Dali trebamo ulaziti u Evropu?

vujadin

Poznat
Poruka
9.689
Mislim da Evropa nije za nas ! Razlozi za to jesu: Svi uslovi koje nam postavljaju su nedostojni normalnih naroda, koji narod treba da se odrekne svog identiteta da bi postao Evropljanin? Srbin. Kome narodu se pripisiju nasilno dela koja nije uradio? Srbinu. Od koga se zahteva toliko raznih popravki? od Srbije. Pa zato mislim da je bolje da se priklonimo Americi nego Evropi ! Drugo, Evropa nam je nametnula toliko etiketa da nam mogu za svaku priliku podneti jednu pod nos kad im to zatreba! I Americi smo potrebni a Evropi nismo! Dali ovde ima logike, i dali je izvodivo?

Vujadin
 
vujadin:
Mislim da Evropa nije za nas ! Razlozi za to jesu: Svi uslovi koje nam postavljaju su nedostojni normalnih naroda, koji narod treba da se odrekne svog identiteta da bi postao Evropljanin? Srbin. Kome narodu se pripisiju nasilno dela koja nije uradio? Srbinu. Od koga se zahteva toliko raznih popravki? od Srbije. Pa zato mislim da je bolje da se priklonimo Americi nego Evropi ! Drugo, Evropa nam je nametnula toliko etiketa da nam mogu za svaku priliku podneti jednu pod nos kad im to zatreba! I Americi smo potrebni a Evropi nismo! Dali ovde ima logike, i dali je izvodivo?

Vujadin

Постави анкету. Тако ћеш стећи прави увид у то шта остали мисле.
 
Европа ће бити смешна к'о бицикло док ми дођемо на дневни ред за улазак. Њено поропадање се већ догађа. Француска је најиндикативнији пример, али то се види и у Италији, Немачкој, Данској, Холандији. Основни проблеми Европе су економски и демографски.
Данашња конкурентност привреде не може да подмири постојећи стандард становништва, док наталитет "домородаца" не обезбеђује ни просту репродукцију. Написаћу један мало опширнији текст о томе.

Анкета је већ била више пута, последњи пут је већина на овом форуму била против уласка.
Мој став је да треба причати о интеграцијама јер то привлачи капитал и умирује становништво. Када би могли СУТРА да уђемо у ЕУ, пристао би на неке промене које сам чин уласка подразумева и то под условом да постоји излазна стратегија.
Међутим, ми да се понижавамо, трпимо двоструке стандарде, "мењамо свест", да би нам они сутра рекли "џаба сте кречили" - ЈОК БРАТЕ!
 
Čisto da se zna kako izgleda karta EU.... liči malo na Jaltu...


eemap1dn.gif
 
ЈОК, БРАТЕ ! Нама треба да ДОСТИГНЕМО СВЕ СТАНДАРДЕ а не НИКАКО било какав "улазак" у Јевропу или "улазак" у НАТО! Ми смо и географски и историјски одувек били део Европе - а ово што сада називају "улазак" ИСПАДА ДА ТРЕБА ДА НАС НЕМА ПА ДА ОНДА(К) УЂЕМО.

Србија треба да ствара и ради и да прескочи све постављене препреке - И ДА ОСТАНЕ САМОСВОЈНА, да негује своје писмо, језик, веру, историју и културу... а коме се не свиђа НЕКА НАС ЗАОБИЂЕ - данас је бар то једноставно.
 
Европска Унија Совјетских Социјалистичких Република је државна товревина без перспективе и Србија не треба да јуриша ка њој. Штавише, треба да остане што даље.
 
mail3:
A ja nešto kolezi eremito gledam kartu... ako Crotia udje u EU neće u ovim granicama zagarantovano.... A Srbija i CG vidi kolika je :D

Да, усташе немају шансе, има жабари тј.Италијани да им откину парче, затим Слоувенци, тј. бечки кочијаши... а онда, ако се обистини прича о којој се шушка ДА ЋЕ САД ДА ИЗВРШИ НУКЛЕАРНИ НАПАД НА ИРАН - е онда да би смирили Турке има и њима да дају део - и чича-мича и готова прича ! Остаће им, можда, Бриони :lol:

Мене брину Турци, човече, видиш ли како су се разбашкарили...а да не говорим о њиховом "шеријатском праву" и претензијама на Балкан... 8-)
 
Ja mislim da oni koji ne zele da udju u Evropu mogu komotno da spakuju ranceve i odu u Avganistan kod talibana, jer je Srbija vec u Evropi, i geografski i na putu ka EU.

