Lečenje samo jednog partnera?
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Lečenje samo jednog partnera?

Podrazumevano Lečenje samo jednog partnera?

Lečimo se od steriliteta 6 godina. U istoj situaciji su i naši drugovi. Ja sam radila laparoskopiju pre tri nedelje,a ona bi trebala to da uradi oko Uskrsa. Međutim izolovali su joj Ureaplazmu i samo njoj rekli da pije eritromicin i da će joj raditi laparoskopiju po planu ako joj nalaz bude negativan odmah po popijenoj terapiji.
    Nisam lekar i iščitala sam o Ureaplazmi i ostalim polno prenosivim bolestima u vašim ponudama, ali mi ovo nije jasno. Kako je moguće da leče samo nju? Zar se posle neće pojaviti,,ping-pong,,efekat? I kako odmah posle prestanka uzimanja terapije da radi analize? Zar ne treba neko vreme sačekati?
    Molim Vas da mi potvrdite ili opovrgnete mišljene,jer mi je stalo do njih.Znam da se muče koliko i mi i ne bih želela da im se nešto iskomplikuje.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Lečenje samo jednog partnera?

Potpuno ste u pravu, prvo ureaplazma zahteva malo dugotrajniju i jacu antibiotsku terapiju.Drugo, uvek se lece oba partnera ,cemu onda lecenje ako ovaj drugi i dalje ima infekciju.Pitanje je da li su i muskarcu radjeni brisevi,spermokultura,spermogram?
    Nakon zavrsetka dvonedeljne terapije uvek se ceka 7 do 10 dana do ponavljanja brisa, tek sa dobijanjem negativnog rezultata(sto u ovom slucaju sumnjam da ce se desiti jer eritromicin ne deluje na ureaplazmu,ili se koristi tek kao alternativni lek) se sme raditi laparoskopska intervencija.

Slične teme

1. Kakvog bi partnera zeleli a kavog partnera "dobijamo"..
    Autor emily2 u forumu Astrologija odnosa
    Odgovora: 211
    Poslednja poruka: 27.06.2013., 16:14
  2. Lečenje gladovanjem
    Autor veca11 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 08.11.2012., 23:54
  3. Agamaglobulinemija i lecenje
    Autor dyku u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.03.2007., 21:40
  4. Lecenje hlamidije