Svajcerska
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Svajcerska

Početnik @Vanesa. (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Svajcerska

Ima li koga iz Svajcerske?Ako ima pisite malo kako je tamo.O standardu vec znam da je dobar.Interesuju me druge stvari,Svajcerska kao zemlja,mentalitet,nocni zivot itd...

pajamaca
    Guest

Podrazumevano Re: Svajcerska

švajcerska?
    gde ti je to, dete
    btw smaraš

Domaćin PRIMUS (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano Zivot u svajcarskoj

Pozdrav. Interesuje me kakvaj je zivot u svajcarskoj?

Domaćin PRIMUS (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano Re: Zivot u svajcarskoj

Nije valjda da nikog nema iz Svajcarske ????

Početnik
    Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa,valjda si cuo kad ljudi kazu za nekog ko zivi dobro da zivi kao svajcarac. Extra je u svici,ali ces tesko srediti papire. To je zemlja gde rodjenjem ne stices drzavljanstvo. Odakle si ti? Zasto te zanima CH? Pozz

Domaćin PRIMUS (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio mariogogo Pogledaj poruku
    Pa,valjda si cuo kad ljudi kazu za nekog ko zivi dobro da zivi kao svajcarac. Extra je u svici,ali ces tesko srediti papire. To je zemlja gde rodjenjem ne stices drzavljanstvo. Odakle si ti? Zasto te zanima CH? Pozz
    Ipak ima nekog. Ma ono, imam svedsko drzhavljanstvo pa bih mozda malo menjao podneblje. Ti si u svici?

Početnik
    Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nisam i CH,ziveo sam radije u becu sad sam u nisu. ti zivis u svedskoj? da nisi iz negotinske krajine? pozzz

Domaćin PRIMUS (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio mariogogo Pogledaj poruku
    nisam i CH,ziveo sam radije u becu sad sam u nisu. ti zivis u svedskoj? da nisi iz negotinske krajine? pozzz
    Da, zivim u svedskoj, pa bih malo menjao "atmosferu" ali slabo ko ovde ima iskustva iz svice.
    Nisam iz negotinske krajine

Početnik nosstalgija (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Generalno... najlepshi zivot je u Srbiji... Vec sam 16 godina u Nemachkoj i kad bih mogla da vratim vreme- nikad se vishe ne bi odluchila na taj korak! Chesto sam u Shvajcarskoj kod prijatelja i ovako: ako si akademac i nadjesh posao u struci odlichno se zaradjuje al su i cene "odlichne" pa se lako potroshi sve shto se zaradi. Ako imash srednju struchnu spremu ili si nekvalifikovan- onda ne razmishljaj o Shvajcarskoj jer si u tom sluchaju rob!!! Radish kao stoka za sitnu lovu. Svega ima- nema slovenske dushe, pa kad se najedesh (i to je bolje u srbiji), obuchesh u marke, provozash u dobrom autu i tako josh poneshto onda shvatish da nemash sa kime da popijesh nedeljnu kaficu niti znash chiji tel da okrenesh za neobavezno caskanje (opet- ako ne okrenesh neki u srbiji). Nadam se da si me razumeo/la, veliki pozz

Nov član
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

pozdrav svima
    malo sam se zainteresovala oko price o CH.
    imam 24 godine i citav zivot sam u Bosni,moj otac je radio u Ch i tamo dobio penziju ,od 2001 godine me je preveo tamo, ,prijavio na svoju adresu u svoj stan i poceo mi placati osiguranje,tad sam imala manje od 18 godina, iako sam ja srednju skolu zavrsila ovde,visu skolu sam zavrsila u Beogradu ,pokusala na sve nacine da dobijem bilo kakav normalan posao i nisam uspjela....posto imam sansu da zivim u CH tj. imam C vizu.interesuje me kako se zaposliti u ch? da li se smijem ,i kako prijaviti na biro rada? kako najlakse doci do posla ??? zavrsila sam srednju skolu za fizeotarapeuta, i visu skolu za sanitarnog tehnicara...