Vecina gradjana zeli da Srbija udje u EU (80%), a kome se to ne svidja, eto vam drugih drzava 8)
 
Turska nema šanse da udje u EU. Ako sam u nešto 100 siguran, u to sam. Naravno niko nije najpametniji pa ni ja a ni biilo ko drugi. Jedina opcija po kojoj bi oni usli, to je da se Nemacka reši da protire na stotine hiljada turaka gastarbajtera koji bi ulaskom u EU morali da se vrate u postojbinu..
 
ikana:
Постави анкету. Тако ћеш стећи прави увид у то шта остали мисле.

То не мислим да би била права слика мишљења чак ни у професионалним анкетама, јер је број анкетираних незначајан према разним разлозима, па чак ни референдум неби био искрен, јер би се морало одговорити на више питања, а то онда неби било могуће извести. Него овако као што сте почели да стварно видимо да ли је боље запети па радити па постићи такав стандард да нам и Европа позавиди као Швицарској и Норвешкој. Ја мислим да би смо то могли постићи прије него добијемо право на улазак у то шарено друштво. Па онда са нашим природним богатствима моћи ћемо боље живети изван Европске Уније него у њој јер нећемо бити оптерећени разним обавезама, а можда и ратовима и терористичким нападима, као што су то морали и неки наши традиционални пријатељи да нас бомбардују за рачун европског јединства! Ја већ пола века живим у Европској унији и све мању вредност имам кад кажем да сам Србин, а то ће се још и погоршати ако овакви уђемо у Европску унију у скорије време.

Вујадин
 
st.maurice:
Ja mislim da oni koji ne zele da udju u Evropu mogu komotno da spakuju ranceve i odu u Avganistan kod talibana, jer je Srbija vec u Evropi, i geografski i na putu ka EU.

Vecina gradjana zeli da Srbija udje u EU (80%), a kome se to ne svidja, eto vam drugih drzava 8)


То је тачно, али од тих 80% половина ће умрети прије него добије дозволу за улазак, мислим на старије генерације које су за улазак ради сигурније будућности својој деци, а већина других из обичног разлога што мисли на бољи европски стандард и слободно кретање по свету. То су оправдани разлози али недокучиви за бар још 10 година , како данашње власти прогнозирају. Не могу замислити шта се све може десити за тих 10 година ? Али примећујем да нико неправи неке планове за унапређење животног стандарда!

Вујадин
 
opanak:
Srbija je uvek bila i ostace u Evropi, nema gde
Ovo drugo je Evropska Unija, e o tome se da pricati i analizirati, KOJE KUDE i CINIS VAKO..........

То јест, само то изгледа на оно; Геџо опанак, Геџо пројо , Геџо паприко, Геџо крампе, Геџо ћускијо ти си турско прегазио царство. Молим те Опанче помози мало за ово друго!

Вујадин
 
dr hirurg:
Европа ће бити смешна к'о бицикло док ми дођемо на дневни ред за улазак. Њено поропадање се већ догађа. Француска је најиндикативнији пример, али то се види и у Италији, Немачкој, Данској, Холандији. Основни проблеми Европе су економски и демографски.
Данашња конкурентност привреде не може да подмири постојећи стандард становништва, док наталитет "домородаца" не обезбеђује ни просту репродукцију. Написаћу један мало опширнији текст о томе.

Анкета је већ била више пута, последњи пут је већина на овом форуму била против уласка.
Мој став је да треба причати о интеграцијама јер то привлачи капитал и умирује становништво. Када би могли СУТРА да уђемо у ЕУ, пристао би на неке промене које сам чин уласка подразумева и то под условом да постоји излазна стратегија.
Међутим, ми да се понижавамо, трпимо двоструке стандарде, "мењамо свест", да би нам они сутра рекли "џаба сте кречили" - ЈОК БРАТЕ!

Добро је и без опширнијег текста.

Вујадин
 
eremita:
ЈОК, БРАТЕ ! Нама треба да ДОСТИГНЕМО СВЕ СТАНДАРДЕ а не НИКАКО било какав "улазак" у Јевропу или "улазак" у НАТО! Ми смо и географски и историјски одувек били део Европе - а ово што сада називају "улазак" ИСПАДА ДА ТРЕБА ДА НАС НЕМА ПА ДА ОНДА(К) УЂЕМО.

Србија треба да ствара и ради и да прескочи све постављене препреке - И ДА ОСТАНЕ САМОСВОЈНА, да негује своје писмо, језик, веру, историју и културу... а коме се не свиђа НЕКА НАС ЗАОБИЂЕ - данас је бар то једноставно.

И мени се тако чини.

Вујадин
 
.................................................................................................................................
Ali, ne može se narodu prodati rog za sveću. Ne može se narodu prodati jeftino evropejstvo, jeftino amerikanstvo, jevtini modernizam, mondijalizam, ne što je on sam po sebi loš, već - kakav sadržaj ima. Koja Evropa, koji savremeni svet! Koji moderni svet, koji univerzalizam ili mondijalizam! Da vidimo šta to znaci, kakav sadržaj ima. Mi nismo narod tako jeftin, tako plitak, mi hoćemo da okusimo, da probamo, da vidimo.

Mnogi se zavedu, ponesu, ali imamo onu snagu, duhovne rezerve, trezvenost koja to polako proverava. Imam puno poverenje u narod. Mnogi preziru narod, međutim, narod je još zdrav. Zdrava nam je zemlja, zdrav nam je vazduh, zdrava nam je voda, zdrava nam je hrana. Ako budemo nastavili, kako nam namecu, da primamo hranu holandsku, americku, ostacemo ošteceni za izvornost, za čistotu, za zdravlje...

Secam se divnog Branka V. Radicevica, Cacanina, kad je govorio: "Ljudi ja volim civilizaciju, ali više volim peceno jagnje, nego jagnje u piluli civilizacijskoj." Hocu da kažem - naša jela, naša kuhinja, naš domacinski duh, naša komunikativnost, makar da je često skupa, makar da je cesto svadljiva, razdorna medusobno, ipak je bolja nego umrtvljenost, uštogljeno društvo kakva je Švedska...
.................................................................................................................................
Ово су речи Атанасија Јефтића о Европи, о нама, о мондијализму, о модернизму...
 
vujadin:
Mislim da Evropa nije za nas ! Razlozi za to jesu: Svi uslovi koje nam postavljaju su nedostojni normalnih naroda, koji narod treba da se odrekne svog identiteta da bi postao Evropljanin? Srbin. Kome narodu se pripisiju nasilno dela koja nije uradio? Srbinu. Od koga se zahteva toliko raznih popravki? od Srbije. Pa zato mislim da je bolje da se priklonimo Americi nego Evropi ! Drugo, Evropa nam je nametnula toliko etiketa da nam mogu za svaku priliku podneti jednu pod nos kad im to zatreba! I Americi smo potrebni a Evropi nismo! Dali ovde ima logike, i dali je izvodivo?

Vujadin
Ti covece, kao prvo da se opismenis- da li se pise odvojeno.
Naravno da se zahteva toliko popravki od zemlje u kojoj ne vaze ni zakoni, u kojoj niko ne snosi odgovornost za svoje greske. Sami smo sebi zalepili tolike etikete, kod nas su komunjare najduze trajale, trpeli smo bedu, hiperinflaciju, izgubljene ratove, i ponovo i ponovo glasali za crvene...
Sami sebi prisivamo etikete prljavih i nemarnih - da li treba da se ponosim Srbijom kada pozovem strance u goste, a ujutru neko bacio smece sa solitera pored njihovog auta?
Toliko toga treba uraditi, a zahtevi EU su dobre smernice koje ce najvise koristiti Srbiji
 
eremita:
Да, усташе немају шансе, има жабари тј.Италијани да им откину парче, затим Слоувенци, тј. бечки кочијаши... а онда, ако се обистини прича о којој се шушка ДА ЋЕ САД ДА ИЗВРШИ НУКЛЕАРНИ НАПАД НА ИРАН - е онда да би смирили Турке има и њима да дају део - и чича-мича и готова прича ! Остаће им, можда, Бриони :lol:

Мене брину Турци, човече, видиш ли како су се разбашкарили...а да не говорим о њиховом "шеријатском праву" и претензијама на Балкан... 8-)

I onda je mrmot uvio cokoladu :D :D :D
 

Back
Top