Otačastveni pokret Obraz
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Otačastveni pokret Obraz

Obećava K0k1 (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Otačastveni pokret Obraz

Pokušao sam da pronađem već postojeću temu negde na forumu, ali nisam uspeo.

Tek sam danas prvi put čuo za ovaj pokret, čitajući vesti na B92 (Plakati podrške Mladiću). Njihova adresa je http://www.obraz.org.yu, ali me više zanima da li neko može da baci malo više svetla na to čime se pokret bavi, koliko je veliki - odnosno uticajan, da li je svuda po Srbiji ili lokalizovan i, naravno, kakva su generalna mišljenja.

Ja još uvek nisam oformio svoje mišljenje, pa ću rado da nastavim svaku diskusiju.

Hvala unapred.

Zainteresovan član mail3 (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Otačastveni pokret Obraz

Gospodine, kolega koji je upoznat sa strukturom organizacije i kadrovskom politikom dolazi oko ponoći po običaju. On vam je ekspert za ta pitanja. Odaziva se na ime Mihajlo...

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

nacionalna desnica, nesto blizu Hose Antoniovim falangama, ali su dosta demokraticni, ne propagiraju mrznju niti iskljucivost niti antisemitizam, sta vise u njima ima dosta ljudi razlicitog opredeljenja, koje ujedinjuje nacionalna ideja. To onako kako ja znam.

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

...kako bre ne mozes da nadjes.....imas ovde gomilu postova sa pristupnicom obraza koju je postavio bl ili mihajlo ili....kako vec

Obećava K0k1 (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Ako stavim "obraz", izlazi milion tema, a ako stavim puno ime pod navodnicima nijedna. Nema potrebe da se postovi ponavljaju, prema tome vrlo rado bih da vidim linkove na već razrađene teme.

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Posalji Private messaage Mihajlu ili Bl-u.
    Objasnice ti ljudi lepo sve.

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio K0k1
    Ako stavim "obraz", izlazi milion tema, a ako stavim puno ime pod navodnicima nijedna. Nema potrebe da se postovi ponavljaju, prema tome vrlo rado bih da vidim linkove na već razrađene teme.
    Probaj pod" Otacastveni pokret Poraz" :wink:

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Србска национална СВЕТОСАВСКА организација

http://www.srb-obraz.org/

http://www.rus-obraz.org/

Иам га и у Малорусији и Белорусији сарађујемо са Румунима, Бугарима и грцима
    СВЕПРАВОСЛАВНИ ПОКРЕТ
    “Mors tua, vita mea”

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

ko mi je obrisao post o Marku Bulatu?
    zašto?
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja. Nisi se lepo izražavao.

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

pa rekoh da mi zamerite na izrazu...ajde nema veze sad...
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

ma kakav obraz...jel video neko onog njihovog "lidera" sto je stalno u klopci?
    o chemu mi prichamo...

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

U, bre Mihajlo....sta ti bi?

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Petar_FPN
    ma kakav obraz...jel video neko onog njihovog "lidera" sto je stalno u klopci?
    o chemu mi prichamo...
    Da, snimio sam ga ja. Covek stoji ispred PINKA tri sata pre emisije, i na kvarno se ufurava unutra. Loodilo, majke mi

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio Kohen
    U, bre Mihajlo....sta ti bi?
    Па када млате, када би о лепоти физичкој појединих политичара Чедо и пола ЛДП да неречем шта би требло са њима.
    “Mors tua, vita mea”

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pokušao sam da pronađem već postojeću temu negde na forumu, ali nisam uspeo.

Tek sam danas prvi put čuo za ovaj pokret, čitajući vesti na B92 (Plakati podrške Mladiću). Njihova adresa je http://www.obraz.org.yu, ali me više zanima da li neko može da baci malo više svetla na to čime se pokret bavi, koliko je veliki - odnosno uticajan, da li je svuda po Srbiji ili lokalizovan i, naravno, kakva su generalna mišljenja.

Ja još uvek nisam oformio svoje mišljenje, pa ću rado da nastavim svaku diskusiju.

Hvala unapred.
    Jedan moj dobar ortak je u toj grupi,cak sam i ja pricao sa jednim od njihovim vodja Miroslavom Obradovicem,i bio na njihovoj slavi pre nekih godinu dana.
    Ideje im nisu lose,mozda su malo sto neki kazu,ruralni.Medjutim ako se njihov patriotizam uvije u jednu smekersku oblandu kakvom je obavijen recimo engleski ili izraelski patriotizam,mogu daleko dogurati.
    Sto se tice same organizovanosti sve se svaljuje na onog nesrecnog Obradovica,on i lepi plakate,stampa ih,pise po netu,cisti posle slave....nije stigao jos ni fax da zavrsi,a vec ima 26 godina.Ruku na srce,bio je zaposlen tri godine i bio je u vojsci(Nacionalna garda),tako da mu se i moze progledati kroz prste.

