Francuska

@Vanesa.

Početnik
Banovan
Poruka
21
Ima li koga iz Francuske?Ako ima pisite malo kako je tamo.O standardu vec znam da je dobar.Interesuju me druge stvari,Francuska kao zemlja,mentalitet,nocni zivot itd...
 
Standard dobar???????a kako ti to vec znas,gde si videla to na tv.
A mozes i sama napraviti racun,evo primer/plata 1000-1200€,(pocinjes u 9h00 ili 10h00-zavrsavas u 19h00 ili 20h00),kirija ili kredit za kupljeni stan izvadis 700€,sta ti ostaje da ne racunas internet 30€,mobilni min. 49€,struja-gas oko 100€,kutija cigareta 5€x30 dana=150€,osiguranje za stan,auto,pa da pojedes nesto(radi reda),da se obuces,da izadjes da popijes jednu kafu od 3€ i da ne navodim jos neke sitnice .............a plus sto treba da ustedis za odmor........pa sad ko voli nek izvoli !
 
Standard dobar???????a kako ti to vec znas,gde si videla to na tv.
A mozes i sama napraviti racun,evo primer/plata 1000-1200€,(pocinjes u 9h00 ili 10h00-zavrsavas u 19h00 ili 20h00),kirija ili kredit za kupljeni stan izvadis 700€,sta ti ostaje da ne racunas internet 30€,mobilni min. 49€,struja-gas oko 100€,kutija cigareta 5€x30 dana=150€,osiguranje za stan,auto,pa da pojedes nesto(radi reda),da se obuces,da izadjes da popijes jednu kafu od 3€ i da ne navodim jos neke sitnice .............a plus sto treba da ustedis za odmor........pa sad ko voli nek izvoli !

Bravo - bash tako. Nema nishta vishe od Francuske i perspektive zivota u njoj. Bila je to nekada drzava u kojoj si mogao da radish, lepo zivish i ushtedish...a danas nishta vishe od toga. Kako ja to kazem : BIVSHA drzava.
 
Sram vas bilo....devojka se je uclanila 2006 na Krstu...vi ste je sad prepali kako je u Fr strasno i ona pobeze...:lol: Nije samo u Fr danas tako, vec svugde.....ali opet bolje Fr no juga, jel? Jel bi se neko vratio? :P
 
France je multi-kulti drzava,sto je(po mom shvatanju)super stvar.E sad,zivot je svuda skup(pa i BG-u)ali ako naucis da da pametno trosis na putovanju,Fr. nije nikakav problem sto se para tice.Ako si student,mozes naci jeftine hostele za prespavati(pogotovu ako se nalaze u nekoj cetvrti(kineskoj,arapskoj,...)jer tamo je sve mnogo jeftinije).Nikad ne nosi puno kesa sa sobom jer je dzeparosa mnogo.Ako te ipak neko presretne samo mu daj 30-40 evra i reci da je to sve sto imas.Neretko se desavalo da turisti zavrse u bolnici sa nozem u stomaku jer su odbili da daju novac napadacu...
Sad sam te uplasila..8) izvini...
 

Back
Top