Закон о помиловању дезертера - пуно питања, а мало одговора

Poruka
54
Дотични закон је у расправи у скупштини.

Сам закон је срамотан, јел у принципу говори, кад пригусти ти побегни, а будале нек бране ову земљу, а кад је они одбране ти се врати, и буди паметан. И о њему самом у целини нема потребе расправљати.

Али хтео би да изнесем нешто што је изашло на видело. У првом и другом члану закона пише да се помиловани војни обавезник, може жалити на одлуку о помиловању, као и да ако се жали, жалба не одлаже извршење!!! аххахахахах

Што у реалној ситуацији значи. неко је у затвору на одслужењу казне због избегавања војне обавезе, и сад се доноси имеративна одлука о његовом ослобађању, те се он сада на то може жалити!!!!!!, али то му не вреди :) , јел се одмах пушта на слободу, па од тамо може да води правну битку да се врати у затвор !!! :)

Јел треба шта више рећи о озбиљности владе, која је закон одобрила, странака које ће гласти за њега и комлетне политичке сцене код нас... које се у неку руку огледа у понашању корисника на овом подфоруму.


Што се тиче председника Бориса Тадића, нисам стигао да се исправим у вези тога да је био министар одбране, а не унутрашњих послова, јел је дотични модератор брже боље затворио тему, која не знам шта крши?

И јел ми можеш Кохен, пошто видим да си упућен увези ове теме, казати зашто је уопште договарано коришћење израелског војног сателита?

Иначе комадање војске је почело за време мандата садашњег председника Бориса Тадића, а тадашњег министра одбране, који је прво кад је дошао на положај министра уништио 2000 комада Стрела М2 (ако се не варам) којима су обаране крстареће ракете и апачи који су улетали преко границе са Албанијом. Затим погасио доста касарни, смањио воску, пензиониосао официрски кадар, почео да договара са НАТО-ом преузимање војних инсталација у Србији и ЦГ, сада ради на отцепљељу Косова, тако што ништа не предузима : такозвано кривично дело нечињења.

И зашто се по последњим подацима, све земље у нашем окружењу наоружавају до зуба, а ми распуштами војску. За шта се то они припремају, сигурно не за мир...

И ко сада гради насипе широм Војводине и у БГ и околини, зар то није војска, и да је нема ко би то радио, вероватно нека фирма, коју би морали да платимо, и ко други но и сами из пореза...
 
Pazi obrazovanje nam nikada nije bilo jedno od najboljih u Evropi. To i doktori nauka kazu, sinoc sam pricao sa 4 njih koji kazu da su bili u Americi vise bi naucili o tome sto ih interesuje. Satelit sluzi za vojsku i sad svaka iole normalna zemlja u svetu ima svoj vojni satelit.Jel treba da sedi neko u zatvoru zato sto ne bi imao ko da mu izdrzava porodicu da je poginuo u ratu? Ova drzava ne bi ni pogledala na njih. A da nemamo vojsku koju placamo basnosnovno onda bi nam nasipe gradila firma koju bi platili manje.
 
dr.koki:
Pazi obrazovanje nam nikada nije bilo jedno od najboljih u Evropi. To i doktori nauka kazu, sinoc sam pricao sa 4 njih koji kazu da su bili u Americi vise bi naucili o tome sto ih interesuje. Satelit sluzi za vojsku i sad svaka iole normalna zemlja u svetu ima svoj vojni satelit.Jel treba da sedi neko u zatvoru zato sto ne bi imao ko da mu izdrzava porodicu da je poginuo u ratu? Ova drzava ne bi ni pogledala na njih. A da nemamo vojsku koju placamo basnosnovno onda bi nam nasipe gradila firma koju bi platili manje.
Uprošćeno, ali manje/više to je to...Jedino za satelit ne znam, nisam se interesovao oko toga pa ne bih da lupam...
 
Treba pomilovati ljude koji nisu hteli da idu u druge republike da ratuju.
A Srbija bi trebala da im obezbedi avionske karte da se vrate u zemlju, ne da ih osudjuje na zatvorske kazne.

Koliko je mladih i pametnih ljudi napustilo ovu zemlju?
Ja ih znam dosta, a statistika je surova, radi se o stotinama hiljada ljudi koji vise ne zive u Srbiji, treba ih vratiti sve. Pa i vojne obaveznike JNA i VSCG kji nisu hteli da ucestvuju u ratovima u kojima su ginuli obicni ljudi, a politicka elita svercovala cigarete, naftu i skidala zlatne sube sa lesheva. (njihovo najvece dostignuce u tim ratovima btw.)
 
Angelico:
Иначе комадање војске је почело за време мандата садашњег председника Бориса Тадића, а тадашњег министра одбране, који је прво кад је дошао на положај министра уништио 2000 комада Стрела М2 (ако се не варам) којима су обаране крстареће ракете и апачи који су улетали преко границе са Албанијом. Затим погасио доста касарни, смањио воску, пензиониосао официрски кадар, почео да договара са НАТО-ом преузимање војних инсталација у Србији и ЦГ, сада ради на отцепљељу Косова, тако што ништа не предузима : такозвано кривично дело нечињења.