Nisam bas neki strucnjak u vezi Obraza,ali cini mi se da znam dosta vise od mnogih ovde,ako nekog nesto interesuje,feel free to ask.

Без устручавања.

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Rekao bih da je generalu Mladicu najmanje potrebna takva podrska.
    Hajdemo u planine...

Primećen član
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Reputaciona moć
    46

Pravoslavlje je jedini put i jedina istina.Sto vise pravoslavnih organizacija to bolje.

Obećava K0k1 (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Hvala, Mason. Ima dosta smisla u tome što si napisao. Nacionalizam i patriotizam su sasvim lepo prihvaćeni svuda u svetu. Problem je, naravno, što se kod nas još uvek praktikuje ekstremna verzija - šovinizam i fašizam.

sumadinac5, jel to znači da je Obraz vezan za SPC ili samo da podržava Pravoslavlje?

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

a da skoknes malo ti do njihovog sajta pa sam vidis...
    da, Obraz je vezan za pravoslavlje...
    Arguing on the internet is like running in the Special Olymipics.
    Even if you win, you're still retarded...

Obećava K0k1 (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Dobrim savetima nikad kraja... Pitao sam za mišljenja i informacije kojih nema na sajtu, Nexus, a sajt sam već pogledao. Svejedno, hvala.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

izvini, ali zbog pitanja da li je Obraz vezan za SPC sam pomislio da nisi ni bio na sajtu...ako se necim puvaju, to je pravoslavljem...

Obećava K0k1 (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Zato sam specifično i pitao za SPC. Pravoslavlje se koristi u suviše konteksta koji su sve samo ne hrišćanski, tako da korišćenje nazovi-staroslovenskih reči, pisanje o srpskim kraljevima i slično, ne znači da je Obraz jedna organizacija potpuno u duhu pravoslavlja.

Meni lično, recimo, užasno smeta podrška Mladiću i Karadžiću. Ja ne mislim da ih treba automatski smatrati krivim za sve za šta su optuženi, ali ako ništa drugo - ne mogu da budu heroji ako svojim bežanjem (što samo po sebi nije herojski) od poternica drže ceo srpski narod kao taoce.

Ono što mi nikako ne smeta sa sajta je ponos srpskom istorijom, kulturom i ostalim nasleđem.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Zato sam specifično i pitao za SPC. Pravoslavlje se koristi u suviše konteksta koji su sve samo ne hrišćanski, tako da korišćenje nazovi-staroslovenskih reči, pisanje o srpskim kraljevima i slično, ne znači da je Obraz jedna organizacija potpuno u duhu pravoslavlja.

Meni lično, recimo, užasno smeta podrška Mladiću i Karadžiću. Ja ne mislim da ih treba automatski smatrati krivim za sve za šta su optuženi, ali ako ništa drugo - ne mogu da budu heroji ako svojim bežanjem (što samo po sebi nije herojski) od poternica drže ceo srpski narod kao taoce.

Ono što mi nikako ne smeta sa sajta je ponos srpskom istorijom, kulturom i ostalim nasleđem.

pa u tome i jeste stvar...
    sam ponos istorijom i tradicijom je nesto normalno, ali Obraz je daleko od toga...
    pozivaju na nekakvu stalesku teokratiju, sistem kasti i tako dalje...budalastine...
    moj prvi kontakt sa Obrazom je dok sam jos izlazio u KST, i dok je skinsima tamo jos bio dozvoljen ulaz i koji su nosili majce Obraza...njihovo ponasanje necu komentarisati...pivo, muzika i grupa skinsa, zna se sta stvara...

Zainteresovan član Tunguska- (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2006.
    Reputaciona moć
    42

Obraz ja srpska nacionalna i pr avoslavna organizacija koja se zalaze za povratak Srba i Srbije svojim tradicionalnim vrednostima - Srpstvu, Pravoslavlju i izvornom Svetosavlju! Stoga im i ja dajem punu podrsku!

Glavni neprijatelji Obraza su pedersko-narkomansko-izdajnicke organizacije i njihovi simpatizeri koji od Srbije zele da naprave zemlju pedera, lezbejki , kurvi i narkomana. Takvih najvise ima od politickih stranaka u DS-u i LDP-u.

Slične teme

1. Obraz
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 05.01.2009., 18:04
  2. Obraz
    Autor branko.bl u forumu Politika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 01.06.2008., 18:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor