BUDUCNOST BRAKA

Pa sad da se malo pravim pametna, neka socioloska istrazivanja su pokazala da brak ne samo sto je sve neuspesniji, nego je i nepozeljan za dalji razvitak globalnog trzista. U stilu radnici (pa sad bilo kog nivoa) previse trose energiju u braku, tako da bi ga bilo idealno ukinuti.

Ja mislim da imam mozga i zelim brak, ali ja sam nasla srodnu dusu, pa mi je lako. Ali odgovor na temu je verovatno DA
 
ajd i ja da se oglasim.Mislim da ce brak kao osnovna drustvena institucija potrajati jos par vekova.Mi evropljani izumiremo.Vecina nas je vec odavno INDIVIDUALIST.Dece je sve manje.ZELENA opasnost sa jugoistoka nadire ka Evropi.Za 20 godina Evropa je islamizirana.Za 40 godina islamska 2/3 vecina ce izglasati KORANSKE zakone po kome se odnos coveka i zene vraca u kameno doba.INDIVIDUALIST ce biti proglasen za JERETIKA i bice mu sudjeno.Tek za 500 godina takva islamska Evropa moze da se priblizi danasnjim socioloskim vrednostima (pod uslovom da se ljudska rasa u nekakvom ratu potpuno ne istrebi.....u tom slucaju cemo , u pravom smislu reci, stvarno biti INDIVIDUALISTI).
Licno mislim da je brak suvisan.To je samo jedna simbolicna ili, bolje receno, tradicionalna, javna verifikacija odnosa izmedju coveka i zene.Pravi odnos je nesto sasvim drugo.Vise od polovine zena na Zapadu do svoje 32-35 godine zabavlja se u kratkim i beznacajnim vezama sa muskarcima.Skoro da i ne postoji emotivni odnos prema partneru.Celokupna veza se svodi na seksualni dozivljaj , rekreaciju, sporedan hobi......Sa 35 godina takva zena pozeli dete iz dva razloga.Kod nekih "proradi" materinski insikt, kod nekih strah da ce u starosti ostati potpuno sami......Tada se odlucuju da "naprave" dete i to sa covekom koji ce posluziti iskljucivo za oplodjenje.Zahvaljujuci izuzetno dobro organizovanoj socijalnoj zastiti u vecini zapadnih zemalja, izdrzavanje deteta nije tema.Mlada majka ostaje sama sa detetom , muz ima pravo posecivati "svoje" dete ali buduci da su na Zapadu bilo kakve emocije vec odavno svedene na minimum, veze izmedju dece, oca, majke takoreci ne postoje.
Mlade majke, ocevi.......mogu i dalje sasvim slobodno da zive , sa razlicitim partnerima bez ikakvih opterecenja oko eventualnih moralnih obaveza.Jednom recju, LAK ZIVOT.Razlika izmedju adolescenta i seniora skoro da ne postoje.I jedan i drugi zive slicno, posecuju lokale, hvataju se po klupama, prave zurke.............sve dok im se moze, a to je do 60-70 godina.Za mnoge veoma primamljiva filozofija, ali uistinu veoma pogubna za civilizaciju............ , videt cemo za neku deceniju.
 
paul:
Licno mislim da je brak suvisan.To je samo jedna simbolicna ili, bolje receno, tradicionalna, javna verifikacija odnosa izmedju coveka i zene.Pravi odnos je nesto sasvim drugo.Vise od polovine zena na Zapadu do svoje 32-35 godine zabavlja se u kratkim i beznacajnim vezama sa muskarcima.Skoro da i ne postoji emotivni odnos prema partneru.Celokupna veza se svodi na seksualni dozivljaj , rekreaciju, sporedan hobi.


Na(strano).
 
geisha:
e to :lol: najmudrija misao izrecena na ovoj temi (muskarci izmislili brak a sad pljuju po njemu kao oduzima im slobodu itd. itd :p )
Mislim da je to vise bilo u fazonu ko kome pripada kako bi te pra-mladic zastitio od dinosaurusa, sada, to vise nije potrebno.
Pitam se kada ce neko nas stititi od dinosaurusa....e bas se veselim matrijarhatu
 

Back
Top