PARENJE PSA

Ja imam zenkicu pincha, imala je vec dva teranja i oba puta laznu trudnocu i sad moramo da je parimo, teranje ce biti za par meseci. Ja cu da je vodim na izlozbu u februaru da je ocene. E sad, kako da nadjemo muzjaka za parenje? Ima par odgajivachnica u okolini Bg-a, mislim da ima i na Senjaku, al svakako, jel da stupim u kontakt s odgajivachima radi parenja, mislim, jer se to tako radi?
 
Da, i jako je bitno da tvoja kujica ne budu u srodstvu ili bar da ne budu u suviše bliskom srodstvu. Potrudi se da na vreme kontaktiraš sa odgajivačima, da bi imala dovoljno vremena da se odlučiš između "ponuđenih" mužjaka i da se dogovoriš sa njegovim vlasnikom oko detalja.
 
Da, dobro, znam za to, o blizini srodstva, mene je samo zanimalo kako to funkcionishe... :) Vec imam na umu jednu odgajivachnicu. Nego, jel moze da se desi da npr oni ne zele da pare svoje muzjake s mojom zenkom?
 
Da, dobro, znam za to, o blizini srodstva, mene je samo zanimalo kako to funkcionishe... :) Vec imam na umu jednu odgajivachnicu. Nego, jel moze da se desi da npr oni ne zele da pare svoje muzjake s mojom zenkom?

Za takav slucaj do sada nisam jos cuo jer svi oni pustaju pse da pare za novcanu nadoknadu(retko kada traze prvobirano stene).Bitno je da se odabere pravi pas t.j. da on poseduje odredjene kvalitete koja tvoja kuja nema i obrnuto da bi se nadala lepom i zdravom leglu.
 
Da, dobro, znam za to, o blizini srodstva, mene je samo zanimalo kako to funkcionishe... :) Vec imam na umu jednu odgajivachnicu. Nego, jel moze da se desi da npr oni ne zele da pare svoje muzjake s mojom zenkom?

Desava se da odgaivac odbije da svog muzijaka pari sa nekom kujom,pogotovo ako smatra da je ona van standarda,jer ako pristane to je onda losa reklama za samu odgaivacnicu.
 
evo ja da ti odgovorim

1. zenka ne sme da se pari prvo teranje. Ne sme i gotovo, nije dobro za nju, jos je nezrela, to bi bilo kao da devojcica od 10-ak godina rodi dete.

2. nemoguce je upariti prirodnim putem zenku staforda sa tako malim psom(niskim), ako se readi o psu sa teme mesanci.

3. nemojte pariti rasnog psa sa mesancem, ne zato sto mesanac to ne zasluzuje, nego zato sto ce ta kuja okotiti 6-7 mozda cak i vise MESANACA, a jako je tesko naci za njih dom.
 

Back
Top