Otačastveni pokret Obraz

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

K0k1

Obećava
Poruka
68
Pokušao sam da pronađem već postojeću temu negde na forumu, ali nisam uspeo.

Tek sam danas prvi put čuo za ovaj pokret, čitajući vesti na B92 (Plakati podrške Mladiću). Njihova adresa je http://www.obraz.org.yu, ali me više zanima da li neko može da baci malo više svetla na to čime se pokret bavi, koliko je veliki - odnosno uticajan, da li je svuda po Srbiji ili lokalizovan i, naravno, kakva su generalna mišljenja.

Ja još uvek nisam oformio svoje mišljenje, pa ću rado da nastavim svaku diskusiju.

Hvala unapred.
 
nacionalna desnica, nesto blizu Hose Antoniovim falangama, ali su dosta demokraticni, ne propagiraju mrznju niti iskljucivost niti antisemitizam, sta vise u njima ima dosta ljudi razlicitog opredeljenja, koje ujedinjuje nacionalna ideja. To onako kako ja znam.
 
K0k1:
Ako stavim "obraz", izlazi milion tema, a ako stavim puno ime pod navodnicima nijedna. Nema potrebe da se postovi ponavljaju, prema tome vrlo rado bih da vidim linkove na već razrađene teme.
Србска национална СВЕТОСАВСКА организација
mladic_plakat.gif


http://www.srb-obraz.org/

http://www.rus-obraz.org/

Иам га и у Малорусији и Белорусији сарађујемо са Румунима, Бугарима и грцима
СВЕПРАВОСЛАВНИ ПОКРЕТ
 
K0k1:
Pokušao sam da pronađem već postojeću temu negde na forumu, ali nisam uspeo.

Tek sam danas prvi put čuo za ovaj pokret, čitajući vesti na B92 (Plakati podrške Mladiću). Njihova adresa je http://www.obraz.org.yu, ali me više zanima da li neko može da baci malo više svetla na to čime se pokret bavi, koliko je veliki - odnosno uticajan, da li je svuda po Srbiji ili lokalizovan i, naravno, kakva su generalna mišljenja.

Ja još uvek nisam oformio svoje mišljenje, pa ću rado da nastavim svaku diskusiju.

Hvala unapred.

Jedan moj dobar ortak je u toj grupi,cak sam i ja pricao sa jednim od njihovim vodja Miroslavom Obradovicem,i bio na njihovoj slavi pre nekih godinu dana.
Ideje im nisu lose,mozda su malo sto neki kazu,ruralni.Medjutim ako se njihov patriotizam uvije u jednu smekersku oblandu kakvom je obavijen recimo engleski ili izraelski patriotizam,mogu daleko dogurati.
Sto se tice same organizovanosti sve se svaljuje na onog nesrecnog Obradovica,on i lepi plakate,stampa ih,pise po netu,cisti posle slave....nije stigao jos ni fax da zavrsi,a vec ima 26 godina.Ruku na srce,bio je zaposlen tri godine i bio je u vojsci(Nacionalna garda),tako da mu se i moze progledati kroz prste.

Nisam bas neki strucnjak u vezi Obraza,ali cini mi se da znam dosta vise od mnogih ovde,ako nekog nesto interesuje,feel free to ask.

Без устручавања.
 
Hvala, Mason. Ima dosta smisla u tome što si napisao. Nacionalizam i patriotizam su sasvim lepo prihvaćeni svuda u svetu. Problem je, naravno, što se kod nas još uvek praktikuje ekstremna verzija - šovinizam i fašizam.

sumadinac5, jel to znači da je Obraz vezan za SPC ili samo da podržava Pravoslavlje?
 
Zato sam specifično i pitao za SPC. Pravoslavlje se koristi u suviše konteksta koji su sve samo ne hrišćanski, tako da korišćenje nazovi-staroslovenskih reči, pisanje o srpskim kraljevima i slično, ne znači da je Obraz jedna organizacija potpuno u duhu pravoslavlja.

Meni lično, recimo, užasno smeta podrška Mladiću i Karadžiću. Ja ne mislim da ih treba automatski smatrati krivim za sve za šta su optuženi, ali ako ništa drugo - ne mogu da budu heroji ako svojim bežanjem (što samo po sebi nije herojski) od poternica drže ceo srpski narod kao taoce.

Ono što mi nikako ne smeta sa sajta je ponos srpskom istorijom, kulturom i ostalim nasleđem.
 
K0k1:
Zato sam specifično i pitao za SPC. Pravoslavlje se koristi u suviše konteksta koji su sve samo ne hrišćanski, tako da korišćenje nazovi-staroslovenskih reči, pisanje o srpskim kraljevima i slično, ne znači da je Obraz jedna organizacija potpuno u duhu pravoslavlja.

Meni lično, recimo, užasno smeta podrška Mladiću i Karadžiću. Ja ne mislim da ih treba automatski smatrati krivim za sve za šta su optuženi, ali ako ništa drugo - ne mogu da budu heroji ako svojim bežanjem (što samo po sebi nije herojski) od poternica drže ceo srpski narod kao taoce.

Ono što mi nikako ne smeta sa sajta je ponos srpskom istorijom, kulturom i ostalim nasleđem.


pa u tome i jeste stvar...
sam ponos istorijom i tradicijom je nesto normalno, ali Obraz je daleko od toga...
pozivaju na nekakvu stalesku teokratiju, sistem kasti i tako dalje...budalastine...
moj prvi kontakt sa Obrazom je dok sam jos izlazio u KST, i dok je skinsima tamo jos bio dozvoljen ulaz i koji su nosili majce Obraza...njihovo ponasanje necu komentarisati...pivo, muzika i grupa skinsa, zna se sta stvara...
 
Obraz ja srpska nacionalna i pr avoslavna organizacija koja se zalaze za povratak Srba i Srbije svojim tradicionalnim vrednostima - Srpstvu, Pravoslavlju i izvornom Svetosavlju! Stoga im i ja dajem punu podrsku!

Glavni neprijatelji Obraza su pedersko-narkomansko-izdajnicke organizacije i njihovi simpatizeri koji od Srbije zele da naprave zemlju pedera, lezbejki , kurvi i narkomana. Takvih najvise ima od politickih stranaka u DS-u i LDP-u.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top