Sarajevo - zbirna tema

Број пописаних становника Сарајева, по мом мишљењу је:

  • изненађујуће велики

  • нешто већи од очекиваног

  • у границама очекивања

  • нешто мањи од очекиваног

  • изненађујуће мали


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
kad god idem u Sarajevo gledam da odradim šta imam, neprimjetno, bez mnogo priče sa ljudima i šmugnem glavom bez obzira ... osjećaj nelagode je prevelik, ne zbog Sarajeva kao Sarajeva nego onih vehabija i sandzaklija zbog kojih imam osjećaj da mi je glava u torbi konstatno dok sam tamo .... Cim mi auto uhvati onaj auto-put srce mi postaje "kao Amerika" ... na žalost ...
 
dajte da vam ja par stvari kažem
živim u sa i dan danas kakva krv čija krv ko te pita za to
uživaj ili idi s teme za r ne jer ovaj grad je raširio ruke da mnogim izbjeglicama a gdje će jadni kad nemaju gdje
a da nema prave raje ima nas na sve strane
ne zanima nas vjera, nacionalnost , ko si šta si neka si čovjek koji ima dušu.
Ja sam iz mješanog braka ali to nikog ne zanima toliko prijatelja imam svih vjera koji mi čstitaju oba praznika iii????????
uživajte i pišite samo lijepe stvari

Bas mislis da je Sarajevo takvo kakvog ga ti dozivljavas.Sarajevo je umrlo 1992 i sad neki nepoznati ljudi koracaju njegovim ulicama u njemu nema vise one Sarajevske duse koja ga je krasila,u njemu vlada mrznja i to ona podmukla,licimjerna koja ga i ubila.Ja ga volim jer sam u njemu rodjen i uvjek cu ga voljeti kao grad kojeg znam kad je vladala ljubav,tolerancija i kad smo se djelili na ZELJINE i SARAJEVSKE navijace.Kad je Bosna sa KINDJETOM ,RASOM,VARAJOM I ostalima postali PRVACI EVROPE.Kad je raja bila raja---to je bilo Sarajevo a ne sadasnje u kojem zive oni sto nikad do sada nisu znali sta je TRANVAJ,TROLEBUS,SKENDERIJA,INDEKSI,BJELO DUGME i td.Koji ne znaju sta je Vrelo Bosne,Trebevic i td.Sta je POZORISTE,I GDJE SU SE JELI NAJBOLJI CEVAPI I SLADOLED.To Sarajevo nije ni blizu mom Sarajevu.
 
dala je koliko je mogla, zbog takvih i nije mogla vise, zato sam i otisao...onoj pravoj koja je branila, a ne onim JADNICIMA KOJI SU ZELJELI, A NISU MOGLI DA BUDU DIO GRADA, pa su ga zato i rusili...

Koliko si jadan da i sam ce svatiti jednog dana pa da si bio sa pravima ti nikada nebi otisao,kasno ce ti doci iz guzice u glavu.Takvi ko ti i oni iz sandzaka ubijali ste sve ono sto nije htjelo da ide iz Juge koji su rodjeni i bili dio toga grada a takvi smradovi ko ti i svi degenerici koji su glumili da brane grad samo od koga ste ga branili,koga ste tjerali i koliko ce ti vremena trebati da svatis kolika ste gamad bili puni mrznje prema svima onima koji nisu zeljeli da dodje do rata,da mozda mi nismo taj isti grad opljakali ,koliko ste neduznih starca i baba pobili,da ti je stvarno bilo lijepo ti bi ostao,sto ne priznas sam sebi da su te govna sandjacka otjerala iz tog grada koji vise nije ono sto je bio,o kojoj patritskoj ligi pricas ,zasto ne pricas o dobrinji ,o pofalicima i da ne nabrajam sva mjesta gdje ste ubijali i otimali ljudima stanove ,video rekordere ,automobile i sve sto ste mogli da otmete,Pa takvi ko ti ubili ste sve sto je valjalo u Sarajevu,Istina ce izaci jeste da je spora ali ce izaci kao i sve sta ste radili u njemu.
 
Poslednja izmena:
Bivsi grad...nekada...za sve prognane i isterane i ubijene u njemu...tuga... :cry:

Tuga mi je kad pitam nekog beogradskog il' belosvetskog Sarajliju za misljenje, za osecaj o tom gradu, a on samo odmahne rukom i kaze " Pusti...ehhh"... :? Veceras koncert Zdravka Colica na Marakani...ocekuje se preko 80.000 ljudi...ura...idemo svi... :lol:

Samo uspehom se svi proterani iz svojih domova, unesreceni mogu i moraju boriti protiv zlocinaca koji su im uzeli sve njihovo, a isti nek' nastave da zive u svojoj izolaciji...ovde nikog vise nije briga za njih, a i one koje je bilo, je prestalo...svojim delima, recima i zlobom, odvracaju svakog normalnog coveka od sebe. :?

Ja znam samo za ratno Sarajevo a i tada potpisujem da su ljudi odande mnogo dobri.
 
Dragi moji, u Sarajevu sam rodjen i Sarajevo nosim u dusi. Sarajevo nije samo geografski pojam, Sarajevo je nacin zivota, humor, nacin razmisljanja. Sarajeva ima na svim meridijanima, a nazalost sve manje u samom Sarajevo. A Vama dragi moji koji se prepucavate, pa zbog Vas i takvih slicnih Vama je i poceo rat, nebitno koje ste nacije, ali je bitno da nosite mrznju u sebi. Niko nema pravo da nekom dodjeljuje ili oduzima ovaj grad. Ako ga nosite u dusi on je Vas i niko Vam ga ne moze oduzeti. Bojim se samo da ovim poslednjim ratom nije izvucena nikakva pouka i da se to vidi i na ovakvim forumima gdje se konstantno neko prepucava, o tome ko je od koga nastao, cije je sta..... Ljudi volite, a ne mrzite jer to je poruke svake vjere.
 
