Padobranstvo

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
Da li neko zna za neku skolu padobranstva u beogradu, koliko se placa(obuka,skok,iznajmljivanje padobrana/padobran) i koje su fizicke potrebe da bi se ovim bavio(visina tezina,kondicija)
 
U Kikindi su najefikasniji:
- potreban lekarski pregled za "C" kategoriju (najpovoljniji na VMA, 2.800,00 dinara)
- obuka sa prvim skokom 85,00 evra (obuka je oko sat vremena)
- svaki naredni skok 15,00 evra (drugi ti pakuju padobran - ti samo skaces)
 
Prosle nedelje je izvrsena vezba 63.padobranske brigade na batajnickom aerodromu
sad ovo ne bi bila neka vest da par padobranaca nisu sletela u dvorista kuca blizu sletne piste u Novoj Pazovi,
Tako i kod mog caleta sleteo je padobranac na oras hehe i upetljao mu se padobran
nije bilo povredjenih ali posle dolaska jos dva padobranca izvrsen je uspesam desant na kajsijevacu.
Zao mi je sto nisam bio tamo i slikao bilo je zivopisno. hehehe
 
yugo 45:
Prosle nedelje je izvrsena vezba 63.padobranske brigade na batajnickom aerodromu
sad ovo ne bi bila neka vest da par padobranaca nisu sletela u dvorista kuca blizu sletne piste u Novoj Pazovi,
Tako i kod mog caleta sleteo je padobranac na oras hehe i upetljao mu se padobran
nije bilo povredjenih ali posle dolaska jos dva padobranca izvrsen je uspesam desant na kajsijevacu.
Zao mi je sto nisam bio tamo i slikao bilo je zivopisno. hehehe
Pa sta.Prosle nedelje su sest Nemackih padobranaca skakali nedaleko od Berlina.Zavrsili svi u krosnjama drveca.Doslo pet vatrogasnih kola da ih skida.Dogadja se to
 
Sve je to normalno kada je padobranstvo u pitanju. Kada sam bio u Nisu jedan je pao na krov Ei, drugi na sine pred voz ( spasao se ), bilo je i nesrecnih slucajeva. Nista to nije cudno ako su pitanju desantni padobrani, bitno je da se vojnik lepo doceka bez povreda.
 
yugo 45:
Prosle nedelje je izvrsena vezba 63.padobranske brigade na batajnickom aerodromu
sad ovo ne bi bila neka vest da par padobranaca nisu sletela u dvorista kuca blizu sletne piste u Novoj Pazovi,
Tako i kod mog caleta sleteo je padobranac na oras hehe i upetljao mu se padobran
nije bilo povredjenih ali posle dolaska jos dva padobranca izvrsen je uspesam desant na kajsijevacu.
Zao mi je sto nisam bio tamo i slikao bilo je zivopisno. hehehe
Ne znam zasto se smejes kada ne znas o cemu pricas.To su skakali redovni vojnici.To im je bio prvi nocni skok ujedno i poslednji za zvanje.Posle toga su postali zvanicno padobranci.Video bi tebe gde bi ti pao.Ali sta ja to pricam ti nebi smeo ni da udjes u avion
 
ma ljudi ne pljujem ja po njima, daleko od toga nek bude srecan padobranac(mislim da je iz cacka) sto nije sleteo na supu tamo bi nagraiso ili nedaj boze na strujne kablove na ulici

serafime to nije bio nocni skok vec je to bilo u toku dana i po prici vojnika na samom padobranu nisu imali komande za upravljanje
a sto s tice straha stvarno ne znam da li bi se uplasio(verovatno bih ali pozitivno) da skacem iz aviona jos nisam probao ali imam u planu
a sto se tice same voznje avionom ne plasim se jer sam se vec vozio avionom mnogo puta tako da ne vidim sta ima strasno u samon ulasku u avion i voznji istim
 