Domaćin PRIMUS (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio nosstalgija Pogledaj poruku
    Generalno... najlepshi zivot je u Srbiji... Vec sam 16 godina u Nemachkoj i kad bih mogla da vratim vreme- nikad se vishe ne bi odluchila na taj korak! Chesto sam u Shvajcarskoj kod prijatelja i ovako: ako si akademac i nadjesh posao u struci odlichno se zaradjuje al su i cene "odlichne" pa se lako potroshi sve shto se zaradi. Ako imash srednju struchnu spremu ili si nekvalifikovan- onda ne razmishljaj o Shvajcarskoj jer si u tom sluchaju rob!!! Radish kao stoka za sitnu lovu. Svega ima- nema slovenske dushe, pa kad se najedesh (i to je bolje u srbiji), obuchesh u marke, provozash u dobrom autu i tako josh poneshto onda shvatish da nemash sa kime da popijesh nedeljnu kaficu niti znash chiji tel da okrenesh za neobavezno caskanje (opet- ako ne okrenesh neki u srbiji). Nadam se da si me razumeo/la, veliki pozz
    Razumem te, medjutim prosao sam kroz muke" gastrbajterske" koje ti opisujes, ipak hvala na odgovoru

Početnik
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nosstalgija Pogledaj poruku
    E svaka cast kako si u tri crte opisala zivot u svici. Nije zlato sve sto sja! Poz svima

Početnik
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ostrogorski Pogledaj poruku
    pozdrav svima
    malo sam se zainteresovala oko price o CH.
    imam 24 godine i citav zivot sam u Bosni,moj otac je radio u Ch i tamo dobio penziju ,od 2001 godine me je preveo tamo, ,prijavio na svoju adresu u svoj stan i poceo mi placati osiguranje,tad sam imala manje od 18 godina, iako sam ja srednju skolu zavrsila ovde,visu skolu sam zavrsila u Beogradu ,pokusala na sve nacine da dobijem bilo kakav normalan posao i nisam uspjela....posto imam sansu da zivim u CH tj. imam C vizu.interesuje me kako se zaposliti u ch? da li se smijem ,i kako prijaviti na biro rada? kako najlakse doci do posla ??? zavrsila sam srednju skolu za fizeotarapeuta, i visu skolu za sanitarnog tehnicara...
    Cao, poneses sve diplome i knjizice sto imas i prijavis se na RAV , biro za rad. Tu ces nauciti kako da pravis cv i kako da nadjes posao. Verovatno ti i finansiraju kurs nemackog jezika. Ako odmah hoces da pocnes da radis odmah , ako nemas finansijsku podrsu familije, trebas da prihvatis bilo koji posao sto ti oni nude ili moras da ides na sozialnu pomoc. to ne preporucujem jer posle sve pare mora da se vrate. Naravno te pitaju sta volis da radis i gledaju kvalifikaciju.

pozdrav

Početnik milan0505 (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ovde nema sta oduzeti niti dodsti......
    nostalgija ti je potpuno i slikovito u par reci opisala zivot u ovoj maloj zelji....
    pozzzzz iz Zuerich-a

Nov član
    Učlanjen
    01.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja bih jako volela da saznam da li se nesto promenilo od kad si ovu poruku napisala??ja imam sestru u svajcarskoj koja je pravnik ima njihovo drzavljanstvo,ja sam medicinska sestra opsti smer,isto sam zavrsila visu sanitarnu u beogradu ...volela bih da stupim u kontakt sa tobom ako si u svajcarskoj ..jer sam i ja tamo...pozdrav

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

sta se na kraju desilo sa svima vama koji ste hteli u Svajcarsku ?

