PONOS

ZoricaS.:
(ej, bas sam skoro razmisljala zasto se tako kaze -Curiosity killed the cat!
mora da postoji neka pricica, ali niko nije znao da mi kaze...)

Mace su radoznala stvorenja koja vole mnogo da njuskaju, ali ponekad ih ta radoznalost odvede na mesta gde mogu da budu povredjena.:arrow:
Biti previse radoznao, moze biti opasno. :-P

Nego, ponos. Ponosna sam na svoja dva muskarca. To je jedino sigurno, a ostalo......nemam pojma. :-P :D
 
Ja jesam ponosna - pa šta, šta mi moŽeš :P
Na ceo svet koji me okružuje... Nešto sam ja izabrala, nešto me je iznenadilo al' kad stanem i pogledam... puno mi je srce :P
 
Aphroditi:
Mace su radoznala stvorenja koja vole mnogo da njuskaju, ali ponekad ih ta radoznalost odvede na mesta gde mogu da budu povredjena.:arrow:
Biti previse radoznao, moze biti opasno. :-P

(opet ja sa macama
:-D shvatam ja zasto se kaze tako, ali mislila sam da postoji neka odredjena anegdota uz to! hihi :-D )
 
Neka to drugi procene.
Ali mogu reci za sebe da sam ponosna.... na svoje prijatelje, na svog dragog, pa za neke stvari i na sebe....
 
ZoricaS.:
(ej, bas sam skoro razmisljala zasto se tako kaze -Curiosity killed the cat!
mora da postoji neka pricica, ali niko nije znao da mi kaze...)
Mogu ti reci da sam ja nedavno pregooglao pola Interneta (ako ne i ceo) u potrazi za poreklom te izreke i nishta nisam nashao.
 
jesam ponosna, i na ljude oko mene, i na poreklo, i na sebe, sto da ne? ako nesto dobro uradim, mogu da budem ponosna. mnogo gora je lazna skromnost. kazes nekome kompliment, a taj neko gleda u zemlju i govori: ma nemoj, nije to nista super.. evo, normalno.. ugh.. i sta da kazem posle takvog odgovora? da ubedjujem? valjda svi znaju da su vredni, zar ne?
 
Kratko / jasno: jesam, na sve gore navedeno :) Zašto da ne? Ponosna sam na sebe, jer je sve to, mahom, moja sopstvena zasluga. Šta ima loše u tome? Zašto da drugi procene, mislim, to je druga priča - kako vas drugi doživljavaju / vide. Naravno, daleko od toga da je sve sasvim savršeno..;)
 
A ja mislila da je samo mene okupirala pricica vezana za tu izreku, kad ono... medjutim...!
Takodje sam cackala po Google-u , al nista!
Ma kao da sam nekad , negdje , u nekoj knjizi , citala o tome , ali nema sanse da se sjetim ni kad ni gdje!
A sto se tice ponosa, ja jesam ponosna , jaaako, uopsteno na sebe , na sve ono sto sam prosla u zivotu , a ipak sam nekako uspjela da steknem tu J ravnotezu ! Eto!
 
Ponosim se sobom (hebo vas ante), zato što sam veoma mudar za svoj uzrast, i zato što imam divne osobine.
Ponosan sam na svoje pretke i prijatelje, a najviše sam srečan i ponosim se sa Ane, zato što je stvarno genije!
 
nije ante kriv, jedno je pridev (‚~an), drugo je glagol (~im) u prezentu i zahteva različitu rekciju (dopunu u predloško-padežnom obliku). Šovinisto :)
 

Back
Top