И зашто се по последњим подацима, све земље у нашем окружењу наоружавају до зуба, а ми распуштами војску. За шта се то они припремају, сигурно не за мир...

И ко сада гради насипе широм Војводине и у БГ и околини, зар то није војска, и да је нема ко би то радио, вероватно нека фирма, коју би морали да платимо, и ко други но и сами из пореза...

Веома тачно запажање, Анђелико, а о томе ЗАШТО се у нашем окружењу наоружавају до зуба САЗНАЋЕ СРБИЈА КАДА НАПАДНУ НА ЊУ... али на жалост ови што раде на уништењу војске и њеној распуштању ПРВИ ЋЕ ЗБРИСАТИ ПРЕКО ГРАНЕ, као што су и учинили када је припуцало - а сада хоће помиловање... чуј, хоће миловање за дезертере и кукавице бедне... а у исто време пљују и скачу од среће по туђим гробовима, болесно...

А фазони о томе "да је војска скупа" па зато је зато треба расформирати само говоре о краткој памети предлагача - ЗАШТО СЕ НЕ УПИТАЈУ КОЛИКО ЋЕ КОШТАТИ ПРОФЕСИОНАЛНА ВОЈСКА или, не дај Боже, страна војска која ће изигравати чување граница Србије тј. региона ???

п.с. Драго ми је да сагледаваш лик и дело Бориса Тадића
 
ЗАШТО се у нашем окружењу наоружавају до зуба САЗНАЋЕ СРБИЈА КАДА НАПАДНУ НА ЊУ...

Sta lupetas????
Pa ti ne samo da si paranoican, nego stvarno lupas ko Maksim...ko da je napadne??
Imas neke obavestajne podatke iz Ambasade?? Rekao ti R2 ??? :roll: :roll: :roll:

ПРВИ ЋЕ ЗБРИСАТИ ПРЕКО ГРАНЕ, као што су и учинили када је припуцало -

Secas li se gde si bio 1991 godine??
Znas li sta se tada vazno dogadjalo na ratistu od Avgusta do Novembra?

чуј, хоће миловање за дезертере и кукавице бедне... а у исто време пљују и скачу од среће по туђим гробовима, болесно...

Ova cela recenica otkriva ko je ovde bolestan...
 
Normalno da treba nagraditi ljude koji nisu hteli da idu da kolju i pale za Srboslaviju.Ne samo amnestirati,treba ih proglasiti počasnim gradjanima. Ta oni i ne žele da se vrate nego samo da vide familiju i rodni kraj posle toliko godina.
A oni koji su "branili" Srbiju (da li je Srbija napadala ili se branila?) i jesu budale. Najtužnije je videti one koji su ostali bogalji u Miloševićevim ratovima pa sada prose po vozovima i pijacama sa krajinskim dokumentima jer majka Srbija ne želi da zna za njih.
 
st.maurice:
Treba pomilovati ljude koji nisu hteli da idu u druge republike da ratuju.
A Srbija bi trebala da im obezbedi avionske karte da se vrate u zemlju, ne da ih osudjuje na zatvorske kazne.

Koliko je mladih i pametnih ljudi napustilo ovu zemlju?
Ja ih znam dosta, a statistika je surova, radi se o stotinama hiljada ljudi koji vise ne zive u Srbiji, treba ih vratiti sve. Pa i vojne obaveznike JNA i VSCG kji nisu hteli da ucestvuju u ratovima u kojima su ginuli obicni ljudi, a politicka elita svercovala cigarete, naftu i skidala zlatne sube sa lesheva. (njihovo najvece dostignuce u tim ratovima btw.)
Vidiš,zato je po nedavnom istraživanju koje je diglo mnogo prašine stanovništvo Srbije imalo najmanji prosečan IQ u Evropi -svega 87. Većina pametnih je davno otišla.. Pitanje je samo čime ih nagovoriti da se vrate? Ministrima koji šutiraju novinare pred kamerama? Poslanicima koji primaju 4 plate? Pravosudjem koje važi samo za siromašne? Guvernerima koji razmenjuju koferčiće? Dugačka je lista lepota...
 
Док је данашњи председник Србије Борис Тадић, био министар унутрашњих послова, договорио је један чудан посао са владом Изреала. Наиме купио је право коришћења једног од њихових сателита за суму од 40 милиона евра. Много времена касније, рачун је дошао на наплату, те наша земља дугује 40 милиона евра Израелу, а да ни до дан данас нико не зна за шта је коришћен тај сателит, ако је упоште и коришћен.

To si ti postavio kao temu, Angeliko... :roll:

И јел ми можеш Кохен, пошто видим да си упућен увези ове теме, казати зашто је уопште договарано коришћење израелског војног сателита?

Upucen sam, i znam, ali, veruj mi, bez ljutnje....nekome ko ovako nesto neozbiljno, da ne kazem neku tezu rec, stavi kao temu na internet, gde to ljudi citaju , i ne postidi se nimalo
zbog totalnog neznanja. ,,,,,,nemam ja prijatelju , zivaca da ti objasnjavam.
A i mislim da bi to bio jalov posao.
 

Back
Top