УДАВИО СЕ "ВОЈВОДА МИШИЋ"...

Enigma_M

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
116
Иако је градска власт категорички тврдила да је све спремно за одбрану од поплава, а да Београду не прети никаква опасност - пред њеним очима, једна од најбитнијих саобраћајница у граду, Булевар Војводе Мишића, поплављена је и затворена за саобраћај.
Дакле, порука је јасна: ова градска власт, има више афинитета ка дувању балона, него ка пуњењу врећа са песком и прављењу брана и насипа!
 
Enigma_M:
Дакле, порука је јасна: ова градска власт, има више афинитета ка дувању балона, него ка пуњењу врећа са песком и прављењу брана и насипа!
:confused:

O čemu ti to pričaš? :) :lol: Nije kriva gradska vlast za visok vodostaj reka.Zbog visokog vodostaja došlo je do izlivanja kanalizacije u Bulevaru Vojvode Mišića.
 
samo im zameram taj palanacki metro..tj,tramvaj koji ce da prave...

Nije to nikakav palanački metro.Light rail ili laka zeleznica se sastoji od nadzemnog i podzemnog dela, ona se uvodi iz vise razloga, ali kod nas je primaran taj sto se novca za "teski" metro jednostavno nema!
Light rail koriste mnogi gradovi naprimer: Porto, Sevilla, Hanover, Frankfurt, Stuttgart, Keln...Cak i neki gradovi koji imaju pravi-teski metro imaju verziju light raila

To se sve može videti na sajtu http://www.urbanrail.net/
 
@dejan_
sve je to lepo,ali pogledaj koliko gradova ima pravi metro na toj karti...ok,nema se para(pitanje;))ali,to je dugorocna stvar,za koju bi se naslo kinte...ipak,treba da budemo metropola..ni taj laki metro nije za dz,a pitanje koliko ce da ostvari funkciju da radikalno skrati vreme putovanja...nekako,mi uvek nesto kratkorocno radimo
ok,videcemo kako ce to izgledati;mozda se prijatno iznenadim
 
Gradska vlast je jedna od boljih , u poslednjih dvadesetak godina. Ko ne vidi koliko se Beograd izgradio, koliko, kako jece , jedan od forumasa, sve vise lici na Evropske metropole, taj je ili zlonameran, ili nije video bas previse velikih gradova.
Ima primedbi, mnogo, naravno i problema ce uvek biti (to je deo zivota velegrada), ali ne verujem da bi Beograd ovako izgledao, i dobio priznanje za najperspektivniji grad u Jugoistocnoj Evropi, da je na izborima za gradonacelnika pobedio Aca Vucic, i njegov strucni tim.
Dakle, Beograd se nikad vise nije izgradjivao, i sredjivao svoju infrastrukturu, kao sada. Kada mi dodje neko iz inostranstva, zaista nemam razloga da se postidim da ga provedem gradom, sto nije uvek bio slucaj.
Sto se metroa tice, naravno da bi voleo podzemni, pravi, veliki metro, ali to je zaista za sada preskupa investicija.Kada se bude moglo, gradice se, a u kombinaciji sa lakim metrooom, sto je praksa u nogo velikih gradova, narocito u USA, bice bolji saobracaj u gradu. Moramo se pomiriti s tim , da zivimo u Velegradu, i da ce uvek biti problema u prebacivanju s kraja na kraj grada. To nije samo nasa boljka.
 
Dejan_:
:confused:

O čemu ti to pričaš? :) :lol: Nije kriva gradska vlast za visok vodostaj reka.Zbog visokog vodostaja došlo je do izlivanja kanalizacije u Bulevaru Vojvode Mišića.

Висок водостај и изливање река из корита је природна елементарна непогода, против које се нису конкретним средствима борили само људи из каменог доба, већ су они који преживе катаклизму, стајали и призивали богове у помоћ... Међутим од египатске цивилизације па до данас, организована друштва знају за одбрану од елементарних непогода. За одбрану од поплава граде се канали за одводњавање, бране, насипи, а у критичним ситуацијама постављају се вреће са песком, ојачене најлонима и постављају се пумпе за испумпавање вишка воде... Уводе се даноноћна дежурства на привременим насипима и на сваку промену стања на терену се адекватно реагује. Градови се посебно штите.
Данима на телевизији пратимо борбу са поплавама у средњој Европи, људи организовано праве додатне бране и испумпавају вишак воде, речју чине све да последице поплава буду што мање и што брже саниране. Сличну слику смо могли видети и у Новом Саду, где је градска власт огранизовано обезбедила Дунавску обалу у дужини од 7,5 километара и заштитила свој град.
Да је у питању неки уносан бизнис, вероватно би и београдска власт нешто предузела, а овако можда ће увести ГОНДОЛЕ за превоз путника до Бановог брда...
 
Видим да сте се распричали о метроу и морам да вас упозорим да то није тема, али кад већ помињете метро, морам вас подсетити на једну чињеницу, за 10 година колико је ДС у континуитету на власти у Београду, није изграђен ни један једини мост, а потребна су барем још два моста преко Саве и један преко Дунава, да не причам о томе да је садашњи Панчевачки мост - зрео за детаљну реконструкцију и да сада, овакав какав је представља опасност по путнике.
 
Enigma_M:
Видим да сте се распричали о метроу и морам да вас упозорим да то није тема, али кад већ помињете метро, морам вас подсетити на једну чињеницу, за 10 година колико је ДС у континуитету на власти у Београду, није изграђен ни један једини мост, а потребна су барем још два моста преко Саве и један преко Дунава, да не причам о томе да је садашњи Панчевачки мост - зрео за детаљну реконструкцију и да сада, овакав какав је представља опасност по путнике.
Biće kao u Novom Sadu u slučaju starog Varadinskog mosta koji je bio u bar dvostruko lošijem stanju od Pančevačkog. Čeka se da se sruši ili da ga neko tresne raketom ili bombom. onda će se odjednom naći sredstva i eto mosta za godinu-dve.
Srbija!
 
Enigma_M:
Иако је градска власт категорички тврдила да је све спремно за одбрану од поплава, а да Београду не прети никаква опасност - пред њеним очима, једна од најбитнијих саобраћајница у граду, Булевар Војводе Мишића, поплављена је и затворена за саобраћај.
Дакле, порука је јасна: ова градска власт, има више афинитета ка дувању балона, него ка пуњењу врећа са песком и прављењу брана и насипа!

Važno je da je lova bačena na Nemanjinu, da Vlada i drugari imaju lep pogled sa prozora. A za Bul. Vojvode Mišića, koga briga? Njime se inako vozi običan svet, sa njima je lako. Zatvoriš ulicu, privremeno ukineš gradski prevoz koji tuda ide, pa neka se snalazi kako ko ume. Gradske vlasti sad mole Boga da voda ode što pre, a pošto Srbi imaju kratko pamćenje, nakon malo psovanja, opet će za koji dan da hvale urbanu facu Bogdanovića.
 
Wesley Earl Craven:
Važno je da je lova bačena na Nemanjinu, da Vlada i drugari imaju lep pogled sa prozora. A za Bul. Vojvode Mišića, koga briga? Njime se inako vozi običan svet, sa njima je lako. Zatvoriš ulicu, privremeno ukineš gradski prevoz koji tuda ide, pa neka se snalazi kako ko ume. Gradske vlasti sad mole Boga da voda ode što pre, a pošto Srbi imaju kratko pamćenje, nakon malo psovanja, opet će za koji dan da hvale urbanu facu Bogdanovića.

Тачно тако. Оно што им је пред очима и где постоји неки "проценат", тога се радо прихватају, а како ће широке народне масе стићи до Бановог брда, Церака, Жаркова...то их наравно уопште не интересује, јер они станују и раде или у кругу двојке или на Дедињу...
 
Ovo sa poplavom je najočigledniji primer koliko je gradska vlada na čelu sa "urbanom facom" Bogdanovićem nesposobna i nezainteresovana za ono što ne puni njihove džepove. Ako ovo nije razlog za ostavku, ja ne znam šta je.

A ovi klasični primeri eldepeovskog razmišljanja "dok moja zadnjica nije ugrožena, baš me briga" nisu vredni repliciranja. Nemojte zaboraviti da se nikad ne zna šta vas sutra može da strefi, pa dok se budete češali "kako i šta sad", moći ćete da se ludo zabavljate čitajuži tuđ bedni humor na nekom forumu.

U svakom slučaju - Bogdanoviću, OSTAVKA!
 
Petar_FPN:
ma ne..kakve bre ostavka?!chovek ok radi...
priznaj da trazis ostavku samo zato sto je on iz ds-a..budi posten;)

Apsolutno NE! Ovo nije političko pitanje, već pitanje (ne)sposobnosti. Dve nedelje, ako ne i duže, najavljuju se velike poplave. One od prošle godine nam nisu bile dovoljna opomena. Dakle, gradska vlada se pokazala nesposobnom. Ako je trećina grada odsečena zbog NAJAVLJIVANIH poplava, šta treba da očekujem ukoliko se dogodi nešto zaista nepredvidljivo?

Pre sat vremena čuh na BK da će bulevar sutra biti potpuno zatvoren za saobraćaj. Ne znam da li će biti tako, ali ako bude, obistinjuje se ono iz moje prethodne poruke. Zatvoriće bulevar, a ti narode - snalazi se. Ja radim u centru, moja žena kod Sajma i sad nemamo pojma kako ćemo i gde ćemo sutra, kao i šta ćemo sa detetom. Verujem da još mnogo nas koji živimo po Čukarici razmišljamo o tome. A ko je kriv? Ko se nije na vreme pripremio?

Krivi su Bogdanović i gradska vlada. To je njihov posao. I nije važno to što sam ja lično ovim ugrožen. Da je neko sranje u blokovima, reagovao bih isto, jer da ponovim - nikad se ne zna gde i koga šta može da strefi. Bedno je praviti političko pitanje od tuđe muke, tim više što u narednim danima kada će voda još rasti, kuće nekih naših sugrađana mogu da budu poplavljene - dakle, neko će trpeti direktnu štetu. 'beš odlazak na posao, ali treba li neko da izgubi imovinu ili ne-daj-bože život, pa da se ovde zapitamo - odgovoran li je neko za ovo?

I još nešto. Podsetiću vas da je prva vest bila laž - "pukla cev". Ma, 'ajde! Nije nego. A Budimpešta se bori sa vodom već dva dana.

Dakle, Bogdanoviću - OSTAVKA!
 
Ово са овом поплавом београдског приобаља, а да при том није предузето апсолутно НИШТА, је пример невероватне неодговорности и дрскости!
Стога и ја сматрам да градоначелик Ненад Богдановић и комплетна градска влада, која је узгред буди речено себи "назидала" астрономске плате, треба да поднесу - ОСТАВКЕ!
 
Petar_FPN:
ma ja mislim da i sam premijer treba da da ostavku zbog ovoga:roll:...vanredni izbori na svim nivoima;)
p.s.da ne govorimo o generalstabu,sinodu...

Zaista, možeš ti da daš i mnogo bolji komentar od ovoga.

Ti smatraš da Bogdanović posle ovoga treba da ostane tu gde jeste ili iz čisto političkog razloga (zato što si negde na liniji DS - LDP) ili zato što te nedaće lično ne dotiču. Ja mislim da sve što sam napisao najočiglednija istina.
 
ok,jel ti stvarno mislis da je srbija zemlja gde postoji luksuz raspisiranja izbora i nove kampanje,zbog izlivanja reke u nekolicinu ulica?
mislim da su,ipak preduzimane radnje da do toga ne dodje..ali,visha sila..nije se nista katastrofalno desilo..reke su probile u priobalne ulice kroz kanalizaciju...nisam struchan,ali ne znam kako se to moglo sprechiti?jesi video kolike su poplave u ceskoj?pola zemlje je polavljeno,pa ne znam da li je logika bila da su svi gradonacelnici pogodjenih gradova i mesta dali ostaveke ili smenjeni...razumem da tebi sa chukarice jeste cimanje,ali ce ovo prochi za nekoliko dana..ipak,nista dakle toliko katastrofalno..lepo zaobidji bulevar
 
Pod jedan, zaobići bulevar nije tako jednostavno, ali to je d(r)uga priča - pruga koja je tu velika smetnja, nepostojanje mosta na Adi, itd... Usko grlo Beograda. Krenulo je tu da se radi kad je uklonjen semafor kod Sajma, a prilaz sređen + je stavljena ograda (što ne sprečava morone da idu duž iste, ne bi li je zaobišli, što je treća priča...)

Prošao sam danas, ima vode podosta, iako je toplo i suvo. Međutim, prohodno je. Šta će biti ako padne kiša, a reka će svakako nastaviti da se diže - videćemo.

Poenta nije u tome. Poenta je da ništa nije urađeno da se ovo spreči. Nisam ni ja stručan, ali evo sad silom prilika mogu da vidim - stavljaju se džakovi sa peskom, a po logici stvari odvodi za kišnicu bi trebalo da budu potpuno očišćeni, što ne znam da li je učinjeno. Takođe, video sam neku pumpu kako radi kod podvožnjaka; ako se poplava očekivala, valjda je trebalo da je montiraju pre izlivanja, a ovako je dva dana podvožnjak bio vodena klopka. To su neke moje laičke ideje o pripremama, verujem da je moglo i mnogo više.

Inače, imali smo sreće što je voda počela da preliva u subotu, pa su "dežurne službe" imale dovoljno vremena da vade fleke do ponedeljka. Da je sve krenulo u radni dan, nastao bi kolaps.

Što se tiče potopljenih evropksih gradova... Ne znam šta je činjeno tamo, ali pošto su poplave nekoliko godina unazad, siguran sam da čine šta mogu. Ako je bilo preventive, pa se voda izlila... šta ćeš. TO je viša sila. Ovo kod nas je čist nemar, nesposobnost i nezainteresovanost. Što ti meni reče, "lepo zaobiđite bulevar". Ako je takvo razmišljanje gradskih vlasti, treba svi da se gone do đavola. Uzgred, nisam čuo da je "gradska faca" sišla da vidi ima li štete po priobalju. Mislim, bar to nije bilo teško. "Udari nas viša sila, saniraćemo, kao Ameri u Nju Orlinzu" i tako te govorancije.
 

Back
Top