КАКО СЕ ФИНАНСИРАЈУ СТРАНКЕ?

stranke,po zakonu o finansiranju iz 2003.g. dobijaju godisnje 0,15%sredstava iz budzeta republike,plus 0,1%sredstava iz budzeta vojvodine i lokalnih samouprava.plus,kad je izborna godina dobiju 0,1 iz budzeta srbije i 0,05 od opstina i vojvodine..naravno,parlamentarne i srazmerno izbornom rezulttu...to su ogromne cifre..i to samo od drzave..
a privatni prilozi-do oko 20000 evra od jednog pravnog lica,i do 2000evra od fizickog..
zabranjeni su prilozi od stranih vlada i privatnih i fizickih lica...
skoro 80%svih prihoda strankama idu od drzave..zbrinula ih je samo tako..partokratija
 
Petar_FPN:
stranke,po zakonu o finansiranju iz 2003.g. dobijaju godisnje 0,15%sredstava iz budzeta republike,plus 0,1%sredstava iz budzeta vojvodine i lokalnih samouprava.plus,kad je izborna godina dobiju 0,1 iz budzeta srbije i 0,05 od opstina i vojvodine..naravno,parlamentarne i srazmerno izbornom rezulttu...to su ogromne cifre..i to samo od drzave..
a privatni prilozi-do oko 20000 evra od jednog pravnog lica,i do 2000evra od fizickog..
zabranjeni su prilozi od stranih vlada i privatnih i fizickih lica...
skoro 80%svih prihoda strankama idu od drzave..zbrinula ih je samo tako..partokratija

да закон то каже за парламентарне странке,а шта је са осталима?
 
-dreamcatcher-:
Transparentne donacije "uspesnih" bizmismena:roll: clanarina:roll: stranacke vodje predaju po inostranstvu na "uglednim" univerzitetima za "zestoke" honorare kojih se "odricu" u ime i za racun stranke.:roll: Inostranih NVO za koje nisu duzni davati nikakove podatke:roll: ....[/QUOTE]

Браво, геније! Ово је прави пикадо - право у центар !

Него, миссим, треба отворити једну тему 'ДИ СУ НОВЦИ - почев од оне лове коју је заробила САД, преко изнете лове на Кипар и друга егзотична острва, преко лове од Дафине и Језде... и миссим уопште: ди су новци, бре ?????? :evil:
 
Дођох до неких инфо. да нити једна странка на свим СРБСКИМ ЗЕМЉАМА нема јасно дефинисан начин финансирања, и порекло већина новца које добијају је непознато.
Зна се да долази углавном са запада. Е.У и САД.Али преко кајманских и кипарских рачуна!!!!!!!
Такође се зна ко је створио СЛОБУ, ШЕШЕЉА И ВУКА
А КО ЂИНЂИЋА И ТАДИЋА
КО ЧЕДУ А КО НВО.
немој да се лажемо
СВЕ СЕ ЗНА
Bishop-1.gif
 
Pa vecina stranaka potpomazu vlade drugiz zemalja, kojima je u direktnom ekonomskom i vojsno m inetresu da se Srbija raspadne, koliko znam jedino SRS ima uredne knjige, a jedan deo donacija dobija od privatnika, koji su svi redom iz Srbije, a ne preko fantomskih firmi koje samo prosledjuju pare...

U Srbiji imamo mnogo zakona, ali se mnogi ne postuju, sve u svemu, nismo daleko od Divljeg Zapada..
 
Pa Gospodine u politici postoji nepisano pravilo... ne diraj mene, pa necu ni ja tebe kad padnes sa vlasti...i toga se svi pridrzavaju manje vise... u pitanju su samo odredjene individue koje imaju neutazivu potrebu za muvanjem i bogaćenjem i koje narusavaju ono što se ispoštuje kao pravilo... Naravno ima verovatno i starih računa od ranije, pa i zbog toga se mogu očekivati slična hapšenja. U svakom slučaju, gde je vlast, tu je moć, gde je moć, tu je novac... i sve je manje više zbog toga....
 
marlоn:
Pa Gospodine u politici postoji nepisano pravilo... ne diraj mene, pa necu ni ja tebe kad padnes sa vlasti...i toga se svi pridrzavaju manje vise... u pitanju su samo odredjene individue koje imaju neutazivu potrebu za muvanjem i bogaćenjem i koje narusavaju ono što se ispoštuje kao pravilo... Naravno ima verovatno i starih računa od ranije, pa i zbog toga se mogu očekivati slična hapšenja. U svakom slučaju, gde je vlast, tu je moć, gde je moć, tu je novac... i sve je manje više zbog toga....

Marlone, poceo sam da se brinem ....u nekoliko postova sam se slozio s tobom..... :confused: :confused: :confused:

Jesi li to ti????
Alo, bre , ti............sta si uradio Marlonu????....maznuo mu comp?????????
 

Back
Top