Napravljeni delovi FPS igre-potreban engine

C-H-O-T-Y

Zainteresovan član
Poruka
386
naime okupio sam tim od jedno 25 ljudi i odlucili smo da pravimo neku FPS igru... U njemu imamo 3 coveka zaduzena za grafiku,3 za zvuk,3 za video,4 za programiranje,3 za dizajn... nije ni vazno. posle 3 meseca,ja sam uradio u 3ds-u kompletnu grafiku za igru,momci su uradili zvuk... ali mi ne znamo kako to sve da povezemo u igru... jednostavno ne poznajemo rad na enginu... kako sam to povezemo? Skinuo sam Quake 3 sourcecode ali ne znam sta cu sa njim... kako da ga modifikujem?
 
zele deca da se igraju programera.
Sve su lepo smuckala jedino kako to povezati.
Jedno glupo pitanje?
Da li ste uspeli da vodite i jedan 3D model ili da otvorite i jedna vrata???
Sama procedura otvaranja vrata i to bez kljuca je kilometarski kod.
Ako mislite da je dovoljno modele ubaciti u engine i evo igrice, jbg grdno ste se zeznuli.
 
tab503:
zele deca da se igraju programera.
Sve su lepo smuckala jedino kako to povezati.

Ajd tab503 malo oladi... tako pricas da sve ovo sto smo uradili izgleda kao decja igra i zajebancija. Znam da imas veliki ugled da forumu,ali ne moras da mi solis pamet i smaras ako sam vec zamolio da neko pomogne.Ako hoces i mozes da pomognes-pomozi,ako ne-nemoj trositi svoje vreme na pisanje bezveznih postova u kojima mi pricas gluposti... ne zelim da se svadjam ali zamisli situaciju u kome ti radis neki projekat (koji ja ne razumem i meni izgleda pretesko) a ja ti kazem da se ostavis toga i da se ne pravis pametan... Pa...



E ovako:definitivno smo odlucili da igru radimo preko Quake 3 Arena enginea. Fora je u tome,sto jos uvek nemamo blage veze kako da ga modifikujemo... Znaci ne znamo kako da postojeci Q3 engine prepravimo i tako sve delove nase igre (zvuk,video i pogotovo grafika ) zajedno poteramo pomocu prepravljenog enginea... Oko sebe nemam nikog ko bi mogao da nam pomogne u ovoj fazi rada.

Da li kojim slucajem negde na netu postoje tutorijali kako da to uradimo? Mislim na neki step-by-step tutorijal za prepravljanje Q3 enginea.Nesto sam nasao na http://www.3dbuzz.com/vbforum/sv_home.php ali to su sve video tutorijali koje ja ne mogu da skinem (izuzetno su "teski" i nemam uslova da ih skinem). Da li ima nesto tako ali u pisanom PDF ili tekst formatu i gde?

Svestan sam toga da ce nam sigurno trebali neko predznanje iz jezika C i C++ ali ovo mi je zaista potrebno. Zao mi je da stoje po strani svi ovi delovi koje smo uradili jer ne umemo da ih povezemo u celinu.Svaka pomoc je dobrodosla... Bilo kakva.
 
Ok. Izvinjavam se. Malo sam preterao ali je cinjenica da se ne radi onako kao si zamislio. Pazi. Pravljenje igre nije sklapanje lego kockica.
To se jednostavno ne radi tako. To sta ti zelis se radi uz pomoc programa za pravljenje jednostavnih igrica.
Ako zelis daj mi mail i mogu ti poslati neka uputstva u PDF-u da vidis sa cime treba da imas posla.
Vidi engine je u stvari okruzenje igrice. U njemu se obavlja graficki rendering i slicno. On moze u sebi da sadrzi AI, detekciju kolizije i slicno medjutim da bi to sve povezao potrebno ti je mnogo programerskog znanja veruj mi.
Ne zelim da te spustim ili da te ubijem u pojam. Suprotno. Samo nastavi ali shvati da moras da si ubica u programiranju da bi se upustio u tako nesto. Nije dovoljno samo napraviti lepe 3D objekte.
 
pa vec su videli.
napravili su najlaksi deo posla.
Lepe 3D modele.
Svaka cast za to ali to je samo osnova igrice, a sad kad to sve treba sklopiti u celinu prc, izlete problem.
U pravu si. Neka prvo ona 4 programera naprave nesto u 2D.
JA sam bre secam se za spectrum ucio masinac i programirao sam u nulama i jedinicama da bih napravio obicnu 2D igricu a oni bi sve na gotovo. Da model ubace u napravljen engine i cepaj kolina izaso FPS :lol:
 
Koji bi game engine bio pogodan za rad na igri koja bi se odvijala na velikim prostorima,posto cemo takvu i raditi-malo ce biti misija u zatvorenom prostoru? Mi smo mislili da bi pogodan bio Irrlicht ali ne znamo kakave su njegove mogucnosti. Evo jedan model nase M70 koje je uradio jedan lik iz tima,nije jos uradjen sarzer,samo ne znam da li bi ga engine mogao do kraja iskoristiti>
 

Prilozi

  • m70-2.jpg
    m70-2.jpg
    12,7 KB · Pregleda: 18
  • m70-4.jpg
    m70-4.jpg
    15,2 KB · Pregleda: 21
iskoristite oblivionov engine,ako pravite igru za velike prostore!valjda ce se smilovati na vas ovi iz Bethesda Softworksa! :D
ne znam druze stvarno,i ponavljam ovde ces odgovor na takva pitanja tesko naci,jer ovde dolazi mali broj ljudi.
PS.cini mi se da na forumu SK ima tema o ovome,u podfprumu programiranje.
puno srece!
i da,puca je extra!! :wink:
 
C-H-O-T-Y:
Koji bi game engine bio pogodan za rad na igri koja bi se odvijala na velikim prostorima,posto cemo takvu i raditi-malo ce biti misija u zatvorenom prostoru? Mi smo mislili da bi pogodan bio Irrlicht ali ne znamo kakave su njegove mogucnosti. Evo jedan model nase M70 koje je uradio jedan lik iz tima,nije jos uradjen sarzer,samo ne znam da li bi ga engine mogao do kraja iskoristiti>
uf kakva je!
 

Back
Top