slusaj, ako se radi o padobranu `PD 03 U`, nista cudno.Ono U znaci UPRAVLJIVI.Ali, sa njim nema veze.Jedina kontrola koju imas je rotacija u levo ili desno.
Za sv.Iliju 1992.g., u 2 talasa skakanja, desilo se nekoliko nesreca.
Dvojica se sudarila u vazduhu, jedan nije preziveo, drugi je zavrsio u gipsanom koritu.Ja skrsio nogu i jos jedan iz susedne jedinice.
Doktori u vojnoj bolnici se cudili koliko nas je tamo bilo taj dan.
Sa tim padobranom se i iskusnijima redovno moze desiti nesto slicno, krosnja drveta, Nisava, dvoriste MIN ili unutar ograde groblja prekoputa aerodroma.
 
+Sorry ako je dan bio u pitanju.Ali su opet bili pocetnici jer cim su rekli da je padobran bio neupravljiv.Mshone mora da si mislio na padobran pd-08 3u>Tacno da je ono u upravljiv ali to nije to su obicni prorezi ne njemu i padobran tesko reaguje na komandu.Whitenicky nije opste bitna toliko jacina vetra(bitna je svakako jer da je bio jak vetar ne bi se skakalo)koliko grese likovi sto navode skok.Ako su padobranci pali daleko od "desantne prostorije".Ja sam imao isto tih problema kad sam skakao.Na jednom sam jedva omasio 10 000 V banderu jer su pogresili nalet.Dok sam drugi put za malo pao u Juznu Moravu i mogao sam da se udavim da sam upao u nju.Sta da radimo kad je oprema zastarela.Ali smo jedini u svetu sto iskacemo pri brzini aviona od 350-400km/h.To i nije neka brzina za avion ali kad vam kazem da niko u svetu ne iskace preko 150km/h to nas cini jedinstvenim.63. padobranska brigada ima najmanji procenat povreda i otkaza u svetu u jedinicama takvog tipa i veoma je cenjena po tom.Ranije su dolazile razne specijalne jedinice tu su imali padobransku obuku.
 
mshone:
slusaj, ako se radi o padobranu `PD 03 U`, nista cudno.Ono U znaci UPRAVLJIVI.Ali, sa njim nema veze.Jedina kontrola koju imas je rotacija u levo ili desno.
Za sv.Iliju 1992.g., u 2 talasa skakanja, desilo se nekoliko nesreca.
Dvojica se sudarila u vazduhu, jedan nije preziveo, drugi je zavrsio u gipsanom koritu.Ja skrsio nogu i jos jedan iz susedne jedinice.
Doktori u vojnoj bolnici se cudili koliko nas je tamo bilo taj dan.
Sa tim padobranom se i iskusnijima redovno moze desiti nesto slicno, krosnja drveta, Nisava, dvoriste MIN ili unutar ograde groblja prekoputa aerodroma.

Mozes li mi pomoci, kako se zvao taj koji je preziveo pad, da nije Nebojsa Ilic?
Unapred hvala
 
Jedna ruka preko jaja, a druga preko lica i ne boj se ... hahaha . Ja sam jednom sleteo na beton, e to je vec zajebano .... ali kako kazu svaki skok je dobar kad mozes da ustanes sam i odsetas se do sabirnog mesta.

Noge blago povijene, kolena i stopala zajedno i nema problema.
 
nemam pojma pominjao je nekog matiju(koji je sleteo u drugo dvoriste) i valjda je iz cacka ili uzica
kao sto sam rekao na pocetku nisam bio tamo vec samo moj iznenadjeni cale (dobro sto ga nije strefila srcka kad se ovaj pojavio pred njim)

a po njihovoj prici(padobranaca ) nisu daleko sleteli od mesta okupljanja

i svi su preziveli pad bez povreda
 
Prisustvovao sam padu oficira 63. padobranske u Nisu sa 2000 m kome su se oba padobrana uplela. Covek je preziveo i u avgustu poceo oped da skace. To se dogodilo u februaru 1990 i lika su zvali Tarzan, mislim.
 
