ko bese ti?

muzipuzi

Početnik
Poruka
41
ne znam dogadja li se ovo samo zenama al ajd ja velim da ovde pitam...Desava li se vama kada da ste neku osobu negde videli i sa njom pricali na nekom mestu gde radi ili je tu slucajno bila i da je posle izvesnog vremena sretnete, ona vam se smeska pozdravlja vas a vi da se ubijete ne znate odakle je znate...Meni se to nekoliko puta desilo, veoma mi je neprijatno i pitam se zato nastane takva blokada...da li su nam te osobe nezanimljive ili smo mi nesto odsutni...tek bas je glup osecaj...
 
meni se to dogadja prilicno cesto, priznajem, nije mi tada bas prijatno. mislim, neko moze da pomisli da se ja pravim vazna. ali nije to tako :D najgore je kada cujem jos i svoje ime. sva sreca, jos sam toliko mlada da mogu da pitam: izvini(te), ali se ne secam odakle te (vas) znam. mozda ce s vremenom biti bolje sa mojem pamcenjem :D
 
Zaboravljam imena ljudi sa kojima sam studirao ili išao u školu.
Sit se ispričam sa čovekom, i nemam pojma kako se zove.
Naravno, dešavalo mi se i da ne mogu da se setim odakle nekoga poznajem, ali nekako razgovor pokušavam da okrenem na stranu koja bi mi osvežila sećanje. Mislim da nisu u pitanju blokade, možda si jednostavno vizuelni tip, ne pamtiš imena ljudi za koje ne očekuješ da češ imati prilike da ih ponov sretneš. Ništa neobično..

Jbte, ala je sitna tastatura na ovom LTopu :lol: Qrčim se, imam i novi LT :razz:
 
Meni se to redovno desava posto sam do pre 6 godina zivela u jednom manjem mestu jer tamo sada retko odlazim a mene se vecina ljudi seca i onda mi se tako neko javi i zna ceo moj zivot pita me kako mi je brat, kako mi je na faksu a ja razbijam glavu da se setim ko je.
 
desava se uglavnom sa klijentima,posebno mi bude neprijatno ako mi kazu "prosli put ste me savetovali i super sam zadovoljna" ili "kupila sam parfem koji koristite i vi(naravno svakoj kazem da je to moj parfem i da je super i da ga obozavam) ili kazem da moj muz korsti
takodje sa predstavnicima brendova,chanel i estee lauder ne razlikujem jer imaju iste frizure,kad vidim da nailaze otrcim do neke koleginice i pitam koja je
a suprotno sto mi se desava kad vidim poznatu licnost ili nekoga ko zivi ili radi u komsiluku i posto to lice tako cesto vidjam tripujem se da poznajem osobu i zelim da joj se javim:lol:
 
Јаоооо..:-( ...ја са тим живим одувек...мислим, нисам сенилна само сад, под старос....:wink:

Тај осећај панике кад ми приђе неко и започне разговор, и ја знам да ту особу познајем, и да сам већ причала са њом, али немам благе везе ко би то могао да буде....онда ми мозак ради 300 на сат:''Сети се, сети се, сети се....'' :lol: ...И од фрке, још се више блокирам...
Некад се сита испричам, а немам појма са ким сам причала...:?
Најгоре ми је кад ме провале да их не препознајем, па ме питају: ''Зар ме се не сећаш...''.. Онда направим глупави смешак, као:''Не :? ''..Ужас!
Мени је то баш непријатно. Људи углавном мисле да сам уображена што им се не јављам на улици, а ја их у ствари не препознајем....:-(
 
Što te to opterećuje vopšte?
Ako nekoga ne prepoznaješ - nije ti ni bitan verovatno, a ako ti već nije bitan što da biješ glavu odakle se znate... Jeste, dešava mi se al' se nešto ne uzbuđujem.
 
Ja imam problem sa pamcenjem imena. Pricam sa nekim i znam da poznajem tu osobu, ali kada dodje do momenta da se obratim toj osobi imenom nastane bas bezveze situacija jer nemam pojma kako se zove
 
joj, jeste glupo...najgore je kad se TI setiš a on (recimo) krene da nagađa.....jao kako sam uživala, sve sam saznala s kim se druži i gde se kreće :lol: Nije bre, sreli smo se poslovno (al nisam rekla to! :lol: )
Ako nekoga dugo ne sretnem, zaboravim ime. Pa se podsetim. Pa ako OPET ne sretnem tu osobu duže vreme, opet ime iščili :? Yebo ime.
 