Dragi moji, u Sarajevu sam rodjen i Sarajevo nosim u dusi. Sarajevo nije samo geografski pojam, Sarajevo je nacin zivota, humor, nacin razmisljanja. Sarajeva ima na svim meridijanima, a nazalost sve manje u samom Sarajevo. A Vama dragi moji koji se prepucavate, pa zbog Vas i takvih slicnih Vama je i poceo rat, nebitno koje ste nacije, ali je bitno da nosite mrznju u sebi. Niko nema pravo da nekom dodjeljuje ili oduzima ovaj grad. Ako ga nosite u dusi on je Vas i niko Vam ga ne moze oduzeti. Bojim se samo da ovim poslednjim ratom nije izvucena nikakva pouka i da se to vidi i na ovakvim forumima gdje se konstantno neko prepucava, o tome ko je od koga nastao, cije je sta..... Ljudi volite, a ne mrzite jer to je poruke svake vjere.

Samo jedno pitanje :Gdje si bio kada je sve pocinjalo?:)
 
Sto jel ako nisam bio u Sarajevo, treba da budem diskvalifikovan. Bio sam i ostao u Sarajevo do dan danas u samom centru grada, svo vrijeme rata. Ali nemam nista protiv ljudi koji su se sklonili. Znam dosta ljudi koji su otisli misleci da ce rat trajati par dana, pa su jedva docekali da odu jer kao nece morati u skolu. Nije mi jasno sto se tim ljudima nesto zamjera. Druga je stvar ako su bacali bombe onda im zamjeram ali ovako ne. Sto ako je nama bilo lose u ratu, treba da budem ljubomoran sto je nekom ljepo. Migracija je poznata pojava i u miru a pogotovu u ratu.
 
Sto jel ako nisam bio u Sarajevo, treba da budem diskvalifikovan. Bio sam i ostao u Sarajevo do dan danas u samom centru grada, svo vrijeme rata. Ali nemam nista protiv ljudi koji su se sklonili. Znam dosta ljudi koji su otisli misleci da ce rat trajati par dana, pa su jedva docekali da odu jer kao nece morati u skolu. Nije mi jasno sto se tim ljudima nesto zamjera. Druga je stvar ako su bacali bombe onda im zamjeram ali ovako ne. Sto ako je nama bilo lose u ratu, treba da budem ljubomoran sto je nekom ljepo. Migracija je poznata pojava i u miru a pogotovu u ratu.

Dobro bio i ostao i sta sada hoces da kazeš,da dole vlada ljubav i tolerancija,pa ko je otisao za vrijeme rata otisao nije to bila pojenta pisanja.Koji su to bacali bombe kome ti zamjeras nesto.Zna se dobro kako je sve pocelo i ko je sve izazvao to sto se desilo.Sarajevo je ponavljam ponovo umrlo 1992 tada je ubiveno i tada je nestalo sve ono sto ga je krasilo.Ponovo kazem niko ne govori o onima koji su otisli kada je pocelo vec se govori o onima koji su morali da odu jer su dosli oni koji su do juce zivili po nekim vukojebinama i sada seru onima koji su zivjeli tu.
 
Istinita pjesma, al je nazalost jednostrana. Vikali su i oni drugi - i ne samo vikali nego i dobrano radili na istrebljenju Srba muslimana.Da je samo problem bila mrznja nekih nasih lijaba na pravoslavce - lako bi to mi to sve sredili i pohapsili. Ovako krivi smo i jedni i drugi - ali pravoslavci ipak malo vise . Ko prizna pola mu se prasta.

.

Svi znaju kako je pocelo, svi znaju ko je ostao u Sa a koga vise nema
svoje pesme svojima pevaj, ooo premudri- promasio si..i SRAM TE BILO
 
Dragi moji, u Sarajevu sam rodjen i Sarajevo nosim u dusi. Sarajevo nije samo geografski pojam, Sarajevo je nacin zivota, humor, nacin razmisljanja. Sarajeva ima na svim meridijanima, a nazalost sve manje u samom Sarajevo. A Vama dragi moji koji se prepucavate, pa zbog Vas i takvih slicnih Vama je i poceo rat, nebitno koje ste nacije, ali je bitno da nosite mrznju u sebi. Niko nema pravo da nekom dodjeljuje ili oduzima ovaj grad. Ako ga nosite u dusi on je Vas i niko Vam ga ne moze oduzeti. Bojim se samo da ovim poslednjim ratom nije izvucena nikakva pouka i da se to vidi i na ovakvim forumima gdje se konstantno neko prepucava, o tome ko je od koga nastao, cije je sta..... Ljudi volite, a ne mrzite jer to je poruke svake vjere.

Bravo ! Tako zamisljam starosedeoce, prave Sarajlije.Neka te ne pogadjaju niskosti ..sve sto su imali pokazati pokazali su, covek koji nosi mrznju u svom srcu, mrtav je a da toga nije ni svestan.Toliko malih, sitnih dusa...ali i velikih, hrabrih, besmrtnih sa druge strane...
 

Back
Top