Dali trebamo izaci iz Evrope?

Da li ste za iseljenje Srbije iz Evrope?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

st.maurice

Primećen član
Poruka
577
Mozda bi tek jedno kolektivno preseljenje nase nacije daleko od EU i civilizacije usrecilo neke, stoga evo i polla gde se moze o tome izjasniti.

Dakle, da li ste za kolektivno iseljenje Srbije iz Evrope. (recimo u Belorusiju kod tate Lukasenka, posto je Tata Sloba preminuo, a tata Seselj u zatvoru)?
 
Ja mislim da oni koji ne zele da udju u Evropu mogu komotno da spakuju ranceve i odu u Avganistan kod talibana, jer je Srbija vec u Evropi, i geografski i na putu ka EU.

Vecina gradjana zeli da Srbija udje u EU (80%), a kome se to ne svidja, eto vam drugih drzava 8)
 
Koga bi korisniče moris to usrećilo? Možda jedino Nenada Prokića iz LDP-a koji je to javno izjavio da će uvesti novi srpski narod.... Ja ne znam ama baš nijednog čoveka koji bi se radovao da Srbija bude u blatu... O tome koliko naše odušelvjenje i entuzijazam odlučuje na Upravnom Odboru Evropskih moćnika, govori kako naivno posmatraš konstelaciju političih odnosa u Evropi i svetu danas.
 
@elrond
ih,pa kako da mi odgovoris kontra pitanjem...ajde,nemam ni vremena vishe..
a granice su one,koje tako percipira josh jedno 90% ljudi...
ne znam koja je poenta ubaciti u tu,politicku prichu prirodnjaka danilevskog i njegove nade da nastupa sumrak evrope,i dolazi ruski kulturni tip...wow
p.s.josh oko granica...zakljucno sa ukrajinom u politickim integracijama..kulturno je bezveze ovde raspravljati..i tesko da je za omedjivanje
 
Nemas vremena, a ... pa kaze Carsl Barkli nesto...
Poenta je sto recimo ... recimo da Srbiju prime jednom u EU, pa nekako me zanima da li ce tamo biti Turska ili Ukranija, mozda Rusija...
Da li su po tebi ovo evropski gradovi: Tel Aviv, Ankara, Istanbul, Kijev, Moskva, Vladivostok?!?
E na ta pitanja ni sami lideri Europe nemaju odgovora. Govorio je Puhovski o tome. Pazi - Hrvat i jos clan jedne NVO.
 
@elrond
pazi,naravno da je tesko rechi..nije to egzaktna fizika...
mogu ti rechi samo moj stav-da ukrajina apsolutno jeste,kao i rusija(ali je objektivan problem do velichine i njih samih u toj prichi)...za tursku-nisam pametan;licno mi se ne dopada,mada,ok ako i oni udju...
glupo je na taj nachin o granicama raspravljati o civilizacijama...ochigledno govoris o zapadnoj...jbg,po tom smeru,i new york je tu..ali,prichamo o politickim granicama evropskih integracija
 
Mislim da je EU uvidela da bi jako pogresila ako primi Srbiju u Uniju. Sve vise je protivnika te ideje, i sve smo dalje od integracija. Ja smatram da je to na stetu i na zalost gradjana Srbije, narocito mladjih , koji ni do sada , a kako stoje stvari , ni u buduce nece moci videti druge destinacije, i druge kulture. Nazalost, ostace u getu, kao i proteklih dvadeset godina.
No, vidim, ima i onih, i to ne mali broj , koji se time zlurado odusevljavaju. U svojim malim, skucenim, ksenofobicnim mozgicima, jos uvek misle da se iza granica Srbije, nalazi zli, mracan svet, pun aveti i azdaja, i ne treba reskirati odlaskom preko crte.
Ni jedan jedini razlig ne postoji, koji bi isao u prilog tome da je Srbiji bolje ako ne udje u Partnerstvo za mir, u NATO, u EU....Ni jedan !!!!!!!

Ko zeli, neka napise neki suvisli od tih razloga, jako sam zainteresovan.....mozda onaj o gubljenju identitena. i slicnim glupostima?

Ali, na ovom forumu nisam video nekoga ko bi argumentima branio suprotno misljenje. Za sada, vidim da se svoja pozicija brani uvredama, i frazama.....i to je vrh...nema vise od toga
 
Ulazak u EU nije ekskurzija ili izlet planinarskog drustva.Srbija trenutno nema nikakovog potencijala (ekonomskog i politickog) da udje u EU.Srbiji se sada namecu pravila igre za sve oblasti koje uredjuju jednu zemlju,osim jedne a ta je da se u Srbiji obezbedi bioloski
opstanak stanovnistva.Prijem u EU sada za 5 godina ili 10 to nece resiti.Nece se resiti
dokle god vlast u Srbiji nestvori sama ambijent da ovaj svet moze da radi,zaradi i zivi.
Neko ovde napisa da mladi svet ne moze da putuje po svetu zbog viznog rezima.E pa mlada gospodo kljuc za vize je u Beogradu a ne u Briselu ili negde drugde.Vize su uvedene pre vise od 10 godina i svake godine je rezim restriktivniji.Taj problem moze da resi sposoban ministar spoljnih poslova ili sam sef drzave.Ako se secate pre tri godine Bodo Hombah je dosao u Sofiju i poceo da zamlacuje njihovog sefa drzave o Paktu stabilnosti ...ovaj ga lepo istero iz kancelarije i rekao poruci u Briselu da najpre omoguce mojim gradjanima da mogu nesmetano putovati i poslovati sa ostalim svetom,pa cemo onda o Paktu.Tako je i bilo.
I sad da se vratim na prijem.Kako god devojcica od deset godina nije dorasla da se uda tako ni Srbija ne moze u EU.Mozda je kod nekih naroda primereno da se devojcice od desetak godina kaparisu pa cak i udaju,ali sigurno znam da takovih slucajeva u Srba nema.
Oko izlaska iz Evrope,mogu parafrazirati jednog francuskog ministra posle propasti referenduma oko Ustava EU.." pa dokle da idemo sa EU do Mongolije..."...to je sta se tice granice Evrope.
 
Врло је интересантно, да не кажем индикативно, да на тему која је иначе граматички нетачно написана и гласи Dali trebamo izaci iz Evrope



Анкета : Da li ste za iseljenje Srbije iz Evrope?


Миссим, како да изађемо, или да се иселимо АКО НИСМО У ЊОЈ или ЊОЈЗИ ? 8-)
 
Ma nema šanse bre... da vidiš Hrvati kako se secaju... obećali im a sad se prave ludi... Svaki dan u hrvatskim novinama neki članak o tome.. a oni su KANDIDATI...:D:D:D ma ko zna šta će da bude, možda dignu ruke, pa nas uzmu u paketu... sve, izbrišu granice medju republikama, pardon DRŽAVAMA :D i počnemo ko 1945 :D sa pesmom na usnama na radne akcije...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top