hanibaI77:
desava se uglavnom sa klijentima,posebno mi bude neprijatno ako mi kazu "prosli put ste me savetovali i super sam zadovoljna" ili "kupila sam parfem koji koristite i vi(naravno svakoj kazem da je to moj parfem i da je super i da ga obozavam) ili kazem da moj muz korsti
takodje sa predstavnicima brendova,chanel i estee lauder ne razlikujem jer imaju iste frizure,kad vidim da nailaze otrcim do neke koleginice i pitam koja je
a suprotno sto mi se desava kad vidim poznatu licnost ili nekoga ko zivi ili radi u komsiluku i posto to lice tako cesto vidjam tripujem se da poznajem osobu i zelim da joj se javim:lol:
:lol:
You are eviiiil :twisted:


...Meni se stalno desava da kad mi se neko ko me je ranije video javi (npr nadjemo se u istom drustvu) ja im pruzim ruku i pretstavim se :lol: ...Drago mi je... AAaaaaaaaaaaa, znamo se?
Oooooohhh..

.....ooops
 
uvek se secam likova,samo imena zaboravljam.dnevno se sretnem i popricam sa mnogo novih ljudi ali ih posle u gradu prepoznajem...vecinu.neki se stide kad me vide... :mrgreen:
 
Da,imam strasan problem oko pamcenja imena.I sto je najgore ne prodje ni 3 sec od trenutka kad ga je neko izgovorio,a ja vec izbrisala iz memorije.:roll:Ne radim to namerno,i stvarno ne mogu da objasnim zasto mi se to desava:-? Najgore je kad vidjam tog nekog na odredjenim mestima,komunicirm sa njim... i onda molim Boga da ne naidje neko poznat pa da moram da ih upoznajem:shock:,a ja ne mogu da se setim njegovog/njenog imena.To je bas bedak:lol:
 
naravno da mi se desava.

Jos kad se upoznajem sa ljudima obicno cujem samo moje ime... Bas moram da se koncentrisem :)

A inace face pamtim odlicno, i zato retko kad propustim da se setim lika, ali imena...
 
Secam da sam jednom srela u prolazu, godinu dana nakon prestanka vidjanja, tipa sa kojim sam bila u nekoj neobavezujucoj vezi. Osetila sam da me neko posmatra i zagledala se u njega, pokusavajuci da se setim odakle mi je poznat. Ukapirao je da listam fajlove, i njegova prenerazenost me je bas nasmejala
 
majcheki:
Što te to opterećuje vopšte?
Ako nekoga ne prepoznaješ - nije ti ni bitan verovatno, a ako ti već nije bitan što da biješ glavu odakle se znate... Jeste, dešava mi se al' se nešto ne uzbuđujem.

Оптерећује ме јер ми се то јако често дешава...а мислим да други немају баш тако изражен тај проблем ко ја...:?
И мисле да сам уображена....и стално се бламирам тим забуњивањем...:?
 
O, da, to mi se stalno desava. Al' ja im odmah kazem "ne mogu da se setim odakle se poznajemo, ne secam se imena itd." Sta me briga, ne mogu da se foliram. Ako je neko toliko sujetan da ne moze da predje preko toga - taj mi ni ne treba.
 
Hellen:
Оптерећује ме јер ми се то јако често дешава...а мислим да други немају баш тако изражен тај проблем ко ја...:?
И мисле да сам уображена....и стално се бламирам тим забуњивањем...:?

Znam - i za mene isto kažu i isto misle oni koji me ne poznaju dovoljno dobro :P
Al' nije to blam... Dešava se, ne mogu svi da te vole, da misle dobro o tebi i da budu zadovoljni što su ostali zapamćeni :P
 
ne da mi se desava! uh... stalno... jako slabo pamtim lica.... i bude malo neprijatno.... uglavnom u tim situacijama isfoliram da sam u guzvi (kasnim u prodavnicu.... :-D ), i zbrisem uz neizostavno: "zvacu te ovih dana bas da se ispricamo".... :-o :roll:
 
jaoo ja neretko u sred razgovora pitam: kako ono tebi beše ime?
ja ne pamtim imena, likove da. znači nema šanse da nekoga jednom upoznam,
i da se ne setim ever.
poznajem jakoooo mnogo ljudi,tako mi bili poslovi i društveni žiznji.
ali...ne i imena.
ne vidim šta je strašn pitati čoveka od akle se znate i kako mu je ime.
mene to nije blam.
nekako mi to poštenije, nego da odem u neznanju.
a mislim da i te ljude ostavljamo u neprijatosti,
jer se oseti, kada se desi da u stvari nemate pojma ko je to...
 

Back
Top