Japan

kseniya07

Zainteresovan član
Poruka
131
Zanjima me ima li nekog ko je bio u Japanu??I kakvi su ti ljudi??Kakva je to drzava uopste ili grad u kom ste bili??
Ja jako volim njihovu muziku(i jednog pevaca...tj. vise pevaca) i jeko me zanjima sve u vezi Japana. :)
 
Pozdrav Ksenija:bye
Trenutno se nalazim u Japanu tj. jednom gradu nadomak Nagoye vec sam proveo nekih 9 meseci ovde.
Opste poznato je pa cak i u Srbiji da su Japanci veoma kulturan i vredan (radan)narod, sto je i tacno i na sta bi ja jos dodao i veoma hladan i relativno konzervativan narod ne samo prema strancima vec i u medjusobnim odnosima i u porodici.
Kultura je apsolutno drugacija od nase ili ti moze se reci i bilo koje druge nacije na svetu zbog naravno geografskog polozaja. Tako da sam i sam po dolasu doziveo kulturalni shok iako sam vec predhodno jednom bio u poseti ovde.
Sto se tice muzike tu ne mogu mnogo da ti pomognem jer nisam bas nesto zainteresovan za tu vrstu, uostalom budi preciznija sledeci put tako da mogu da se raspitam...
U svakom slucaju odlicno iskustvo ponekad pomalo frustrijajuce ali ima strahovito mnogo mesta da se poseti, dogadjanja, festivala... a priroda je zaista neverovatna...

Toliko mnogo stvari ima da se kaze o Japanu kao i nesumljivo o svakoj drugoj zemlji i kulturi koja je prica za sebe...
Licno volim da putujem, obisao sam podosta mesta ovde tako ako vas jos sta interesuje - pitajte!!!:D
Pozdrav sa dalekog istoka:bye:
 
Pozdrav Ksenija:bye
Trenutno se nalazim u Japanu tj. jednom gradu nadomak Nagoye vec sam proveo nekih 9 meseci ovde.
Opste poznato je pa cak i u Srbiji da su Japanci veoma kulturan i vredan (radan)narod, sto je i tacno i na sta bi ja jos dodao i veoma hladan i relativno konzervativan narod ne samo prema strancima vec i u medjusobnim odnosima i u porodici.
Kultura je apsolutno drugacija od nase ili ti moze se reci i bilo koje druge nacije na svetu zbog naravno geografskog polozaja. Tako da sam i sam po dolasu doziveo kulturalni shok iako sam vec predhodno jednom bio u poseti ovde.
Sto se tice muzike tu ne mogu mnogo da ti pomognem jer nisam bas nesto zainteresovan za tu vrstu, uostalom budi preciznija sledeci put tako da mogu da se raspitam...
U svakom slucaju odlicno iskustvo ponekad pomalo frustrijajuce ali ima strahovito mnogo mesta da se poseti, dogadjanja, festivala... a priroda je zaista neverovatna...

Toliko mnogo stvari ima da se kaze o Japanu kao i nesumljivo o svakoj drugoj zemlji i kulturi koja je prica za sebe...
Licno volim da putujem, obisao sam podosta mesta ovde tako ako vas jos sta interesuje - pitajte!!!:D
Pozdrav sa dalekog istoka:bye:

`Ajde,pricaj,pricaj...!Ja :heart: Jpan!!!Puta 5!!!!!Ali nikada nisam bila tamo....:(Blago tebi!Jeli lepo?!:super::super::super::super::super::super:
 
Pozdrav Ksenija:bye
Trenutno se nalazim u Japanu tj. jednom gradu nadomak Nagoye vec sam proveo nekih 9 meseci ovde.
Opste poznato je pa cak i u Srbiji da su Japanci veoma kulturan i vredan (radan)narod, sto je i tacno i na sta bi ja jos dodao i veoma hladan i relativno konzervativan narod ne samo prema strancima vec i u medjusobnim odnosima i u porodici.
Kultura je apsolutno drugacija od nase ili ti moze se reci i bilo koje druge nacije na svetu zbog naravno geografskog polozaja. Tako da sam i sam po dolasu doziveo kulturalni shok iako sam vec predhodno jednom bio u poseti ovde.
Sto se tice muzike tu ne mogu mnogo da ti pomognem jer nisam bas nesto zainteresovan za tu vrstu, uostalom budi preciznija sledeci put tako da mogu da se raspitam...
U svakom slucaju odlicno iskustvo ponekad pomalo frustrijajuce ali ima strahovito mnogo mesta da se poseti, dogadjanja, festivala... a priroda je zaista neverovatna...

Toliko mnogo stvari ima da se kaze o Japanu kao i nesumljivo o svakoj drugoj zemlji i kulturi koja je prica za sebe...
Licno volim da putujem, obisao sam podosta mesta ovde tako ako vas jos sta interesuje - pitajte!!!:D
Pozdrav sa dalekog istoka:bye:

Ima li još koga od naših u Japanu?
Imam druga u Tokiju koji je proveo prošlo leto kod mene i želi da uči srpski, ali nikako da nađe naše ljude u Tokiju da mu u tome pomognu. Ja pomažem koliko mogu, ali živa konverzacija je ipak prava stvar :)
 
U Japanu nema bas mnogo nasih ljudi.
Ja sam zivela 23 godine u Japanu a vratila sam se pre 4 godine.
Drago mi je da taj tvoj drug japanac zeli da uci srpski! Nazalost i da nadje nekoga za druzenje od nasih...to je u Tokyu jako komplikovano jer su ljudi od jutra do mraka u obavezama a i udaljenost s'kraja na kraj grada i po 2 sata putovanja metroom dodatno ometa neko normalno i opusteno druzenje...
Japan je moja druga domovina, japanski je moj drugi "maternji" jezik...kad tvoj drug sledeci put dodje obavezno da mi se javite. Ako hoces ostavi neki kontakt ili poruku.
pozdrav
 
Joj ljudi ja obozavam Japan! U skolici me je vaspitacica smirivala pricom o Japanu, trenirala sam karate, treniram ninjutsu, ucila japanski, diplomirala sa temom o ninjutsuu, citala knjiga i knjiga... Ninja ratnici su moja najveca strast, fascinantni su! Bukvalno u Srbiji zivotarim a dusa mi je u Japanu. Trebalo je da odem pre dve godine, deda mi je obecao da ce mi dati pare, ja ga nista nisam pitala niti trazila, sam je insistirao na tome godinama. Kad je doslo do momenta ispunjenja obecanja deda se napravio blesav, potrosio pare (mnogo vise od samog puta u Japan) na gluposti i slomio mi srce. Skoro sam se oporavila od tog soka, koji me je totalno poremetio. Nisam trazila, nudio je i probudio mi nadu, terao da sanjam o tom putovanju, a onda mi to oduzeo. Iste godine, 2 meseca kasnije, umro je na moj rodjendan. Volim ja i Skandinaviju i Englesku i Spaniju... Ali Japan je za mene:heart::heart::heart: kad bih mogla da ga zagrlim, zagrlila bih ga :rotf:

Upoznala sam dosta Japanaca. Mladi mi se uglavnom ne dopadaju, naravno ima izuzetaka. Dosta su umisljeni, sa jednim sam se bas pokacila nesto me je izazivao pa je dobio po nosu. :hahaha: moji drugari nisu mogli da veruju. Stariji su jako kulturni i imaju snazan osecaj za postovanje i cast. Sto se onih izuzetaka tice, nekoliko momaka koje sam upoznala su bili divni! Vaspitani, dobra deca. Kad su culi da volim njihovu zemlju vise od svoje, joj kakav sam paket poklona dobila :D lepeze, origamije, knjige o origamiju, ma cuda! I tako... :D

Vama koji ste bili ili ziveli u Japanu iskreno sve najlepse. Nadam se da cu i ja biti te srece uskoro.:klap:
 
Jao sto bih ja voleo da zivim u japanu......Zivot bih dao....Japan je moja omiljena zemlja zbog anime-a kulture , mitova , ljudi , i svega i ramen-a naravno

Totalno se slazem.....
Japan je jedna od najboljih zemalja u vidu zivota.... Ima jaku tradiciju, ali opet, sigurnu buducnost...
I ne znam, jeste li obavesteni... Ali Braca Japanci su najvise donirali Srbiji.... I to ne novac koji je otisao u dzepove nekima.. Vec masine, instrumente za bolnice, prevozna sredstva isl.
 
