STA DOBIJA SRBIJA ODVAJANJEM KOSOVA ?

Kohen

Ističe se
Poruka
2.450
Pretpostavljam da ce ova tema , motivisati neke koji se smatraju patriotama, vecim od mnogih, da me nazovu raznim imenima, ali , ipak cu reskirati, naglasavajuci da je ovo moje LICNO misljenje.
Elem, posto smatram da je KiM uskoro , reseno pitanje, u smislu samostalne drzave, nezavisne od Srbije, dozvoljavajuci mogucost , da to bude uvijeno u razne oblande "Delimicne nezavisnosti"," ogranicenog suvereniteta,", i slicnih floskula, koje ne znace fakticki nista, do alibija za vladu, koja ne sme da dozvoli da se za njena mandata , KiM definitivno, bez ograde odvoji od Srbije.
Dakle, ako se slozimo, da je taj status vec resen, samo sto niko nece da nam kaze, da vidimo, ima li bar nesto dobro u tome sto KiM postaje odvojena jedinica,
Jer, narod kaze, : U svakom zlu, ima i nesto dobro"

1) dva miliona Shiptara nece vise moci da se nazivaju gradjanima Srbije, da putuju sa nasim pasosima , da se bave kriminalom po Evropi, pod plastom "gradjana Srbije", i da nas bruka i dalje, jer policije zapadnih zemalja ne prave razliku izmedju shiptara i Srba. Njih interesuje pasos. A imajuci u vidu, da od 1000 uhapsenih gradjana Srbije , preko 90% dolazi sa KiM, jasno je kakvu sliku sire o Srbiji.

2) Srbija i dalje placa ogromne sume novca, na ime dugova Kosova prema medjunarodnim organizacijama. S obzirom, da nema mogucnost da ubira poreze i dazbine na tom delu svoje teritorije, te pare idu iz nasih dzepova shiptarima , umesto da ostaju ovde, i posluze za zdravstvo, skolstvo i ostalo , neophodno lojalnim stanovnicima Srbije.

3) Ako bi KiM ostalo u sastavu Srbije, ogromna armija nezaposlenih Shiptara, bi , kao nasi gradjani imali prava na socijalnu , zdravstvenu naknadu, od Srbije, iako nikada ne bi ni dinara uplatili u budzete Srbije, Videli smo do sada, da Shiptari nisu gadljivi na nase pare, narocito ako se dobijaju za DZ.Takodje bi Srbija placala i stotine hiljada decijih dodataka, cime bi jos postesili njihovo vanresonsko i vancivilizacijsko razmnozavanje.
Tu su jos i penzije, struja, i sve ostalo sto bi odlazilo bespovratno iz nasih fondova, u shiptarske dzepove.
4) Kosovo je sada najveca kriminogena sredina u Evropi, a i sire. Shiptarska mafija bi, vrlo brzo prosirila pipke po celoj Srbiji, naravnou saradnji sa lokalnim, srpskim mafijasima, i korumpiranom policijom, a i politicari nam nisu bas gadljivi na milione dolara, koje su za Shiptarske narko bosove sitnica.Granica izmedju nas i njih, stiti nasu decu od tona droge, koja bi se valjala ulicama Srpskih gradova.
5) Bez tereta KiM, Srbija bi bila prihvatljiviji partner multinacionalnim korporacijama i drzavama koje zele da uloze novac u ovu raskrsnicu na Balkanu, ali zaziru, bas zbog nedefinisanog stanja sa KiM. Mnogi ne zele da ulazu u zemlju u kojoj je skoro petina stanovnika Shiptari. Zapadne firme nemaju nikako dobro misljenje o njima, sto se vidi iz podatka da ni jedna ozbiljna firma nije ni dinar ulozila na KiM.
6) Zeleli da priznamo, ili ne, pri ovakvoj demografskoj eksploziji Shiptara, i ovakvom jadnom , negativnom prirodnom prirastaju , za samo nekoliko desetina godina mi bi postali manjina u Srbiji.
7) Ako bi Shiptari ostali u Srbiji, i uzeli ucesce u skuptinskom zivotu Srbije, na sta bi imali sva prava, po realnim procenama, imali bi , kao jedinstvena lista izmedju 20 i 28% poslanika u parlamentu. Uz podrsku drugih manjinskih stranki, i eventualno neke korumpirane srpske stranke ( sto nije iskljuceno), lako bi mogli da obrazuju i Vladu u Srbiji.Ako ne odmah, za nekoliko godina, sigurno.
itd,itd,itd............

Dakle, smatram da je zivot sa Shiptarima u jednoj drzavi bozja kazna za svaki narod, a za nas Srbe, narocito. U ovakvoj konstalaciji snaga i okolnosti, mozda odvajanje od njih, i nije tako crna opcija...

Dok pisem ovaj post, upravo slusam na vestima, da je Sunday Times objavio veliki clanak o Kosovu ,kao leglu kriminala, crnu rupu Evrope, i sirenju kriminala saKiM po Evropi.
Pisu upravo, da je jedina delatnost na Kosovu, masovni kriminal, sverc droge, ljudi , oruzja, ucene, ubistva, otmice....Shiptarska mafija je izmedju ostalog planirala i otmicu deteta fudbalera Beckhama...ali ne pise da su to Shiptari, nego kriminalci iz Srbije...

Zelimo li da sa tom posasti delimo isti zemlju?







| SOUTHEAST EUROPE AND BALKANS | KOSOVO

Sunday Times: Mafia in Kosovo Could Delay Reaching of Independence

9 April 2006 | 17:59 | FOCUS News Agency



London. There is a growing concern in Vienna expressed on occasion of crime gangs in Kosovo. These gangs and their actions could endanger the efforts of the international community to turn the region in independent state till the end of the year, the Sunday Times writes today. The correspondent of the newspaper in Pristina is mentioning that these are the same groups who used to organize contraband channels for trafficking arms from Albania to Kosovo in 1997 and 1998. Now these groups are using the same secret channels for drugs trafficking as well as people, oil, cigarettes and cement.
The publication also points out that two days ago the UN interior control accused the leader of the UNMIK chief Sorren Jessen-Petersen that he was shutting his eyes in front of a line of activities at Pristina airport.
 
WOW!

Pa ti si nadmasio Ajnstajna!
On je dokazao teoriju relativiteta,
a ti dokazao da kada izgubis, ti u stvari dobijes!

Pa sto mi to ranije nisi objasnio covece!
Znaci ja sam u stvari sve partije karada sto sam izgubio, u stvari dobio, i to sto sam ih izgubio i bio olaksan za silnu lovu, u stvari je dobro za mene!
Ma covece, napisi na papir teoriju, stava autorska prava, pare da namlatis!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
pa, sad , sto se kockas kad ne znas....ja ,dok sam kockao, dobijao sam pare...

A u vezi teme, nisi nista rekao.....osim , ono, doskochica i veselih postapalica...

Koliko sam razumeo, slazes se da je Kosovo izgubljeno....samo je pitanje, da li da placemo, ili da trezveno razmislimo sta dalje, da li je sve tako crno...ili da se kolektivno pobacamo u Dunav.

Kada igras poker sa namazanijima,ili u makazama i pritom izgubis pare, pa se jos kurchis........dobro u losem je sto nisi dobio i batine....
Vidis da je sve relativno :):):)
 
Zasto je dobro da se razvedes od zene koju volis?


Kao sto rece gpre napisani kolega, prednosti su visestruke:


1. Postoji stalni teret finansiranja supruge. Odeca, obuca, izlasci, to brate kosta.
- Ako se razvedes, jeftinije je na duze stazze, a jos ako ostanete u dobrim odnosima, mozes da joj posaljes neki pokloncic ili cvece

2. Postoji stalna opasnost da ce da te zena vara.
- Najbolje je resiti razvodom, onda i kada se hebe sa drugim, sta te briga, tvoja zena nije

3. Stalna opasnost da ce zena da ti zatrudni.
- razvedi se, pa neka joj drugi pravi decu, a mozes i ti, pa najveca je sansa da neces da placas alimentaciju, pa i da placas, jeftinije je nego da svaki dan izdrzavas decu

4. Zena ti je veliki teret i prepreka ulaska u drustvo boljih riba od nje same.
- razvedi se, kao razveden covek, imas mnogo vece sanse da smuvas neku dobru ribu, kresnes je i jos ako je ekstra super, da je i setas gradom, a da te prijatelji i rodbina ne popljuju i gadjaju tvrdim predmetima/

5. Zenina rodbina.
- Razvedi se, i onako su brojni, a svastiku nesmes da kresnes kada si u braku. Obako mozes da radis sta ti je milo!

6. Ljubomora prijatelja. Zena ti je lepa, pametna vredna i postena i izaziva zavist tvojih prijatelja.
- smesta se razvedi! nesmes da dozvolis da njeno postenje i lepota radvajaju tebe od tvojih prijatelja

7. Seks,
- razvedi se, imaces vise seksa sa strane, a i mozda se od nje ogrebes

8. Tvoj prijatelj koji ti se stalno muvao po kuci kada ti nisi tu i koji nemoze ocima da smisli tvoju zenu, iako je stalno prati pogledom, i stalno joj donosi neke sitnice.
- razvedi se smest. Naravno, on ce je odmah utesiti i vencati i izroditi decu sa njom, a sa tobom prekinuti svaki kontakt, a ti zavrstiti na ulici kada se on bude uselio u tvoju kucu, ali to je dobro, hjer si poslusao savete prijatelja i svet sta kazu

Pa nisi ti van sveta, nemozes ti da radis ono sto drugi ne odobravaju!
 
Alekasandar2:
WOW!

Pa ti si nadmasio Ajnstajna!
On je dokazao teoriju relativiteta,
a ti dokazao da kada izgubis, ti u stvari dobijes!

Pa sto mi to ranije nisi objasnio covece!
Znaci ja sam u stvari sve partije karada sto sam izgubio, u stvari dobio, i to sto sam ih izgubio i bio olaksan za silnu lovu, u stvari je dobro za mene!
Ma covece, napisi na papir teoriju, stava autorska prava, pare da namlatis!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:? ajnshtaj dokazao teoriju relativiteta :?
 
Kohen:
Dok pisem ovaj post, upravo slusam na vestima, da je Sunday Times objavio veliki clanak o Kosovu ,kao leglu kriminala, crnu rupu Evrope, i sirenju kriminala saKiM po Evropi.
Pisu upravo, da je jedina delatnost na Kosovu, masovni kriminal, sverc droge, ljudi , oruzja, ucene, ubistva, otmice....Shiptarska mafija je izmedju ostalog planirala i otmicu deteta fudbalera Beckhama...ali ne pise da su to Shiptari, nego kriminalci iz Srbije...

Zašto nas onda ne puste da vojno rešimo šiptarski problem, pa će time sve ovo što si naveo u podužem postu postati nevažno, a Kosovo će ostati neodvojivi deo Srbije, ali bez problematičnog faktora?
 
Wesley Earl Craven:
Zašto nas onda ne puste da vojno rešimo šiptarski problem, pa će time sve ovo što si naveo u podužem postu postati nevažno, a Kosovo će ostati neodvojivi deo Srbije, ali bez problematičnog faktora?

Зато што комунисти незнају решавати проблеме војном силом као Енглези и Американци!

Вујадин
 
Wesley Earl Craven:
Zašto nas onda ne puste da vojno rešimo šiptarski problem, pa će time sve ovo što si naveo u podužem postu postati nevažno, a Kosovo će ostati neodvojivi deo Srbije, ali bez problematičnog faktora?

Зато што комунисти незнају решавати проблеме војном силом као Енглези и Американци!

Вујадин
 
Кохене, све наведено је тачно али ниси све навео! Изоставио си оно најскупље што Срби немогу дати по никакву цену, то јест верску и културну баштину која се тамо налази, а каве нема ни један народ на целоме свету. Можда нам је због тога и разбијају?

Вујадин
 
Wesley Earl Craven:
Zašto nas onda ne puste da vojno rešimo šiptarski problem, pa će time sve ovo što si naveo u podužem postu postati nevažno, a Kosovo će ostati neodvojivi deo Srbije, ali bez problematičnog faktora?

Wesley, jednostavno, nisu nas pustili, jer smo dozvolili da Shiptari budu pametniji od nas.
Na vreme su pripremili teren, kupili lobiste, organizovali provokacije, a mi smo se uhvatili u klopku ko zadnje veverice.
sad je kasno za vojno resenje...iako se slazem, da je tako bilo najjednostavnije i najefektnije.
Kao Bugari , kad su proterali Turke pre dvadesetak godina,u kolonama za Tursku.
Par dana brujalo,.i nikom nista.Ali, tada je svet bio bipolaran, a sada smo mi, umesto da se slizemo sa Amerima, i izdejstvujemo dozvolu da resimo Kosovsko pitanje jednom zauvek, dajuci im za uzvrat baze, ako treba, jer , bolje dve -tri americke baze, nego dva miliona shiptara, koji otimaju teritoriju.
Umesto toga, Srbija je slusala Radikalsko espeesovske bajke o nebeskom narodu, o Srbiji koja se saginjati nece, a zna da se bije , iako ne zna da radi.....

Da se nismo mnogo kurchili, nego bili lisice,ko shiptari, sada KiM ne bi bio problem, Srbija ne bi bila bombardovana.....a Albanija bi imala milion i po Kosovara u izbeglickim logorima.
 
E apsolutno se slazem sa tobom Kohen. Ali dzabe pricati to kad niko nece da izvede, a i ne moze vise da izvede. Ljudi pricaju da su Ameri stoke, antisrbisti, budale, lopovi, ubice.... i niko nece sa njima u savez, a ne shvataju uopste da bi samo mogli mnogo da dobijemo kad bi usli sa njima u savez. A drug Tito je pojeo govna za kosovo, on je mogao da ih protera ali nije. Kod kralja je vazila izreka:"Siptara pustas samo do lakta da se podigne, da bi lakse mogao da ga udaris" i zato nisu smeli da se dignu tad. Ali jbg kad smo 60 godina mlakonje ne mozemo to da ispravimo za 1 god i da teramo inat celom svetu u isto vreme.
 
vujadin:
Кохене, све наведено је тачно али ниси све навео! Изоставио си оно најскупље што Срби немогу дати по никакву цену, то јест верску и културну баштину која се тамо налази, а каве нема ни један народ на целоме свету. Можда нам је због тога и разбијају?

Вујадин
Verska i kulturna bastina ce imati ekteritorijalnost, ako pregovaraci budu dovoljno mudri da je izdejstvuju...
Na zalost, ne bi bilo realno da ti pricam kako ce nasa vojska da se zaleti, i da oslobodi KiM, sve sa verskim i kulturnim spomenicima. To znas i sam.
 
Михајло:
Кохи ти си прсо ки звечка, треба ти мамаит

Pretpostavljam , Mihajlo, da ti imas bolja resenja, kao, npr. da opet zaratimo..nismo dugo, pa se neki verovatno i uzeleli.
Moze i tako, ali, kako je vec ovde receno , na forumu, kada ti, koji hoce da ratuju , donesu pepeljaru iz hotela "Grand " u Pristini, kao dokaz da smeju nos da pomole tamo.
 
dr.koki:
E apsolutno se slazem sa tobom Kohen. Ali dzabe pricati to kad niko nece da izvede, a i ne moze vise da izvede. Ljudi pricaju da su Ameri stoke, antisrbisti, budale, lopovi, ubice.... i niko nece sa njima u savez, a ne shvataju uopste da bi samo mogli mnogo da dobijemo kad bi usli sa njima u savez. A drug Tito je pojeo govna za kosovo, on je mogao da ih protera ali nije. Kod kralja je vazila izreka:"Siptara pustas samo do lakta da se podigne, da bi lakse mogao da ga udaris" i zato nisu smeli da se dignu tad. Ali jbg kad smo 60 godina mlakonje ne mozemo to da ispravimo za 1 god i da teramo inat celom svetu u isto vreme.

Koki, da smo Amerima , kao najjacoj sili, trenutno, ponudili sami da otvore "Bondstil" , kao Spanci posle Franka, koji su zahvaljujuci tome sada to sto jesu, i zive kako zive, umesto sto smo busali kao mangupi na najjaceg siledziju u kraju, pa dobili batine, sve bi nam bilo dozvoljeno.

E, sada , ne samo sto nas je tukao Tajson, nego, nas tako prebijene, samar kako ko stigne, a ako bi se bunili, zvace Tajsona ponovo:):):)

Bolje da smo bili ortaci sa Tajsonom...
 
Kohen:
Pretpostavljam , Mihajlo, da ti imas bolja resenja, kao, npr. da opet zaratimo..nismo dugo, pa se neki verovatno i uzeleli.
Moze i tako, ali, kako je vec ovde receno , na forumu, kada ti, koji hoce da ratuju , donesu pepeljaru iz hotela "Grand " u Pristini, kao dokaz da smeju nos da pomole tamo.
Слушај несрећо, моја ђедовина је на КиМ тако да немаш право да је делиш. А узми лепо своју ђедовину па насели арбанасе. Па им поклони и стан и кола итд........
 
Ma mi smo bre Srbi, najjaci narod na svetu i ima da pobijemo svi belosvetski zlotvori. Tajson(Amerika) je za nas mala maca. Kad mi izvadimo rakiju pa uzmemo da ih tepamo sa dvocevke, pucamo u nebo a sve padaju avioni(sva tri koja smo oborili za vreme rata, a oni nama nisu ni morali da obaraju sami se kvarili, ruski avioni).
 

Back
Top