MEŠANCI

Joj,zene znam sta je ker,ali mi je smesno. Ker je u principu lovacki pas,ali Srbi sve pse zovu kerovi ili kere,tako da i pudla moze biti ker.

KER je zaista naziv za lovackog psa,pogledajte bilo koje ukrstene reci gde za lovackog psa imate tri slova,i zaista se ne bi trebalo olako frljakati tim izrazom.
Iako decenijama drzim iskljucivo rasne pse,za mene su svu psi jednostavno psi,a nikada dzukele,kerovi dodzevi i sl. izuzev u jako retkim prilikama,ali samo u saljivom kontekstu.
 
Poslednja izmena:
Malo previse dramaticno za moj ukus:roll:

Pa jeste, malo sam odramila ali suludo je ukrštati pse te dve rase a nemati ugovoreno udomjavanje za bar pola legla. Takav pas definitivno zahteva čvrstu ruku a to ne može svako. Znaš da ja bar volim dogose a ni protiv sopova nemam ništa ali dokle više neselektivno parenje i hiperprodukcija pasa koje niko ne želi... ili bar niko normalan. Takvog psa će uzeti neko ko će da ga veže, šalje komšije i prijatelje da ga nerviraju sve dok i sam ne bude smeo da mu priđe ni da ga nahrani a ne nešto drugo. Žalosno.
 
Suludo je ukrstati bilo koje dve rase,ali ne znam zasto potenciras to da `ih ne bi uzeo niko ko je normalan`:roll:

Nije suludo ako se planski, promisljeno i sa svrhom ukrstaju, eto ti dogo kao primer. Na pitanje imas odgovor u zadnjoj recenici u mimijevom postu. Cisto sumnjam da ce tog psa uzeti neko ko ce da ga 'mazi i pazi'. Nadam se da gresim.
 
Nista ne razumem.. poklanjao si SOP-a jer nema ko da se brine o njemu, sada trazis da kupis staffija, ovde nudis mesanca kojeg si naveo. Usput jesi li ih ti upario.. mislim na SOP-a i dogo?

Kuja je imala teranje pocetkom juna.Posto nisam mogao da nadjem SOP-a u okolini jedan moj ludi drug ponudio je da pustimo njegovog argentinca.Znam da sam napravio veliku gresku.Posle dve nedelje sam se preselio u beograd,a kuja je ostala u bogaticu gde keva i cale brinu o njoj ali nije to to.Mnogo volim pse i zato trazim da kupim staforda.Kuja ce da se osteni sredinom avgusta,stence cu da podelim,a i nju cu da poklonim nekom.Sta cu, pogresio sam,da ne misli neko da sam neki bolesnik i da ne volim zivotinje
 
Pa jeste, malo sam odramila ali suludo je ukrštati pse te dve rase a nemati ugovoreno udomjavanje za bar pola legla. Takav pas definitivno zahteva čvrstu ruku a to ne može svako. Znaš da ja bar volim dogose a ni protiv sopova nemam ništa ali dokle više neselektivno parenje i hiperprodukcija pasa koje niko ne želi... ili bar niko normalan. Takvog psa će uzeti neko ko će da ga veže, šalje komšije i prijatelje da ga nerviraju sve dok i sam ne bude smeo da mu priđe ni da ga nahrani a ne nešto drugo. Žalosno.

imam ugovorena 4 steneta, i nazalost zavrsice bas tako, vezani na lancu, ali sta da radim bolje i to nego da, boze sacuvaj, bacim sve stence vec drugog dana.Sad molim boga da kuja osteni sto manje
 
Pa nisu ti psi ludi pa da moraju da se drze na lancu. Nemoj da ih dajes tim ljudima, znam da ti izgleda kao da ih neces pokloniti, ali veruj mi bolje da ih poklonis i sa godinu dana nego da ceo zivot provedu vezani i na kraju zaista polude. Ima ljudi koji bi hteli takvu kombinaciju ali ne za lanac, molim te malo se potrudi, zar ti nije zao tih stenaca. I veruj mi izmedju kofe vode i lanca ja zaista ne znam koje bi zlo izabrala.
 
Ja sam imala mešanku....bila je slatka šašava kuca....crno gusto čupavo krzno i mangupske crne oči............i strašno živahna.....
Slabost joj je bio sladoled, volela je da pravi sačekuše deci koja bi prolazila ulicom sa sladoledom u ruci.
Izleti od nekuda skoči i vrlo precizno ćapi taj sladoled iz ruke....
Sreća da su je svi voleli pa im je to bilo smešno....i oprošteno.........
Majka joj je bila pudla.
(a otac to niko osim nje ne zna jer je imala običaj da zbriše od kuće da bi sa ostalim kucama švrljala ko zna gde sve ne)..............
 
Pa nisu ti psi ludi pa da moraju da se drze na lancu. Nemoj da ih dajes tim ljudima, znam da ti izgleda kao da ih neces pokloniti, ali veruj mi bolje da ih poklonis i sa godinu dana nego da ceo zivot provedu vezani i na kraju zaista polude. Ima ljudi koji bi hteli takvu kombinaciju ali ne za lanac, molim te malo se potrudi, zar ti nije zao tih stenaca. I veruj mi izmedju kofe vode i lanca ja zaista ne znam koje bi zlo izabrala.

sta da radim sa tim stencima?Naravno da mi ih je zao,ali ne govorim o stencima pekinezera(da se ne uvrede vlasnici ove rase).Ti stenci ce sutra izrasti u pse opasne po okolinu i ko ce da uzme takvo stene.Kako god ce da ih drze,hrane,vaspitaju oni su jedini koji su se ponudili.
 
I veruj mi izmedju kofe vode i lanca ja zaista ne znam koje bi zlo izabrala.

Mada mislim da je ta kofa vode ipak malo manje zlo od dozivotne robije!!

Ivane covece,kada si vec napravio glupost i pario svoju kuju sa psom druge rase,onda barem budi covek pa ih lepo udomi. Nemoj do kraja ostati sebicnjak,a u ovom trenutku to i jesi!
 
kuku,crni sta napravi....
oni se jos nisu ni rodili,mislim da ne treba da padas u paniku vec sada.Sacekaj malo da vidis,mozda se neki normalni ljudi pojave...
evo,ja imam ovaj telefon na koji me stalno zovu za pse,ajde probacu da ti nadjem neke koji nece da drze pse na lancu....
 
A zasto sam sebicnjak?Zato sto ne mislim na te jadne stence,ako je tako to nije istina.Pravi ljubitelji pasa hoce samo rasne pse,kome trebaju mesanci sopa i dogosa?
 
ne...pravi ljubitelj PSA kao vrste zivotinje,nece gledati dal je pas rasan ili nije...pas je pas....
a to sto neki umesto mesanca kupe rasnog psa,ne znaci da ne vole pse naravno...nego da vole rasu koju su uzeli...
 
A zasto sam sebicnjak?Zato sto ne mislim na te jadne stence,ako je tako to nije istina.Pravi ljubitelji pasa hoce samo rasne pse,kome trebaju mesanci sopa i dogosa?

Ne,ali je sebicno to sto si uopste pario pse razlicitih rasa a nisi bio siguran da ce ih neko uzeti i sad jos hoces da ih das nekim ljudima koji ce ih drzati vezane ceo zivot. Pa zar to nije sebicluk??????
Zamisli sebe u zatvoru ceo zivot samo zato sto je nekome bilo dosadno!!!

Ajde malo sedi i razmisli da li je to sto si uradio sebicno ili nije.
 
Recimo da si u pravu i da sam sebican,ali umesto da me kritikujete mozda bi bilo bolje da vi nadjete neke bolje ljudi koji ce u boljim uslovima drzati te pse.Pogresio sam, pomozite mi da ispravim tu gresku ako ne mozete nemojte me napadati
 
Poslednja izmena:
Mada mislim da je ta kofa vode ipak malo manje zlo od dozivotne robije!!

Bogami nisam bas sigurna. To nije samo dozivotna robija nego i dozivotno mucenje. Pas kao vrsta je ipak drustven, i vezan uzasno pati. Neretko i zaista polude. Mislim da je to nesto najgore sto moze da se desi, ima i gorih stvari od smrti.
 

Back
Top