Tarzan je legenda 63.padobranske brigade.Nije bas poceo u avgustu da skace jer je sve zivi izlomio padom na betonsku pistu ali je posle toga ponovo skakao i jos skace.I ja sam jednom pao na beton i mogu vam reci da nije ni malo prijatno.Dobio sam masnicu velicine otvorene shake na butini.Popucali su mi kapilari od udara ali nista nisam slomio.Najjaca stvar je sto posle toga za malo da me zgazi pinc jer sam pao na put.vozac je jedva zakoci jer sam za baksuz pao na krivinu.
 
Sarafim:
+Sorry ako je dan bio u pitanju.Ali su opet bili pocetnici jer cim su rekli da je padobran bio neupravljiv.Mshone mora da si mislio na padobran pd-08 3u>Tacno da je ono u upravljiv ali to nije to su obicni prorezi ne njemu i padobran tesko reaguje na komandu..
da pd 08 3u, greska u kucanju, pobegla mi 8-mica
ma da bre, bas to i kazem.sa njim se nemoze upravljati.
 
Tarzan je sa ekipom skakao sa 2000 m iz Mi - 8 ili An - 2, ne secam se tacno i cini mi se da su formirali zvezdu. Posle razlaza su pootvarali kupole dok je Tarzan gledajuci sa zemlje produzio slobodan pad ( sto cesto umeju da urade otvarajuci padobran na mnogo manjoj visini od ostalih ). Medjutim, njegov glavni padobran se upleo i on nije uspeo da ga otkaci. Jedino sto mu je preostalo je da pokusa da aktivira rezervni sto nije islo uz jos uvek prisutan glavni padobran jer bi sansa da se zamrse medjusobno bila 100 % ali drugo nista nije imao osim da pokusa. Naravno, glavni i rezervni su se zamrsili i po njegovoj prici onesvestio je se na oko 50 m. Pao je na beton odbojkaskog igralista ondasnje 1. helikopterske eskadrile na pola metra od mreze ne zakacivsi nijedno od mnogobrojnog drveca u okolini. Iza njega su ostale naocare, padobrani i krvava fleka a mi smo mislili da je mrtav. Medjutim, on je se probudio na kratko u ambulantnim kolima a kada je se konacno probudio u bolnici pomislio je da je otisao u raj videvsi da je sve belo. Pukla mu je kost na nozi i nekoliko rebara sto je prosto neverovatno za pad sa tolike visine sto se ponajvise pripisuje njegovoj nesvesti jer je tada bio sasvim opusten kao i skoro idealnoj poziciji tela pri padu.
Verujte mi, mi koji smo pratili pad sa zemlje smo se osecali kao da sami propadamo, osecaj je bio veoma los. Kako je njemu bilo mogu da zamislim.
 
ta mante se crnih tema....................da pomenem onima koji znaju kapetana dzimija +

kod nas na ceneju, radili smo decenijama obuku pocetnika sa pd-02 i pd-03......sta jos reci, sem da su pocetnici skakali do 10 skokova na gurtnu, pa smo onda radili odabir pocetnika za prve skokove na slobodno. znam da se desava , iako nastavnici dobro odrade nalet, da pocetnici padaju svuda, jedan je recimo upao u jedini svinjac od 2x2 metra, 10 km u krug, a o onima koji su pali u oranice preko drenaznog kanala da ne pominjem. uvek smo im govorili, mislite pod kupolom da ne pesacite :), ali dzabe. ta minimalna upravljivost je uvek bila dovoljna da se preskoci prepreka i da se prizemlji na pistu, ali neki se jednostavno ni ne okrenu oko sebe da vide gde su pa odu po par kilometara od aerodroma. uvek smo ih bacali rano ujutro, kada nema vetra ali za neke je i to bilo previse :):):)
 

Back
Top