Tamo daleko

Okinava

Početnik
Poruka
10
Zaista bih želeo da neko odgovori na moju temu da otvori dušu i da mi kaže kako se živi tamo,kako je dospeo tamoi kako se snašao.Može i mna meil.Puno pozdrava svima preko bare. :D :D
 
Brate,sta da ti kazem zivi se sa jedne strana dobro a sa druge nikako.Sat ti zvoni oko 6 ujutro otprilike,odlazis da radis,a do posla ima da se naputujes.Onda radis,ali stvarno radis i to opasno radis dok ne dodje vrijeme da ides kuci,a kad dodjes kuci vec je mrak a ti lepo u kupatilo pa za kompjuter ili TV neko kratko vrijeme pa u krevet na spavanje,pa sutra opet iz pocetka.Svake sedmice primas platu za prethodnu sedmicu i nisi u krizi.Ali sta ti hocu reci IMAS U DZEPU A NEMAS U DUSI
 
upravo tako kako je vidar napisao,imas radno odelo i pizamu.....robujes poslu i kreditima,ma nigde nema zivota kao kod nas,nista nema ukusa kao kod nas,ni ta jabuka nije jabuka.....
 
ovo sto pricaju ovi dripci nije tacno
U principu se lepo zivi
Prvih godina imas problema dok ne naucis jezik i nadjes odgovarajuci posao. Ostalo je super fino se zaradjuje lepo zivi - stvarno mozes sebi sve da priustis
 
cveal, tebi je sigurna sam tamo dobro, jer mi licis na dripce kod kojih si dosao. Samo oni nazivaju "dripcima" one koji se sa njima ne slazu, ili ne vole "njihove pare i cinjenicu da su oni najbolji na svetu". Tacno dobro je svima onima koji imaju samo jedan cilj-novac. Kir Janja je najsrecniji dok mulja zlatnike kroz svoje ruke. Niti ih trosi, niti uziva u necemu sto moze da se plati zlatnicima. Sama boja dolara je dovoljna nekima da im bude lepo. A onim drugima treba nesto drugo. E tim drugima nije lepo da budu emigranti.
 
od svega ima pomalo istine,sve zavisi kako se ko snadje ,a mislim da je najbitnije vreme koje prodje i kako se utrosi,jer zaista u prvih nekoliko godina se radi svasta otprilike ,a opet je veliki problem ,znam skoro sve ljude koji su vani,a govoricu samo u svoje licno ime ,da me ubila homesick u prvih godinu dana,i htedoh se vracati posle nedelju dana.Opet legnes na rudu i guras napred. I tamo i ovde sam radio sve i svasta sto ce mi doneti kintu koja mi treba da zivim onako kako ja hocu,u granicama legalnog naravno , tako da meni i tamo i ovde ok. Tamo me ubilo kojekakvo ispiranje mozga,svakojake price,prevare ,ima toga i ovde a zaista bi mogli da ucimo od engleza kako se iste rade sa osmehom na licu bez da se drkamo ,jedino sto mi nedostaje je sport(nas naravno). Bilo ko sta da kaze je subjektivno i svako ce drugacije protumaciti i drugacije progutati misljenje i opaske drugih ljudi,samo znam da se nasi ljudi vani jako brzo naviknu na zute linije i nepostojanje guzvi.Samo znam da sam pre imao problem izaci iz zemlje zbog svakojakih peripetija ,viza i sl, da me generalizuju kao i 90% normalnih ljudi u Srbiji i etiketiraju me za nesto sto nemam veze, a opet sad , mogu gde hocu i idem gde hocu. Mogu samo reci da se svi ljudi mogu vratiti odakle su otisli ako im ne uspe,pa tako ako imate prilike i mogucnosti da odete i vidite,iskoristite,cekace Srbija sa zadimljenim kafanama i kaficima ,praznim dzepovima,prljavim ulicama,neplacenim kartama,devojkama kojima muskarci ne smeju prici jer nemaju para za dope ili bilo kakvu gudro da se srede i dobiju na kurazi, i onim drugim devojkama koje ce se muvati sa starcima za krpice i lastinu kartu,cekace isto drustvo u pekari sa istom pricom kako je neko cupi jer se ne javlja a zapalio je preko i sad zaboravio drugove , a taj isti kad dodje posle X godina prodje mu vreme i odmor probajuci da ih skupi na jednom mestu jer ne mogu ocima da se gledaju vise.
Zato ko moze nek proba i vidi kako je sa druge strane ograde, pa ce lako da se vrati u najbolje zezanje na svetu i pijanke do zore i cupi gadro rock'n'roll ,a vreme leti i ne prasta.
Ko me razume naravno razumece, ko me psuje naravno psovace me, tako da je ovo moje iskreno misljenje pola sata pred ponoc( i nemam pidzamu i radio sam jako i malo sedim uz comp i naravno volim Srbiju).
Veliki pozdrav svima sa kraja sveta
CAOS.
 

Back
Top