FDU

apollo21

Zainteresovan član
Poruka
145
vidim da niko nije postavio temu za fdu, da li je interesovanje za to opalo ili svi vec znaju sve sto je trebalo da se sazna? Ako neko iz iskustva moze da pruzi doprinos ovoj temi to bi bilo super.
 
hej apolo jesi ti na fdu??mene jako zanima,gluma,i pokusala bih ove godine iako imam jos godinu dana do kraja srednje...
Pa ono,spremanje za prijemni,sta,kako?Gledala sam sajt i pokupila neke savete.....:)
 
I sta se desilo??
Ne znam kako sada stvari stoje, ali kad sam htela da upisem glumu bila je dosta jaka konkurencija (2001. god.). Medjutim, nisam izasla na prijemni. Sta si spremala za prijemni?
 
E_X_I_T_O_V_K_A:
hej apolo jesi ti na fdu??mene jako zanima,gluma,i pokusala bih ove godine iako imam jos godinu dana do kraja srednje...
Pa ono,spremanje za prijemni,sta,kako?Gledala sam sajt i pokupila neke savete.....:)


nemoj da skracujes srednjnuj skoolu. to su ti najbolji dani!
 
Ehe, apollo, otvorio si temu! Ma da, da se ne rasplinjuje ona u Pozoristu, nema smisla! ;)
E sad pitaj sta te zanima koliko volis! :)

A sto se tice ovih smerova, narocitop produkcije, to je ono sto s epopularno zove "admisnistrativni smer", tamo bas i nije tako strasan problem upis niti je sistem polaganja kao na vecini ostalih smerova! Nisam bas sigurna ni da je na montazi navala strasno velika! Ne znam tacno ali cini mi se da nije! Mada, verovatno ste se vi vec raspitivali!
 
Mae:
Ehe, apollo, otvorio si temu! Ma da, da se ne rasplinjuje ona u Pozoristu, nema smisla! ;)
E sad pitaj sta te zanima koliko volis! :)

A sto se tice ovih smerova, narocitop produkcije, to je ono sto s epopularno zove "admisnistrativni smer", tamo bas i nije tako strasan problem upis niti je sistem polaganja kao na vecini ostalih smerova! Nisam bas sigurna ni da je na montazi navala strasno velika! Ne znam tacno ali cini mi se da nije! Mada, verovatno ste se vi vec raspitivali!


E, ajde sad da se ja i ti raspricamo. ovako ja sam cuo nesto malo o profesoru jeftovicu, ali bi najbolje bilo da da mi i ti kazes nesto o njemu iz prve ruke, posto je to tvoj profesor. toliko barem mozes da ucinis zaa sve nas koji nameravamo ove godine da "upisemo" glumu.
 
E, Exitovka je sad dosla na svoje!@ :)

Pa znas sta, ne znam sta ima puno da se prica o profesorima. Ja stojim kod toga da je neke profesore bolje izbegavati jer sam se u to uverila! On spada u one kojih se treba potruditi da studiras! Sve ostalo je preterivanje. ko je kakav, sta voli, kakva fizionomija mu je prihvatljiva...da se ravna prema tome ne bi imao titulu dobrog i uspesnog profesora! Bolje je razmisljati o sebi i truditi se oko onoga sto radis i na taj nacin postati njemu (ili bilo kom drugom profesoru) prihvatljiv, dopadljiv...kako god!
Nemojte se mnogo zamarati tim carsijskim pricama ko kakve voli i sta koga smeta! Ja se se secam sviojevremeno d ami je neko pred prijemni rekao da sam "njegov tip". ad sam mu to kasnije rekla u sali, rekao je- Tacno, moj tip je onaj koji ima dobar prijemni i posle dobro radi! Dakle, pustite gluposti. Ionako se o tom studiju prica kao o nekom drugom svetu! :lol:

Ali ima jedan praktican savet tog tipa, cinjenica- Nikad mu nemojte na prijemni doci obuceni u crno! ;)
 
pa kako je onda jeftovic tvoj profesor? I posto si ti zavrsila mogla bi meni da drzis palceve pa da i ja zavrsim za cetiri godine pocevsi od ovog oktobra :)
 
Ja imam problem...ne mogu da nadjem sta da spremam.Razlog ...ne znam sta da citam.
Pricao sam sa nekim ljudima i saznao sam i procitao neke drame i neku poeziju ali sustina je da mi to nista ne lezi...ratne,ljubavne,patriotske,familiarne teme ...ne mogu da pronadjem sebe nikako , a ne mogu da spremim dobro ako to nije bar malo licne prirode.
Tako da ako neko zna nazive nekih drama ili poezije koja je neuobicajena i a-stereotipna nek mi kaze ,jer za sada imam veliki problem.Od poezije sam citao branu petrovica i miljkovica tako da pisci tog tipa ne odgovaraju...
unapred hvala
uros
 
Kako misliš,apollo, kako je moj profesor? A pšalčeve, naravno da ću da držim, to je najmanje što mogu da uradim! ;)

A neupotrebljivi (čisto sumnjam da je nick adekvatan :) ), naročito ako nisi našao nešto što ti leži teško je reći gde da tražiš i šta da čitaš- kao i na fakultetu, treba m,nogo toga da se isčita da se dođe do nečega što ćeš prepoznati kao tekst u kom ćeš u to malo vremena moći dati najviše od sebe! Moj savet je da se ne opterećuješ mnogo poezijom, važni su monolozi! kopaj malko po Rusima- Gorki, Puškin, Dostojevski, Čehov, možda Andrić (malo mi je teže kad su muški likovi u pitanju)!

(By the way, Bajčetić ne predaje više!).
 
apollo21:
pa posto si zavrsila prosle godine, kako ti je on sada profesor? i jel ces biti na prijemnom(kao publika)?


Pa, nije mi sada profesor- bio je! "Moj profesor"-onaj kod kog sam bila na klasi! a nisam završila prošle godine nego pre nepune četiri dakle, generaciju pre ovih sada (profesori klase primaju svake 4 godine)!

A na prijemnom ne verujem da ću biti, imam i obaveza a i nije mi to više nešto interesantno ali možda navratim jedan od dana na kratko! ;)
 
apollo21:
da, da, ja sam lose procitao tvoje stare poruke. izvini. jel glumis sada u nekom pozoristu?


Ove sezone nisam uopšte bradila u pozorištu ali od sledeće sezone vraćamo neke predstave koje su pauzirale godinu i biće na nekim drugim scenama (još ne znam kojim) a radiće se i nove iako ja verovartno neću samo u Beogradu raditi dogodine!
 
ja sam pre dve nedelje bio u herceeg novom i tamo je bio neki pozorisni festival. bilo je super. dolazila su pozrista iz srbije. da nisi kojim slucajem i ti nastupila dole?
 

Back
Top