Nov član
    Učlanjen
    11.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozz!Ovako,imam babu i dedu(ne rodjene) u Svajcarskoj.Zanima me da li bi oni mene mogli prijaviti na njihovu adresu,koji je postupak toga,sta meni treba a sta njima od papira,i da li ja sa tim prijavljivanjem na njihovu adresu mogu da radim u Svajcarskoj legalno.

ps.molim na odgovorima,jer samu frci,a i imam jos pitanja.Veliki pozdrav!!!!

Početnik chale23 (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

---------------------------------------------------
    http://zabavamiliona.blogspot.com/

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

bas je sve misteriozno oko te Svice, niko nista da napise, konkretno i direktno..

Početnik DJOLJE (avatar)
    Učlanjen
    10.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jo-anna-cool Pogledaj poruku
    Cao, poneses sve diplome i knjizice sto imas i prijavis se na RAV , biro za rad. Tu ces nauciti kako da pravis cv i kako da nadjes posao. Verovatno ti i finansiraju kurs nemackog jezika. Ako odmah hoces da pocnes da radis odmah , ako nemas finansijsku podrsu familije, trebas da prihvatis bilo koji posao sto ti oni nude ili moras da ides na sozialnu pomoc. to ne preporucujem jer posle sve pare mora da se vrate. Naravno te pitaju sta volis da radis i gledaju kvalifikaciju.

pozdrav
    KAKO BRE DA VRATIS PARE SOCIJALI ,,??? TO PRVI PUT CUJEM , BEZVEZE TA SVAJCARSKA

Početnik
    Učlanjen
    25.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

treba mi prenociste u svajcerskoj na par dana..Od nedelje sam u bazelu

rokabili@beotel.net momak 1984 srbija

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio Suhimilek Pogledaj poruku
    treba mi prenociste u svajcerskoj na par dana..Od nedelje sam u bazelu

rokabili@beotel.net momak 1984 srbija
    e ovde ako ga ne nadjes nigde neces..

Obećava
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

За све који би да се жене у Швици... од 1.1.2011. на снагу је ступио закон по коме странци не могу да се венчавају са швајцарским држављанима, ако немају сређене папире.

Озбиљно кршење људских права, али шта се може, разумем их. Шиптари са Косова само пушкарају по целу ноћ. Треба спречити лажне бракове зарад папира.

http://www.beobachter.ch/justiz-behoerde/auslaender/artikel/scheinehe_scheingefecht-um-eheschein/

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio ladimir Pogledaj poruku
    За све који би да се жене у Швици... од 1.1.2011. на снагу је ступио закон по коме странци не могу да се венчавају са швајцарским држављанима, ако немају сређене папире.

Озбиљно кршење људских права, али шта се може, разумем их. Шиптари са Косова само пушкарају по целу ноћ. Треба спречити лажне бракове зарад папира.

http://www.beobachter.ch/justiz-behoerde/auslaender/artikel/scheinehe_scheingefecht-um-eheschein/
    sta ovo konkretno znaci ?

Obećava
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Као што сам написао, нема венчавања у Швици за туристе.

Значи Хедонисто, ти одеш на пут у Чоколенд и упознаш жену свог живота, која је сасвим случајно рођена Швајцаркиња, хоћеш да је ожениш, али шипак, забрањено је. Прво среди боравишне папире, а то без брака са имаоцем швајцарског пасоша не можеш да урадиш, па се онда жени.

То је урађено јер је практично сваки трећи брак са странцима у Швајци, лажан. Навадили се на паре, па се венчавају са странцима и сређују им папире. Када сам чуо да се цене крећу од 40.000 до 60.000 франака запитао сам се да ли су ти људи нормални, па ја да имам те паре урадио бих нешто овде, не би ми пало на памет да идем у посрано иностранство.

Значи, Хедонисто, то конкретно значи, ако си спремио 40.000 да даш некој Швајцаркињи да се лажно уда за тебе и среди ти папире, боље батали ствар јер од тога нема ништа, бар док се овај закон, који представља озбиљно кршење људских права, не обори.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •