavlju i odbijanje,ili teranje od sebe ljudi koji me vole.Uvek mi u glavi da cu to jednom da izgubim.


cisti slucaj nesigurne povezanosti s roditeljima.......potrazi psiholoski paper Attachment Styles by Mary Ainsworth (naslov ne znam tacno, ali mozes na google da trazis ovako), negde oko 1970ih cini mi se, i procitaj, mislim da ce ti biti interesantno. ;) :p

pozdravce
 
Gde vodi? Pa sam si dao zaključak u samoću!
Ljubav je nešto što se u punom smislu te reči retko spoznaje, a ko je spozna, blago njemu.
Gde su ljudi krenuli u nešto što i ne shvataju.
Gde su pošli oni koji su sebični i osmeh da daju
Gde su pošli ako ne mogu ni da zapevaju
gde su pošli kada su im emocije skupe, a sujetu tupe
Gde su pošli oni koji ni sebi neznaju da učine kako valja
Gde su pošli kada je gram njihove ljubavi kao tuđi kilogram
GDE
 
Psihologue:
Ljudi nisu spremni da se daju i pružaju,već samo žele da uzimaju...
A lepota je u davanju..
Pravi osećaj koji čoveka ispunjava i oplemenjuje je kad daje ljubav.
Danas sve više ljudi ima problema sa pružanjem osećanja,
a onaj ko ne pruža ne može ni da dobije...Zato pucaju veze i brakovi..

Pitanje:


KUDA NAS VODI SEBIČNOST I ORJENTISANOST
SAMO K SEBI...


Vodi nas neizbežno ka tome da ostarimo sami.
 
Psihologue:
Pravi osećaj koji čoveka ispunjava i oplemenjuje je kad daje ljubav. Danas sve više ljudi ima problema sa pružanjem osećanja,
a onaj ko ne pruža ne može ni da dobije...Zato pucaju veze i brakovi..
Tačno. Ja ne vidim odgovor na tvoje pitanje.
Moja poslednja veza je bila sa jednom sebičnom osobom... mislim da sam tek nedavno uspela da prevaziđem posledice. Možeš da pružaš, i pružaš, i pružaš...a da ne dobiješ.
Bacanje u bezdan.
I na kraju ostaneš iscrpljen, umoran i obeshrabren.
 
Mora se saditi,ako mislis nesto ubrati.Ne moze to tako,to nema nigde u prirodi!Svi bi da beru ,a niko da sadi.Toliko ozbiljnih ljudi na jednom mestu.!A ,niko da nasluti odgovor.Gordost ljudska je najveci korov ,ona sve unistava!Novac je postao vrhunsko bozanstvo.!Sve ima svoju cenu,i ja i Psiholog,i Kalimero,i Gejsa.!Naravno,sve to zavisi, na kojoj smo lestvici u sistemu vlasti,i finansiske moci.!E, kad smo kod cene,Gejsa,kolika je tvoja cena?:)
 
Psihologue:
Ljudi nisu spremni da se daju i pružaju,već samo žele da uzimaju...
A lepota je u davanju..
Pravi osećaj koji čoveka ispunjava i oplemenjuje je kad daje ljubav.
Danas sve više ljudi ima problema sa pružanjem osećanja,
a onaj ko ne pruža ne može ni da dobije...Zato pucaju veze i brakovi..

Pitanje:


KUDA NAS VODI SEBIČNOST I ORJENTISANOST
SAMO K SEBI...

Nikuda, u samocu, ili interesne zajednice. Ali to zaista jeste pravac u kom ide ovaj svet i ne vidim da nesto mozemo da ucinimo, sem da se prilagodimo. Jer imala sam i ja iskustvo kao Calimero, to je uzas, i ostavlja posledice. E onda se covek zapita da li se ljubav i davanje uvek vracaju istim - NE. A kad samo dajes i dajes, potrosis se, umoris se, i ostanes gladan pa trazis na drugoj strani da ti se vrati nesto sto si davao drugome, i onda ispada da samo uzimas...Ma fuj je to sve. A u medjuvremenu ojacas ili jos bolje ogrubis i postanes isti gad prema nekom neduznom i to nenamerno. Ili nadjes normalnu osobu ali onda pocinjes da meris, dajes ali brojis, pa racunas ko je vise dao a ko je vise uzeo. I sve u svemu nema tu ljubavi. Kad pocnes da razmisljas o tome koliko u vezi dobijas a koliko dajes sirom si otvorio vrata ljubavi- da izadje.
 

Back
Top