Itekako smo obavešteni, puno donacija, uloženo je i u Narodno pozorište, u mnoge firme..U moju firmu isto puno ulažu!!.Ja ih isto tako obožavam, a i učila sam japanski dve godine, ne bih o tome koliko sam naučila..težak je jezik, u ostalom kao i svaki drugi jezik koji se uči prvi put..Nadam se da ću jednom otići tamo, u Tokio koji je za mene potpuno futuristički grad..
 
Itekako smo obavešteni, puno donacija, uloženo je i u Narodno pozorište, u mnoge firme..U moju firmu isto puno ulažu!!.Ja ih isto tako obožavam, a i učila sam japanski dve godine, ne bih o tome koliko sam naučila..težak je jezik, u ostalom kao i svaki drugi jezik koji se uči prvi put..Nadam se da ću jednom otići tamo, u Tokio koji je za mene potpuno futuristički grad..

Ja malo ucim Japanski ali za sad je dobro :D


Watashi wa Nikola desu .
Anata wa dare ?

jao mozda ove ili sledece godine idem u Japan.....dao bog :D :klap:
 
Meni japanski nije toliko tezak koliko nemas sa kim da pricas pa da vezbas. Jedno vreme sam stalno gledala japanske fimove i tek onda videla da kapiram dosta sta pricaju. Sad sam opet zaboravila malo jer... nije to jezik kao engleski, spanski... cujes ih svaki dan bla bla... udje ti u mozak. Meni je japanski laksi od engleskog jer samo povezuju reci clanovima. Nihongo wa totemo omoshiroi desu! :D Ehhh, ali mene po pitanju koji je jezik lak koji tezak ne treba slusati, jer sam manijak koji ce pre zapamtiti kako se na finskom kaze "molim vas, pricajte sporije" nego kako se na englskom kaze "sprovesti" a da pri tom sa engleskim nikad nisam imala nekih problema :D
 
Meni japanski nije toliko tezak koliko nemas sa kim da pricas pa da vezbas. Jedno vreme sam stalno gledala japanske fimove i tek onda videla da kapiram dosta sta pricaju. Sad sam opet zaboravila malo jer... nije to jezik kao engleski, spanski... cujes ih svaki dan bla bla... udje ti u mozak. Meni je japanski laksi od engleskog jer samo povezuju reci clanovima. Nihongo wa totemo omoshiroi desu! :D Ehhh, ali mene po pitanju koji je jezik lak koji tezak ne treba slusati, jer sam manijak koji ce pre zapamtiti kako se na finskom kaze "molim vas, pricajte sporije" nego kako se na englskom kaze "sprovesti" a da pri tom sa engleskim nikad nisam imala nekih problema :D

Ja preko anime-a :D
z:mrgreen:

lol u zadnje vreme najvise koristim frazu : ''kimi o ai shiteru '' z:D:zstidljivko:
:sanke::bob:z:dm5::grudvanje:
 
:

Upoznala sam dosta Japanaca. Mladi mi se uglavnom ne dopadaju, naravno ima izuzetaka. Dosta su umisljeni, sa jednim sam se bas pokacila nesto me je izazivao pa je dobio po nosu. :hahaha: moji drugari nisu mogli da veruju. Stariji su jako kulturni i imaju snazan osecaj za postovanje i cast. Sto se onih izuzetaka tice, nekoliko momaka koje sam upoznala su bili divni! Vaspitani, dobra deca. Kad su culi da volim njihovu zemlju vise od svoje, joj kakav sam paket poklona dobila :D lepeze, origamije, knjige o origamiju, ma cuda! I tako... :D

.:klap:

gde si nasla te japansce? mozda budu zainteresovani da i meni pokolen nesto... lol
inace, obozavam japan, japansku kulturru, huhinj i naravno jezik!!! :))
 
Poslednja izmena:
Hehehe, pa to je sve nekako bilo... moj trener poznaje dosta Japanaca, bio je nekoliko puta u Japanu... joj blago njemu, upoznao je Maasaki Hatsumi-ja :D a i ucila sam japanski pa smo imali posete iz Japana. Isto tako, oce me, sta da ti kazem. Sretala sam ih i na ulici, upoznavala tamo vamo... Jednog sam vijala po Barseloni, sva sreca drugarice su me otreznile od ludila posle par samara. Mirna k nozi! :hahaha: salim se, ali stvarno... ponekad mislim da je moja fascinacija Japanom bolesna :tease: I takooo... :)
 

Back
Top