48% B92 u rukama stranih NVO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Krckic

Zainteresovan član
Poruka
234
I onda se ne treba cuditi sto B92 provodi ciljeve Sorosa i raznih stranih Vlada.
A zna se, da Amerika, Britanija...osnivaju razne NVO, iako su to ko fol nevladine organizacije, da bi uticali na javno mijenje u raznim 'neposlusnim' zemljama.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=87727&datum=2006-04-10

Ne­ma taj­ku­na
iza "Ava­le"
S. RE­MIĆ, 10. april 2006

BE­O­GRAD - Ka­ko je TV B92 ste­kla sta­tus na­ci­o­nal­ne te­le­vi­zi­je i do­bi­la do­zvo­le za ši­re­nje pre­daj­nič­ke mre­že i po­sle uvo­đe­nja mo­ra­to­ri­ju­ma na da­va­nje fre­kven­ci­ja? To je u ponedeljak in­te­re­so­va­lo čla­no­ve Sa­ve­ta za ra­di­o­di­fu­zi­ju, pri­li­kom jav­nog raz­go­vo­ra sa pred­stav­ni­ci­ma RTV B92, ko­ji su tvr­di­li da su do­zvo­le do­bi­li u skla­du sa sa­ve­znim Za­ko­nom o si­ste­mu jav­nih ve­za.
Ure­đi­vač­ku po­li­ti­ku B92 di­rek­tor i glav­ni i od­go­vor­ni ured­nik Ve­ran Ma­tić pred­sta­vio je kao "mo­der­nu, ko­mer­ci­jal­nu me­dij­sku ku­ću, ra­zno­vr­snog sa­dr­ža­ja, sa li­der­skim in­for­ma­tiv­nim pro­gra­mom, ko­ji je i na­do­pu­na jav­nom ser­vi­su". Upi­tan je li B92 po­li­tič­ki objek­tiv­na, Ma­tić je od­go­vo­rio da im gle­da­o­ci ve­ru­ju i da se u B92 pri­dr­ža­va­ju etič­kih stan­dar­da.
Ob­ja­šnja­va­ju­ći da se RTV B92 mo­že sko­ro pot­pu­no iz­dr­ža­va­ti ko­mer­ci­jal­no, Ma­tić je re­kao da do­na­ci­je či­ne pet do se­dam od­sto ukup­nog pri­ho­da ku­će, a po­sled­nja do­na­ci­ja, od oko po­la mi­li­o­na evra, utro­še­na je na edu­ka­ci­ju no­vi­na­ra.
Pred­stav­ni­ci B92 po­tvr­di­li su da je 48 od­sto nji­ho­vog ka­pi­ta­la u ru­ka­ma stra­nih ne­vla­di­nih or­ga­ni­za­ci­ja.
Pred­stav­ni­ci BK TV po­tvr­di­li su da su toj ku­ći blo­ki­ra­ni ra­ču­ni, uve­ra­va­ju­ći da li­kvid­nost fir­me ni­je u pi­ta­nju. Član Sa­ve­ta Alek­san­dar Va­sić, uka­zao je da ure­đi­vač­ka kon­cep­ci­ja BK TV fa­vo­ri­zu­je stran­ku Bo­go­lju­ba Ka­rić, što je za­ko­nom za­bra­nje­no, dok je pre­ded­nik Sa­ve­ta, Ne­nad Ce­kić upo­zo­rio da je "ko­ri­šće­nje TV u pri­vat­ne svr­he ra­si­pa­nje na­ci­o­nal­nih re­sur­sa".
- Va­ša emi­si­ja "Te­le­fakt" tra­je od 22 do 62 mi­nu­ta, u za­vi­sno­sti od po­li­tič­kih po­tre­ba. Ce­noj Sr­bi­ji je sve ja­sno, a Bo­ja­na Le­kić tvr­di da ra­di pro­fe­si­o­nal­no - ka­zao je Ce­kić. No­vi­nar Mi­lo­mir Ma­rić uve­ra­vao je da BK TV u po­sled­nja dva me­se­ca ra­di "opet kao ona sta­ra", a pred­stav­ni­ci BK TV ne­gi­ra­li su da je ta te­le­vi­zi­ja fi­nan­si­ra­la Ka­ri­će­vu stran­ku.
O no­vo­for­mi­ra­nom pred­u­ze­ću TV "Ava­la", ko­je či­ni osam srp­skih pri­vat­nih fir­mi, go­vo­rio je pred­sed­nik UO Dan­ko Đu­nić. On je ne­gi­rao da ta ku­ća pred­sta­vlja re­zer­vu Želj­ku Mi­tro­vi­ću i da iza nje sto­ji taj­kun­ski ka­pi­tal. Ne­ka­da­šnji pot­pred­sed­nik Sa­ve­zne vla­de tvr­dio je čla­no­vi­ma Sa­ve­ta da ne­ma na­me­ru vi­še da se ba­vi po­li­ti­kom.
- Moj mo­tiv za TV "Ava­la" je fi­nan­sij­ski, jer vi­dim da je to do­bar bi­znis - ka­zao je Đu­nić, pre­ma či­jim re­či­ma je kon­zor­ci­jum spre­man da u taj pro­je­kat ulo­ži 22 mi­li­o­na evra, i da bi se TV "Ava­la" naj­vi­še ba­vi­la eko­nom­sko-po­slov­nim te­ma­ma.

KO­GA FA­VO­RI­ZU­JE B92
NA kon­sta­ta­ci­ju da su struč­ne slu­žbe Sa­ve­ta za­be­le­ži­le da B92 fa­vo­ri­zu­je sta­vo­ve ne­vla­di­nih or­ga­ni­za­ci­ja, ve­za­no za rat­ne zlo­či­ne, a če­sto bez po­kri­ća u dnev­nom pro­gra­mu, Ma­tić je re­kao da je "su­o­ča­va­nje s pro­šlo­šću va­žno, i da se NVO u tim slu­ča­je­vi­ma če­sto ja­vlja­ju".
I cr­kva je ne­vla­di­na or­ga­ni­za­ci­ja, je li va­ša ure­đi­vač­ka po­li­ti­ka da se pre­ma tom de­lu na­stu­pa sa­mo sa ne­ga­tiv­nog aspek­ta, upi­tao je vla­di­ka Por­fi­ri­je, član Sa­ve­ta. Ma­tić je od­go­vo­rio da to ni­je deo ure­đi­vač­ke po­li­ti­ke.
 
A evo i o cemu B92 izvjestava. Samo o navodnim srpskim zlocinima. Novinari B92 u svakoj normalnoj drzavi bi bili strpani u zatvor.

http://www.politika.co.yu/cyr/tekst.asp-t=28213&r=40.htm

Нема сумње да је РРА помно пратила шта раде емитери, па су затражили од ове куће (Б92) појашњење зашто се прошлог лета за непуних 20 дана, од 372 информативна прилога, чак 150 односило на ратне злочине и у вези су са активностима цивилног сектора, односно невладиних организација. Веран Матић, први човек ове куће, објаснио је да је реч „о суочавању с прошлошћу”. Чланови Савета су приметили да је ова станица баш не води много рачуна о Закону о оглашавању, јер су им рекламни блокови знатно дужи од законског лимита, нити праве временски размак између реклама. Што се тиче капитала, 48 одсто је страног порекла, он потиче од страних фондација и добротворних организација из света.
 
eremita:
Е, волим те "добротворе"... сви су се изнедрили испод крила "милосрдног анђела"...

eunnaz1.gif
 
Krckic:
B92 treba ukinuti.

Е, видиш, ја ту имам другачије мишљење. Ако их неко укине, онда сви ови бедници који ће остати без напојнице има да створе слику ДА У СРБИЈИ НЕМА ДЕМОКРАТИЈЕ, СЛОБОДЕ МЕДИЈА и слична сра*а које они залоупотребљавају максимално служећи интересима страних окупационих снага у Србији.

Ја заступам став да им треба ДОЗВОЛИТИ СВЕ ШТО ЖЕЛЕ - АЛИ ИСТО ТАКО МОРА СЕ ДОЗВОЛИТИ ЈОШ ЈЕДНА ФРЕКВЕНЦИЈА, ЈОШ ЈЕДНА ТЕЛЕВИЗИЈА КОЈА ЋЕ ЕМИТОВАТИ ИСТИНУ - А ЗА САДА ТОГА НЕМА. јер национална телевизија РТС из много разлога, а нарочито политичких, није у позицији да парира фекалијама које просипа Б92. ... е онда је у том случају Твој предлог оправдан.

Мени је Б92 смешан, радо их гледам - да видим какве су задатке добили од ментално заосталих странаца у виду "добротвора"...

У СВАКОМ СЛУЧАЈУ ТРЕБА ЗАБРАНИТИ ФИНАНСИРАЊЕ СПОЉА !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top